Tényleg ennyire rossz itthon a helyzet? Budapestiként csak részben tapasztalom.
Igen, vidéken jóval rosszabb lehet. Pedig én imádom a vidéket, egyrészt fáj is érte a szívem, másrészt nagy álmom vidéken élni. Mármint vidék-vidéken - ha addig nem sorvad el teljesen.
Én itt, Budapesten azt tapasztalom, hogy egyre több az ápolatlan, rossz megjelenésű ember, a "proli", a drogos, egyre rosszabb a közbiztonság (én már ez utóbbi miatt a költözést fontolgatom).
Továbbá hiába tanultam (diploma és OKJ, jogsi), van nyelvvizsgám és valamennyire beszélem is az angolt, mégis csak irodai konkrét adatmásolgatós munkára kellettem, a szakmáimat dobhatom kukába.
Amennyi hírt hallok, látok, olvasok, abból meg átjön, hogy túlspilázzák a migránskérdést. Én amúgy konzervatív vagyok, nem tetszik nekem a migráció (féle is tőle) és nem akarom a multikultit. Ugyanakkor azért érződik a hírekből, hogy két okból nyomatják ennyire a témát: félj és ezért szavazz a Fideszre; félj és közben ne vedd észre a többi problémát.
Ettől függetlenül, vessetek meg, de lassú általános javulást érzek.
Például Budapesten végre vannak új buszok (újak is, nemcsak használt), villamosok (újak is, nemcsak használt), új villamosvonal-szakaszok (ha rövidek is), végre nőnek a bérek (valamennyire... mondjuk az enyém nem :D), sok új autót is látni és igazi tragacsot már alig-alig, az emberek el tudnak menni nyaralni. Nem keresek jól, de valamennyire félre tudok rakni.
Nem látom jónak az ország helyzetét, de annyira rossznak se.
Mi az igazság? Tényleg annyira rossz?
Jó, de meg lehet élni Nálatok?
Nem vízfejű az ország - túlzottan is? :'(
árokpart:
Ha ez így van, azt nagy-nagy örömmel olvasom!
Én már temettem a vidéket, pedig....
Már vidéken vagyok, jobban vagyok. :)
Illetve nem lehet mindenkit GyMS-be és Bp-re rakni!
Éljen más tájék is.
HakapesziM:
Ezek jutottak eszembe, meg a XIII., ami fejlődött.
A VII-VIII-IX stagnál vagy helyenként romlott, a X. talán romlott
Illetve egyébként szerintem a III., XI. is romlik.
Bár én Bp nagy részén romlást látok.
Koszt, lepukkanást
A tömegközlekedés fejlődött viszont
Kérdező, a kérdés az, hogy MIHEZ VISZONYÍTASZ?
Ha azt nézed meg, hogy milyen a vasút a japánoknál - akkor az itthoni egy kalap sz*r. Ha azt nézed meg, hogy milyen volt itthon 10 éve, akkor viszont azt látod hogy folyamatosan villamosítják a pályákat, új szerelvények vannak (nem mindenhol), már van wifi a vonatokon (szintén nem mindenhol) és sorra újítják fel a pályaudvarokat.
Ha azt nézed meg, hogy milyen az eszközellátottsága egy svájci általános iskolának, akkor hozzá képest egy magyar általános iskolában szinte semmi nincsen. Ellenben ha azt nézed meg, hogy 10 éve mi volt egy általános iskolában, akkor ahhoz képest rengeteg projektor, interaktív tábla, számítógép lett beszerezve, helyenként tabletekkel kezdődött az oktatás egyes évfolyamoknál, tehát hatalmas volt a fejlődés.
Ha azt nézed, hogy mennyit keres egy átlag ember a németeknél, akkor ahhoz képest a magyar átlagfizetés nagyon kevés. Ha viszont azt nézed meg, hogy most közel másfélszerese az átlagbér annak, ami 10 éve volt - infláció emelkedése nélkül, vásárló értékben, akkor viszont nagyon sokat javult a bérhelyzet.
Hogy jó-e itt minden? Nem. Nincs itt a Kánaán és nincs habzsi-dőzsi meg jólét. De jobban élünk, mint előtte és mindig egy kicsit jobban, mint előző évben.
"Ha azt nézed meg, hogy milyen a vasút a japánoknál"
Ahogy téged nézlek te sem vagy egy japán, hanem egy lepukkant ingyenélő balkáni tróger. Annak meg jó ez a vasút, mert jobbat azonnal teleszarna.
"Viszont a tömegközlekedés sem rossz, naponta legalább 3 szor indulnak autóbuszok a megyeszékhelyre,"
Napi 3 busz(pl. 6.50, 12.10 és 17.20) - ez JÓ közlekedés??????
Ha 12-re kell elmenned pl. Kecskemétre, akkor a 6.50-es busszal kell menned.
Bevezetőül én határozottan baloldali vagyok, de a véleményem mégis árnyalt, mivel semmi sem fekete-fehér. Aki szerint igen, az igen keményen színvak.
Vannak jó dolgok:
Úgy érződik, hogy az átlag ember számára növekszik az bérek vásárlóértéke. Nem minden esetben, nem igazságosan, de általánosságban nem lehet vitatni.
Aki nagyon szeretne munkát, az - Budapesten, de sok vidéki térségben is viszonylag könnyen talál munkát.
Ezek vitathatatlan alapvetően pozitív tények, de hangsúlyozom, nem mindenhol és nem mindenkire érvényes.
ROSSZ:
Növekvő társadalmi olló, nagyon gazdag, nagyon szegény, a középosztály zsugorodik, és inkább az alsó osztály növekszik.
Iszonyatosan magas gyermekszegénység. Annak ellenére, hogy átlagban (de mediánban sokkal kevésbé) növekedett a reálbérek, a szegénység az adó megváltoztatása és a szociális háló átalakítása miatt nagyon elmélyült és kiterjedt.
Rettenetes mértékben romlott a közintézmények iránti közbizalom.
Rettenetes mértékben romlott a politikai kultúra.
Társadalmi és politikai igazságtalanság
Fékek és ellensúlyok hiánya, hatalomcentralizáció, fokozódó korrupció, prezstízsberuházás, gondatlan és nem szakértői közvagyonkezelés.
Gazdasági átláthatatlanság (ha már említetted a gazdasági fegyelmet, megjegyzem, hogy nagyon megemelték azt, a határt, amit nyilvánosságra kell hozni, és sokkal gátlástalanabbul maszatolnak a számokkal, mint korábban
A demokrácia megszűnése. Nem azt mondom, hogy véres terrorral fenntartott diktatúra van, de minden épeszű ember beláthatja, hogy a Fidesz olyan választási törvényeket hozott, ráadásul feléjük lojális, elfogult OVB, OVI, ami matematikailag teljességgel kizárja annak esélyét, hogy leváltsák a Fideszt.
Csak abban az esetben lehetne leváltani, ha a Jobbiktól a Momentumon és LMP-n, MSZP-n át a Munkáspártig az összes párt egyetlen választási párttá alakul, és így két nagy párt méretné meg magát. Ez demokráciaellenes, demokráciában ugyanis az a lényeg, hogy minél jobban teljesüljön a nép akarata, és nem egy kis politikai elité.
Gyakorlatilag megszűnt a kiegyensúlyozott közmédia, az oknyomozást ellehetetlenítették, a komoly oknyomozással foglalkozó országos lapokat, médiát megszüntették, elhallgattatták, lekenyerezték.
A közszereplők nem válaszolnak a kérdésekre, nem tájékoztatják a népet, mindenféle téren korlátozzák a tájékozódáshoz való jog alkalmazásának lehetőségét.
Objektíven romlott az ország társadalmi, gazdasági jövőképe, és egyre nagyobb eséllyel ez visszafordíthatatlan folyamattá válik.
Az általánosságban növekvő reálbér-növekedésnél azt is figyelembe kell venni, hogy sokkal több dologra kell az átlagembernek pénzt kiadnia, mert korábban természetes volt, hogy azt az állam adja, vagy támogatja.
- sokkal elterjedtem közgyógyellátási rendszer mind rászorulók körében, mind pedig az elérhető szolgáltatás tekintetében
Százezrével mennek ki a legjobbjaink külföldre, maradnak a kevésbé tehetségesek, az idősek, betegek... és persze a "NER" haszonélvezői.
A nyugdíjrendszer bedől, az egészségügyi rendszer bedől - öngondoskodásra késztetik az embert, de nem keresnek annyit, hogy azt finanszírozni tudják, nem biztosít erre az állam többletjövedelmet. (az előbb erre is utaltam)
Kiöregszenek a szakemberek, nincs minőségi utánképzés, Akik mégis minőségi oktatást kap, az általában kivándorol, magyarán az oktatási költség a magyar adófizetőket terheli a tandíjon (bocs, a hallgatói hozzájáruláson túl, mert ugye a tandíjat népszavazással eltörölték), de a magyar nép szükségleteit nem végzik el (orvoshiány stb.)
Családok szakadnak szét földrajzilag
Növekvő társadalmi feszültség
Növekvő rétegnél totális apátia, depresszió, teljes reményvesztettség
Rengeteg kilakoltatás, a bankok védelme a devizahitelesekkel szemben VALÓDI jogellenesen
Rendszerszintű bűnszervezet (Legfőbb ügyész elsimít mindent, következménynéklüliség, ha még nem írtam volna)
-------
A hajléktalanok nem azért tűntek el, az utcáról, mert már nincsenek, hanem azért, mert szőnyeg alá söpörték őket, rengeteg törvényt, rendeletet, sőt alaptörvényt is foglalkozik azzal, hogy ne lehessenek szem előtt, kriminalizálják őket. Ne csak a rendbontókat, valódi szabálysértőket, hanem mindegyiket.
Ezzel azt az illúziót keltik az emberekben, hogy minden rendben van, holott nagyon nincs.
Ha már Budapest-vidék helyzetet felhoztad:
Budapesten egy hajléktalannak nagyobb túlélési esélye van, mint egy vidéki lakással, kertes házzal rendelkező mélyszegény embernek. Az aluljáró melegebb, ha a kormány nem tiltaná a civil szervezeteknek az köztéri ételosztást, (vagyis nem lehetetlenítené el a civil ingyenkonyhát, más meg nem nagyon van) akkor rengetegen jutnának naponta meleg kajához, míg vidéken ez nem egészen így van
Tudod, az a poén, hogy valamelyik külföldi ismerősöm viccelődött azzal, hogy ő azért mégsem akar holmi KFC-ben dolgozni 7 eurós órabérért.
Na, számold át ezt forintra és nagyjából egy itthoni programozó órabért kapsz meg. Igen, ennyire rossz a helyzet itthon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!