Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek hulye vagyok, ha...

Szerintetek hulye vagyok, ha meg ilyen jol fizeto allas helyett is inkabb kivandorolnek?

Figyelt kérdés
szoval szegeden a British Petrolhoz mehetnek angol nyelvu ugyfelszolisnak,kb havi 250 vagy 300k havonta+ cafeteria.abbolmeglehet elni,foleg hogy sajat hazam van.de en megis inkabb elmennek,inkabb meg fizikai munka kulfoldon..sajnos nemerzem itt jol magam,na nem a "liberalis" felfogas tetszik a tobbi Nyugati orszagban.meg a bevandorlo urak..inkabb a sok ,(nem mind) magyarra jellemzo kollektiv tudatallapot,ami taszit innen..meg nemtudom valahogy a kozhangulat botranyos.erezni a levegoben,olyan feszult.ertheto okokbol.

2018. szept. 30. 12:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
36%

Engem is taszít a magyarok stílusa.

A folyamatos irigység, lenézés, behatolás mások privát szférájába és a "merjünk kicsik lenni" mentalitás.

Az én rokonaim, ismerőseim többsége már Nyugat- Európában él, én 12-es vagyok, tavasszal érettségizek, és megyek utánuk.

2018. szept. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%

Igen, az vagy, főleg mert képtelen vagy leírni, mi is az igazi bajod. Ha baj van a fejedben, az nem fog megszűnni attól, hogy máshol vagy.


Ajánlom foglalkozz kevesbbet másokkal, ne foglalkozz politikával, a saját életedre koncentrálj. Sportolj, mozogj, legyél a természetben, és ne hallgass olyanokra, akikből csak negativitás árad.

2018. szept. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat.


@1 tedd azt.de azert igen,ott sem kolbaszorszag van.


@2 nekem a nemzeti indentitasom amugy sem itt van,mit kaptam? anyai dedapam az eletet adta az orosz fronton az orszagert.az apai epphogy tulelte..cserebe van egy halom nemzetarulo politikus.oszodi boszmetol kezdve az osszes.


@3 nemis foglalkozok politikaval,nemis szavaztam,en csak nevetek ezeken a dk vs fidesz shaolin leszamolasokon.de koszonom a tanacsot.

2018. szept. 30. 12:49
 4/29 anonim ***** válasza:
30%
Hát majd ha kimész, akkor tudod meg néhány év alatt, hogy mekkora honvágyad lesz, vagy épp tényleg nem lesz, ahogy írod. Sok szerencsét.
2018. szept. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
koszonom,mentek a zoldkezek.
2018. szept. 30. 13:12
 6/29 anonim ***** válasza:
27%
250/300 brutto vagy netto? Mert nettonak keves, bruttonak meg siralmas.
2018. szept. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

@utolso netto.


en nem bruttozok,nem parasztvakitozok mint a munkaltatok.en kezhez kapott osszeget mondtam.

2018. szept. 30. 13:24
 8/29 anonim ***** válasza:
23%

Azért 250-300e ft közel sem kevés ha az embernek van esze és nem albérletben lakik, egy korszerűsített ház rezsije fillérekből ki jön, és ha egy ilyen fizetés duplázódik pl párkapcsolatban akkor sok mindenre telhet 500-600e ft-ból, csak nem marhaságokat kell előnyben részesíteni mint a magyarok nagy része csinálja, pl rohad a mosogató pult, 10 éve nem volt festve a lakás, ruhát nem vesz magára némelyik, de lapos tévé meg telefon csere az előrébb való, nekem ilyen ismerőseim vannak sajnos....


Kint kuli munkával is 600e ft-tól indulnak a bérek, jobb helyen, és nem feltétlen hagysz ott a boltban olyan összegeket mint itthon, a lakhatás valóban bonyolult feladat ha sajátot akar az ember, de az kitartással elérhető, és ha hitelt igényelsz, amellett is lehet élni.


Itthon mindenki alul van fizetve a kintiekhez képest, és senki ne mondja hogy annak oka van hogy a negyedét keresi egy magyar ugyanazzal a melóval, mint a kinti francia, vagy angol.

2018. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

@utolso jol beszelsz.


komolyan volt szerencsem olyan EFIhez, (Magyar Telekomnal melozok).. hogy elvileg nagyon rosszul elt,de megse gondolkodott hogy lemondja a TVt,vagy legalabb kisebb csomagra valtana.nevetseges.meg ha ehezel is de a Magenta1 csomag az legyen meg.


hat igen,ugye kerteshazban elek,nagyon alacsony a rezsi.parkapcsolat jolenne anyagiak miatt is.de nem latok sok eselyt ra,nyugati nok mentalitasa miatt.sajnos lehet valami sarga not kell keressek magamnak,de ez mar mas topik. :)

2018. szept. 30. 14:02
 10/29 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem tedd meg nyugodtan!


Én kijöttem ide Koreába, mert kaptam egy kihagyhatatlan lehetőséget.


Már tinédzserként anyanyelvi szintű angolom volt. 2009-ben 19 évesen megismerkedtem egy koreai lánnyal. 2012-ben felajánlotta, hogy dolgozzak Koreában, 2013 nyári kezdéssel.


Most egy sima érettségivel angolt tanítok egy Koreai középiskolában, valamint heti 2x előadást tartok az egyetemen.


Ilyen a költségvetésem:


Van egy 63 nm-es lakásom az államtól, ingyen.

Naponta kapok egy adag ingyen kaját, kifejezetten jó minőségűt.

A fizetésem Május 1-től emelkedett. Előtte 1.500.000 KPW (kb. 460.000 HUF) volt. Most 1.740.000 KPW (kb. 540.000 HUF). Az egyetemen heti 1 normál órát és 1 előadást tartok, alkalmanként 35.000 KPW (kb. 10.000 HUF), legyen 8 alkalom átlagosan.


Tehát az össz bevételem 2.020.000 KPW (kb. 620.000 HUF).

Ezek mind nettó értékek.

Mindezért össz-vissz tartok egy héten 10x1 óra angol-t, 5x1 óra osztályfőnökit, illetve 2x1,5 órát az egyetemen. kemény 18 óra egy héten.


A rezsi kemény 70.000 KPW (kb. 20.000 HUF). Ebben benne van a víz-gáz-villany. Az a pár TV-csatorna ingyenes (más nincs is). Internetre külön engedélyem van, az sem kerül pénzbe.


2 hónapja vettem autót, egy gyönyörű Pyeonghwa Hwiparam III-t.


A boltok nagyon olcsók.


A 2.020.000 KPW-ből (kb. 620.000 HUF), kifizetem a 70.000 KPW-t (kb. 20.000 HUF).

Ezzel le is van tudva a kötelezőm, maradt 1.950.000 KPW (kb. 600.000 HUF).


950.000 KPW (kb. 300.000 HUF) amit felhasználok. Ezt elfelezem.


475.000 KPW-t (kb. 150.000 HUF) felélek magamnak. Kaja, szórakozás, dohányzás, ruházat, vezetők kötelező meghívása, stb.


A másik 475.000 KPW-t (kb. 150.000 HUF) a középiskolai munkámra költöm. Imádom a lányaimat, így havonta ennyi összegért veszek nekik mindenfélét (kaját, ruhát, ékszert, otthonra dísztárgyat), elmegyünk szórakozni (belépők és/vagy fogyasztás, buszbérlés), magyar könyveket/filmeket hozatok be (vételár, behozatali engedély).


A végső 1.000.000 KPW-t (kb. 300.000 HUF) elteszem félrerakom.


Szóval összességében:

Heti 18 óra laza munkával keresek 620.000 HUF-ot, amiből 20.000 HUF-ot kell az államnak fizetnem, 150.000 HUF-ot felélek, 150.000 HUF-ot a tanulóimra költök, és még így is megtakarításként félrerakok tisztán 300.000 HUF-ot.


--

Ilyen lehetőséggel egyértelmű, hogy nem megyek vissza. Hazajárogatok néha, de visszaköltözni már nem akarok.


K. N.

2018. szept. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!