Az angolszász szövetségeseknek is van felelősségük a magyar holocaustban?
Elsőként említik felelősként Horthyt, Szálasit, a Csendőrséget... stb.
Ezen túmenően például nem említik, hogy a Horthy kormányzó Svájc budapesti nagykövetségén keresztül felvette a kapcsolatot a nemzetközi segélyszervezetekkel, és a németek hozzájárulását elérve (!) kieszközölte, hogy a zsidók szabadon távozhassanak az országból. Elsősorban a tíz év alatti gyerekek, majd minden zsidó szabadon elhagyhatta volna Magyarországot, FOGADÓKÉSZSÉG ESETÉN.
"A Nemzetközi Vöröskereszt vezetőit ennek értelmében biztosították arról, hogy Magyarország fogadja a segélyszállítmányokat és arról is, hogy befogadó készség esetén a tíz éven aluli zsidó származású gyermekeket evakuálni fogják, valamint ígéretet tettek minden zsidó származású személy emigrálásának elősegítésére is. Palesztina mellett a másik főbb célország Svédország lett volna. A magyar kormány a fentiekhez meglepő módon megszerezte a németek hozzájárulását is. A segélyszervezetek a kezdeti kételkedés után lelkesedéssel fogadták az ajánlatot"
A szövetségesek reakciója a következő volt:
"az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság politikai okokból sokáig késlekedett a döntéssel és így a hadihelyzet változása miatt végül nem került sor az akcióra."
"Az akció végül azon bukott el, hogy az amerikaiak nem voltak hajlandóak megváltoztatni a bevándorlási törvényüket, a britek pedig ellenezték a zsidóság nagyarányú bevándorlását Palesztinába. A Zsidó Ügynökség megpróbált nyomást gyakorolni a szövetségesekre. Július 20-án Móse Sárett megpróbálta kieszközölni 400 000 zsidó származású személy bevándorlását Palesztinába, ezt azonban elutasították. Az angol kormány lelkesedés nélkül fogadta a felajánlott lehetőséget és előbb technikai problémákra, majd a palesztinai arabok ellenkezésére hivatkozott. Ezt követően hosszas jogi vitát indítottak arról, hogy ki tekinthető bevándorlónak és menekültnek. Végül azt vetették fel, hogy az egész a Gestapo trükkje lehet. Összességében az angolok kitartó időhúzásba kezdtek."
Forrás:
Közvetlenül persze nem felelősek az angolszászok, illetve nem tevőlegesen.
Mindössze kitűnik a kétszínű politika, miszerint a németek, és a szovjetek legyengítik egymást, miközben az angol-amerikai hatalom megnövekedik. Főleg az amerikaiak gondolkodtak így.
Egyszerre sikerül megszabadulni a német fenyegetéstől, és a szovjettől, plusz még a zsidóktól is.
Ha pedig nem lenne igazam, akkor is áll, hogy a zsidóság leginkább akkor volt fontos, és ma ia akkor fontos, hogyha hasznot lehet húzni a kárpótlásokból, és a holocaust "iparból".
"Mindössze kitűnik a kétszínű politika, miszerint a németek, és a szovjetek legyengítik egymást, miközben az angol-amerikai hatalom megnövekedik."
Persze, biztos. Kár, hogy ennek más semmi köze az eredeti témához.
Azért az kissé más helyzet, mint a semlegesség a zsidókkal szemben.
Pilátus azt mondta: "Mosom kezeimet", az angolok, amerikaiak pedig hallgatólagosan "szabad kezet" adtak Hitlernek, hogy a zsidókérdést kénye-kedve szerint rendezze.
Azután a háború végeztével "szörnyülködtek".
Eközben sokadrangú kérdés volt a zsidóság sorsa.
Ellenállók, és szökevények jelentéseiből pontosan tudták, hogy milyen célt szolgálnak a "munkatáborok" mégsem bombázták az oda vezető vasútvonalakat. A háború végéig akadálytalanul mentek a transzportok.
A háború után az amerikaiak akár háborús bűnösöket is bújtattak, amennyibe azok segítették az amerikai fegyverprogramot.
Az csak mítosz, hogy az amerikaiaknak különösebb fenntartásaik lettek volna a németekkel kapcsolatban. Könnyedén szemethúnytak, ha érdekük úgykívánta.
A holocaustot is akadályozhatták volna, ha érdekükben áll, de nem állt érdekükben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!