Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lett a civilszervezetekbő...

Hogy lett a civilszervezetekből és a civilekből közellenség?

Figyelt kérdés

Szoktam önkénteskedni, szeretem csinálni. Az egész fiatal koromban kezdődött, 19-20 lehettem amikor elmentem egy állatmenhelyre segíteni, onnan "ívelt felfelé" a "karrierem". Kijutottam Afrikába, voltam ételosztáson, tűzifát osztani, rendszeresen adakozok a hajléktalanoknak és a rászorulóknak ( 99%-ban nem pénzt, hanem ruhát vagy élelmiszert ). Ennek hála sok önkéntessel találkoztam, köztük olyanokkal is, akik a kormány által ellenségnek titulált civilszervezetnek dolgoznak vagy ott önkénteskednek.

Mint említettem: önkénteskednek. Olyanok mint én, mint bárki más, dolgoznak, családjuk és saját életük van, csak szabadidejükben nem(csak) sportolnak és szórakoznak, hanem másoknak segítenek. És mégis közellenségnek vannak titulálva. Hogy miért? Mert ahol önkénteskednek ( tehát munka mellett, munka után, ingyen, pusztán jószándékból ) vagy ahol dolgoznak ( vannak szociális munkások akiknek ez a munkahelyük, így pénzt kapnak érte ) egy a kormány számára ellenség által vannak alapítva vagy támogatva.

Az isten szerelmére, a többségük ingyen segít betegeknek, gyerekeknek, szegényeknek, hajléktalanoknak, rászorulóknak és állatoknak és mit kapnak ezért? Sorosisták, hazaárulók. Még csak nem is kell az, hogy ne értsenek egyet a kormánnyal, nem számít a politikai nézetük, ők ott dolgoznak / önkénteskednek, ahol a kormánynak nem tetszik úgyhogy hazaárulók.

De hogy jutottunk idáig? Hogy lett a civilszervezetekből, melyek évek, évtizedek óta segítenek másoknak mostanra közellenség?


2018. júl. 23. 01:18
1 2 3
 11/22 sörpocak ***** válasza:
62%

Ez egy jól bevált propaganda stratégia (megjegyzem ilyet használtak a nácik is, persze más célból).


A lényege a Tinkerbell effektus, mikor csak azért létezik valami, mert beszélünk róla. Először is kell, egy kicsi társadalmi réteg, akikről a többség már hallott, de igazán nem ismerik. Már ők maguk is lehetnek a főkolomposok, de ha mögéjük magyarázunk egy bábmestert, akkor jóval megszemélyesíthetőbb propagandát lehet nyomni és rendszerben gondolkodni.

Fogjuk ezt a csoportot és látszólagos vezetőjüket és kezdjünk rájuk jelzőket aggatni. Hozzuk őket összefüggésbe minden negatívummal, magunkat pedig helyezzük olyan kontextusba, ahol nemcsak a negatívumokat szüntetjük meg, de egyenesen azok forrásával háborúzunk az emberek érdekeiért.

Ha pedig mégis hibáznánk, azt véletlenül se ismerjük el. Nem. Helyette mi magunk is lepődjünk meg azon, hogy az ellenség mennyivel fejlettebb és még veszélyesebb.

Adjunk valami célt az ellenségnek, lehetőleg olyat, amit senki se szeretne. Csőd, válság, migránsok, járványok, "világuralom" stb. Ha az ellenség gazdag az még jobb, mert életre lehet hívni a gazdagok és szegények közti ellentétet, illetve a szegényeknek a kiszolgáltatottság érzését ("elveszik a segélyt").


És ha ez mind megvan, márcsak mantrázni kell. A levegőben össze nem függő pontok ezreit kössük össze. Nembaj ha kicsit ellentmondásos lesz a sztori, a lényeg az, hogy az ellenségünk egy elemi, alapértelmezett gonoszsággá változzon. Hát így működik ez.

2018. júl. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
49%

Sörpoak

Az a baj, hogy hazudsz. Nem terelsz vagy kifordítod a szavakat, netán másképp értelezel valamit, konkrétan hazudsz, mert ez kell az elképzelt ellenségképedhez. Nincs semmi olyan amit írsz, nem ellenséggyártás folyik, hanem megmutatása az okoknak, nincs megbélyegezve senki, csak tőletek is elvárjuk az átláthatóságot, amit máskor ti annyira követeltek. A Vöröskereszt és minden más szervezet éppen olyan támogatott szervezet marad még az államtól is, mint előtte volt. Ahogyan a felemlegetett Pukli féle mozgalmadnál is odafigyeltek az iskolák felvetéseire. Attól, hogy nem fgadnak el minent azonnal és nem változtatják meg a terveiket, elképzeléseiket stratégiájukat csak mert egy rakás ember ezt követeli, attól még hazugság, hogy csak Puklival lettek volna elfoglalva. Amúgy hol van e te híres Puklid mostanában? Hol van az a nagy szervezet, hatalmas tiltakozás? Ha nem történt volna semmi változás, ha nem lettek volna meghallgatva a tanárok, akkor miért maradtak volna el a mozgalma tiltakozásai? Hol vannak a HAHa-sok és a többi ugyanilyen éppen csak a ballibek által felkapott, felturbózott szervezet? Egyszerűen eldobtátok őket. Ti és nem a kormány, nem a hatalom. Megtették ami a feldtok volt, ajd amikor nem sikerült országos zavargást kiváltaniuk meg kormányt buktatniuk, akkor entek a süllyesztőbe - általatok, akik nem folytattátok.

Dumálhatsz amit akarsz, de ez a hazugságözön minden eddigi "érvedet" vitte a kukába, azt jó ha tudod.

2018. júl. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 sörpocak ***** válasza:
50%

Azt mondod hazudok, de egy példát sem tudtál mondani? :D


"Nincs semmi olyan amit írsz, nem ellenséggyártás folyik, hanem megmutatása az okoknak"


Az én értelmezésemmel ez csak azt jelenti, hogy te már benyaltad az ellenségképet.


"nincs megbélyegezve senki"


Mikor látatlanba bérenceztek le szervezeteket, akkor az már megbélyegzés. A kormánynak rálátása van minden gazdálkodó szervezet pénzügyeire, pontosan tudja, hogy ki milyen bevételi forrásokból gazdálkodik, de ettől még azokat is megbélyegzi, akikről pontosan tudják, hogy semmi közük a vádjaikhoz.


"csak tőletek is elvárjuk az átláthatóságot, amit máskor ti annyira követeltek"


Felőlem, de a hozzászólásom jóval többről szól, mint a külföldi finanszírozás feltüntetése. Arról nem is beszélve, hogy jogerős ítéletek után sem hajlandó a kormány kiadni egy rakás dokumentumot :D


"Ahogyan a felemlegetett Pukli féle mozgalmadnál is odafigyeltek az iskolák felvetéseire"


Például? Egy változás történt, a KLIKK-et átnevezték..na jó, még beékeltek egy csomó központot, de értelmes változás nem történt, ugyanazok az emberek ülnek, csak más nevű székekben. A diákokat érintő kérdésekben egy lépést sem haladtak előre.


"Ha nem történt volna semmi változás, ha nem lettek volna meghallgatva a tanárok, akkor miért maradtak volna el a mozgalma tiltakozásai?"


Aki jár tüntetésekre, szervez tüntetéseket és/vagy tanult társadalompolitikát, az tudja, hogy ez nem így működik. A tüntetéseknek is van életgörbéjük. A Tanítanék mozgalomnak ez akkor járt le, mikor beköszöntött a nyári szünet. Az emberek érdektelenné válnak, mert a kezdeti fellángolás után elvesztik a reményüket, hogy a sokadik tüntetés után sem történik változás. Nem azért érnek véget a tüntetések, mert a fő arcaik és szervezőik ne akarnák, hanem mert a közönség kifogy a lelkesedésből, és vagy alapból nem az volt a cél, hogy kormányt buktassanak, ahogy az az ellenségkép vezérelt fejedben működik :")


Vagy te komolyan azt hiszed, hogy a tüntetések mindegyike azért érnek véget, mert minden happy lett? Idén is voltak oktatási tüntetések barátom, ráadásul ugyanazokkal a problémákkal, mint évekkel ezelőtt. Semmi nem változott és ez lombozza le az embereket.


De amúgy újra megkérdezem...hazugsággal vádolsz, de egy példát sem tudtál mondani.


Támadod itt a Puklit, a Tanítanékot, a HaHa-t, de megint csak nem a tartalomba mész bele. Vagy újra felteszem a kérdést a legaktuálisabb téma kapcsán. Az egész ellenzék megszavazta volna az otthonápolási díj emelését. A költségvetésben nem is jelentett volna nagy változtatást. Akkor a Fidesz miért nem szavazta meg? Mik voltak az érvei? Mik voltak az indokaik?

2018. júl. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 sörpocak ***** válasza:
91%

De akkor mondok egy jóval individuálisabb meglátást is.


Itt vagyok én. Intézem a szervezetem pénzügyeit, sokszor saját zsebből pótoljuk a hiányt, fizetést nem kapunk. Nemcsak függetlenek próbálunk maradni, de semlegesek is, ha van bármi javaslatunk, azt egyszerre közvetítjük az össze pártnak, vagy döntéshozónak. Ha tartalmilag egyetértünk egy megmozdulással, akkor velük tartunk, segítjük a cél elérését.


És miután energiámat és pénzemet nem sajnálva csinálom ezeket, bemondják a hírekbe, hogy egy hazaáruló, nemzet rontó, pénzéhes, átejtett, Soros és/vagy ellenzéki párt által finanszírozott figura vagyok a szervezetemmel együtt.


És én ez ellen nem tehetek semmit. Van amikor ésszerűen elindíthatunk néhány helyreigazítási pert néhány hírportál ellen, de annak sincs igazából visszhangja. Legalább is biztos nem akkora, mint amekkora hírt vertek a hazugságnak.


Ha ellenzékinek hívnak, az nem zavar, az is vagyok. Nem egy párt elkötelezettje, de más a véleményem, ez igaz. Viszont hangsúlyozom, hogy itt nem erről van szó. Én úgy érzem, hogy a kérdező kérdése rám is vonatkozik.


Mondd meg nekem őszintén, nekem ki fog igazságot szolgáltatni?

2018. júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 sörpocak ***** válasza:
Vagy mert ellenzéki beállítottságú vagyok, és meredeken más a véleményem, nekem olyasmi már nem jár?
2018. júl. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 tgt ***** válasza:
91%

Takács! A civil szervezetek átláthatóak. Nézd csak meg a TASZ, a Helsinki Bizottság, az Amnesti International,

vagy bármelyik, szerinted átláthatatlan szervezet honlapját, és megtalálod a teljes pénzügyi elszámolást, több évre visszamenőleg. És ez a civil törvény előtt is így volt, az a szöveg, hogy a törvény csak átláthatóvá akarja tenni ezeket a szervezeteket, hazugság.


Csak a Fidesznek oly kedves Civil Összefogás Fórum titkolózott a támogatásáról, ki kellett perelni tőlük az adatokat.

2018. júl. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

""pont attól civil valaki, hogy nem politizál"

Igen, ezt hol álmodtad? :D"


tudod hogy hívják azt aki ha akar fegyvert fog, de ha őt lövik akkor már civil?

gerillának

2018. júl. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
5%

"Van egy téma. Legyen az oktatás, legyen egészségügy, legyen akármi, például most az otthonápolás. Ahelyett, hogy olyan kérdésekkel foglalkozna a kormány, hogy:"


a ballib már csak olyan, hogy gondolkodni ostoba, tanulni lusta, aztán meg jön a hülyeségekkel

mint egy beragadt magnó

2018. júl. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 tgt ***** válasza:

A civilek politizálhatnak, kell is politizálniuk. Például ha egy szegényeket segítő szervezet látja a szociálpolitika működésének hibáit, erre fel kell hívnia a figyelmet, el kell mondania, ez így nem jó, változtatni kell. Ki kell állnia az általa segített emberekért, ha hátrány éri őket. Ez már politizálás.


Egy emberi jogokkal foglalkozó civil szervezetnek szintén fel kell szólalnia, ha a hatalom részéről túlkapásokat észlel. Ez is politizálás.


Ha a hatalom bölcs, figyelembe veszi az észrevételeket, tárgyal a civilekkel. Ha gőgös és autoriter, megpróbálja elhallgattatni, lejáratni őket.

2018. júl. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
8%

az a baj, hogy itt most a sorosliberálisok a gőgösek és az autoriterek


mert bizony a pénz ugyan olyan hatalom, mint a állam végrehajtó bürokráciája

2018. júl. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!