Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Sopron és Vas megyéből a...

Sopron és Vas megyéből a magyar többség ellenére a háborúban éppúgy vesztes Ausztriának ítéltek területeket. Miért?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ezt meg honnan veszed?

Pont hogy osztrák többségű volt a terület, azért ítélték nekik.

Egyedül Sopron és környéke volt magyar többségű, ott népszavazást is tartottak.

2011. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen sajnos Őrvidéket meg is kapták az osztrákok.Pedig ha nem lett volna a Monarchia ki is maradhattunk volna az I. v.háborúból is, mert nekünk a szerbekkel nem volt különösebb bajunk.

Háború után Ausztria D-i részét az olaszok kapták meg, Mivel ezt ezt az osztrákok nem akarták elfogadni, tiltakoztak ellene, és azzal fenyegetőztek hogy Németországhoz csatlakoznak. Mivel ezt nem akarták az Antant országok, hát ezért Magyarországból kárhoztatta magukat.

2011. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Mivel ezt ezt az osztrákok nem akarták elfogadni, tiltakoztak ellene, és azzal fenyegetőztek hogy Németországhoz csatlakoznak. Mivel ezt nem akarták az Antant országok, hát ezért Magyarországból kárhoztatta magukat."


Jó összeesküvés-elmélet sose rossz.

Az Antant teljes mértékben lesz@rta Ausztriát. Az Anschlusst megtiltották, tehát nem csatlakoztak, nem csatlakozhattak volna Németországhoz. A nyugati végek Ausztriához csatolásának oka pedig a helyi német többség volt, nem más.

2011. jan. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Felsőőr-ön 1910-ben 3912 lakosából 3039 magyar és 842 német volt például,vagy egyszerűen a helyiségnevek alapján,no meg azért mert itt lakom a határszélen.Jópár öreggel beszéltem akik anno még Rohoncra vagy messzebb is eljártak piacozni.

[link]

2011. jan. 18. 21:30
 5/12 anonim ***** válasza:

"Az Antant teljes mértékben lesz@rta Ausztriát. Az Anschlusst megtiltották, tehát nem csatlakoztak, nem csatlakozhattak volna Németországhoz. A nyugati végek Ausztriához csatolásának oka pedig a helyi német többség volt, nem más."


Pedig 20:38-nak igaza van. Az antant a helyi német többséget is lesz*rta volna, ha nem lett volna célja vele. Burgenland egyrészt kárpótlás akart lenni Dél-Tirol elvesztése miatt, amolyan mézesmadzag, hogy próbálja vonzóbbá tenni az önálló osztrák állam koncepcióját szemben az Anschluss vonzásával.


Másrészt szándékosan arra szánták, hogy viszályt és gyűlöletet keltsen Ausztria és Magyarország között, nehogy újra egymással próbáljanak szövetkezni. Az eredeti terv a cseh-jugoszláv korridor lett volna, amely elválasztott volna minket Ausztriától, de aztán ezt az enyhébb megoldást választották.

2011. jan. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért, mert Ausztria egyesülni akart Németországgal, és az osztrák közvéleményt csak úgy tudták lecsillapítani, ha betömték a szájukat néhány keleti területtel.

(Németországhoz azért nem csatlakozhatott, mert hogy nézett volna az ki, hogy a háborús vesztes Németország még nagyobb területtel fejezze be a háborút, mint amivel elkezdte).


Ezt a történelemben úgy nevezik: "kedvcsinálás az osztrák államisághoz".

2011. jan. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 BlackSword ***** válasza:

"Egyedül Sopron és környéke volt magyar többségű, ott népszavazást is tartottak."


Hogy ez egy mekkora badarság... Azért ott tartották a népszavazást, mert a lakosság kb 70%-a német származású magyar volt... A 18-19. század fordulóján települtek be, csak időközben elmagyarosodtak... Nagy meglepi is lett mindenkinek, aki más eredményt várt...

2011. jan. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 10:07


Sopronban konkrétan némi csalással is be kellett segíteni. Nem volt magyar többség.


Amúgy a kérdező és több válaszoló is téved, amikor nem kizárólag az érdekek felől közelítik a témát, hanem érdemek vagy igazság vagy mittudoménmi felől.


A politikában érdekek és erőviszonyok vannak, nem mese habbal a jogokról meg az igazságosságról.

2011. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Másrészt szándékosan arra szánták, hogy viszályt és gyűlöletet keltsen Ausztria és Magyarország között"


Akkor elárulnád, hogy mire volt jó a velencei szerződés és a népszavazósdi, ami pont hogy a relatíve békés megoldást és a hosszútávú megbékélést, belenyugvást alapozta meg?


"Az eredeti terv a cseh-jugoszláv korridor lett volna, amely elválasztott volna minket Ausztriától, de aztán ezt az enyhébb megoldást választották."


Kacag a májam! :D

Az csak a legelvakultabb soviniszta csehszlovák tervekben szerepelt, amit az Antant gondolkodás nélkül félresöpört, akárhogy csűrték-csavarták a csehszlovákok. Még annyi figyelmet sem fordítottak rá, mint a magyar kérelmekre. És megjegyzem, még a jugoszlávoknak sem tetszett.


"(Németországhoz azért nem csatlakozhatott, mert hogy nézett volna az ki, hogy a háborús vesztes Németország még nagyobb területtel fejezze be a háborút, mint amivel elkezdte). "


Szerintem Nyugat-Poroszország és Dél-Dánia nagyobb terület, mint Ausztria, tehát így is kevesebb lett volna a német terület, de a lényeg szempontjából tökmindegy.


"Amúgy a kérdező és több válaszoló is téved, amikor nem kizárólag az érdekek felől közelítik a témát, hanem érdemek vagy igazság vagy mittudoménmi felől.


A politikában érdekek és erőviszonyok vannak, nem mese habbal a jogokról meg az igazságosságról."


Valóban nem. De az érdekeket azért nem árt bizonyos dolgokkal alá is támasztani. Ha megfigyeled, soha senki nem tett még semmit úgy, hogy azt mondta volna, azért lesz ez így, mert én ezt akarom, és megtehetem. Mindig volt valami "fedőszöveg", aminek volt köze az olyan fennkölt dolgokhoz, mint az igazság, ha nem is az volt a valódi ok.

Ebbe illik pl. a határmenti magyar többségű területek leszakítása (Burgenland kivételével).

2011. jan. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Szerintem Nyugat-Poroszország és Dél-Dánia nagyobb terület, mint Ausztria, tehát így is kevesebb lett volna a német terület, de a lényeg szempontjából tökmindegy."


Jó akkor vitass már le légyszíves, fősulin is így tanultuk, A. J. P. Taylor is ezzel magyarázza. De te biztos jobban tudod. Háboúrús vesztes államokat akkor sem szokás egy különálló egész állam területével jutalmazni.

A másik: lakosságszámot tekintve is nézz utána akkor a dolognak, hogy is nézett volna ki, ha Ausztria csatlakozik!

Ha nem is Németország, de a vesztes Ausztria szempontjából mérhetetlen nyereség lett volna.

2011. jan. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!