A magyar miért ennyire vesztes nép?
1914 óta csak megyünk egyre lejjebb a lejtőn.
Mi nem akarunk egy gazdag egészséges fejlődő demokratikus összetartó ország lenni, amire irígykednek a külföldiek?
Lassan Romániába járnak át dolgozni a magyarok, ami szerintem óriási szégyen...
#21
Irkálhatod ezeket a baromságokat, akkor is fos hely az ország.
22.
Igen, mert egyesek - mint te - azzá teszik. De ezzel a mentalitással külföldön sem viszed semmire.
"Milliók élnek szegénységben, de a gazdagabbak is élhetnének sokkal jobban."
Aha- hát ezért vagyunk vesztesek. Ha szeretetem a hazámat és szeretek itt élni - akkor dög vagyok, buta és önző. Noha semmit sem tudtok arról, ki milyen társadalmi szerepvállalással él, azonnal megvan ez a sematikus ítélet. Csak lenyomni a másikat, hőbörögni, nyivákolni,ahhoz értetek. Mindezt persze egy kávéház teraszán teszitek, nem a bánya mélyén,vagy a kohászati művekben.
Nem élnek "milliók" szegénységben és vicces hogy hogy a mondat második fele hogy a gazdagabbak lehetnének még gazdagabbak.
Pont te csinálod, amit írtál egy objektív véleményre:
"Csak lenyomni a másikat, hőbörögni, nyivákolni,ahhoz értetek."
Aki szerint nem élnek milliók szegénységben, az nem itt él. Gazdagabbak alatt nem a gazdagokat értem, hanem a nem szegényeket, egy normális vezetéssel 30 év alatt a fizetések a duplái lehetnének a mostaninak, plusz a szolgáltatások sokkal jobbak, egészségügy, oktatás, stb., szebb lenne az ország, jobb lenne a közhangulat, és ezek még a gazdagoknak is számítanak.
"Aki szerint nem élnek milliók szegénységben, az nem itt él" De, itt élek, és semmim sincs, ha jól utánagondolok.
A többire: Ha a nagynénémnek kerekei lennének, gurulna.
"Semmim se volt s nem is lesz immár sosem nekem,
merengj el hát egy percre e gazdag életen; "
"Az fel sem merül szűkre szabott fejedben, hogy valaki egyszerűen sikeres itthon?"
Nem te szoktál itt dicsekedni azzal,hogy bár jobb végzettséged is van,de nyugaton vagy kamionsofőr?
Akkor neked miért jó itt élni?
Ha csak aludni jársz haza,az ég mindenhol kék...
Kérdező
Az ország nem megy 1914 óta egyre lejjebb a ejtőn. Különben hogy lennénk benne ez EU-ban? Hogyan lehetnénk gazdaságilag megfelelőek egy ilyen gazdasági közösséghez?
Csak a belső viszonyok nem egyenletessé tették a növekedést, fejlődést, hanem vissza-vissza vetettek minket, néha még mélyebbre, mint ahonnan indult az ország pár évvel előtte. A kormányok változása, a rendszerek egymás után ezt okozták. Nyugaton a háborúk óta folyamatosan ment felfelé a gazdaság, mert folyamatosan ugyanabban a kapitalista rendszerben éltek. Az egymást követő kormányok nem egymással ellentétesen vezették az országot, hanem kicsit más útvonalon, sebességgel, de azonos irányban. A rendszerváltozásig itt hatalmas hátrányt szedtünk össze bizonyos részeken, míg másban, mint pl. a női egyenjogúság, a volt szovjet területek messze megelőzték a nyugati országokat.
A rendszerváltás óta pedig az egymás utáni kormányzatok egy lépcsőn fel-le ugrálást mutattak. Az első kormány rögtön azzal kezdte, hogy hitt a nagy nyugati kapitalista mesélőknek és mindent eladott amit lehetett, mondván a piac majd önszabályoz és az állami tuajdon csak rossz lehet. Tömeges munkahely megszűnések, gyárbezárások követték. Utána jöttel a ballibek, a 4 évük alatt mindent eladtak, feléltek ami még maradt a kamrában, a bokros-csomagot hagyták örökül az emberekre. Az 1990-es életszinvonalhoz képest hatalmasat csúsztunk lefelé, a magyar gazdaság teljesítménye visszaesett, több millió munkahely tűnt el a semmiben. Akkor is így van ha azok nagy része csak vonatkerék-felpumpálás vagy szivárványmosdatás volt.
A bokros-csomag után megindult a Széchenyi programmal az első Orbán kormány alatt a gazdaságélénkítés állami ösztönzéssel. Az eredményeképpen az EU-hoz csatlakozni kívánó országok élmezőnyébe kerültünk. Ez nem volt elég az embereknek, visszaszavazták a ballibeket, mert elhitték, hogy ők majd még jobban csinálják, még többet adnak az embereknek. Hát nem így lett. Az életszinvonl és a gazdaság is visszaesett a béka hátsója alá újra. Cirka olyan életszinvonalat érve el ezzel az átlag lakosságnak ahogyan az akkori körülmények között az 1980-as években érezhették magukat az átlagemberek ebben az országban. Persze, hogy nem látsz fejlődést, mert visszaesés volt. Azota ezt javítják felfelé újra. Nehezen megy és lassan, mert míg mellettünk a hasonló történelmű országokban ezek a visszaesések kisebbek voltak vagy kimaradtak, nekünk bizony ez is benne van a zsákunkban. Ahogyan az a hatalmas államadósság is amiket beletettek és most cipelnünk kell.
Magyarország egy egészségesen fejlődő, demokratikus ország, ami összetartó. Pontosan ez látszk a legutóbbi választásokból.
Ahogyan előtte is a kormányoldalna mindig elég nagy volt a támogatottsága akkor is amikor a ballibek alkották. 1994-98 között is 2/3-os kormányzat volt. az emberek akkor is összetartottak - csak mást gondoltak helyesnek, jó kormányzásra alkalmas politikai erőnek, mint ma. ahogyan az összetartást mutatta meg a kvóta elleni népszavazás is, ahol vagy 1 millióval többen szavazták meg a kormányzat felvetését, mint ahányan magát a kormányzatot támogatták akkoriban.
Az, hogy neked nem tetszik az a domb amin most vagyunk és az a hegy ahová most megyünk, attól még felfelé megyünk és nem lefelé a lejtőn!
"Magyarország egy egészségesen fejlődő, demokratikus ország, ami összetartó. Pontosan ez látszk a legutóbbi választásokból."
Mi van? A legutóbbi választásokból és az utána következő napokból pont az látszik, hogy az ország egyik fele ki nem állhatja a másik felét. Milyen összetartás? Inkább lenne csak 40%-a a kormánynak, de cserébe beszélőviszonyban lenne a másik 60-al, mint ami most van, hogy 50-50 legszívesebben kikaparná a másik szemét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!