Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "tüntetőket" valóban lehet...

A "tüntetőket" valóban lehet csürhének nevezni?

Figyelt kérdés

""Közeledem a nyolcvan év felé, de még nem fordult elő soha, hogy készenléti rendőrök menekítsenek ki egy épületből. […] A gazembertől a csalóig mindennek lehordtak minket, de mi nem szóltunk vissza senkinek. Hála Istennek mellettem volt két fiatalember, Szenn Péter püspök úr és Gér András zsinati tanácsos úr; összekapaszkodtunk mind a hárman, és vigyáztak rám, nehogy fellökjenek”



""Mindannyian méltatlannak éreztük a helyzetet, hiszen annyi ocsmányságot zúdítottak ránk, anélkül, hogy tudták volna, kik is vagyunk valójában”"



"Szenn Péter püspök úr bocskait viselt, ez különösen irritált néhány tüntetőt, akik többször is megköpdöstek minket.”


[link]


2018. máj. 9. 08:21
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 A kérdező kommentje:

A manyup hazárdírozás volt, ez az igazság !


A manyup pénzek a tőzsdén voltak részvényekben és mint tudjuk ez nem biztonságos hosszútávon. Gyakran előfordul egy-egy válság és hopp az összes ilyen pénznek akkor. Ráadásul a nyugdíjba fektetés hosszú távú, bármikor egy kisebb válság lenullázhatja vagy el is viheti az összes ilyen befektetést.



Ilyen MANYUP-ot te most is csinálhatsz magadnak. Bemész a tőzsdére egy brókerhez vagy egy bankba és veszel részvényeket, amit csak akarsz. Garancia az nincs semmire. A manyupnál sem volt.



A gazd.válság is rámutatot arra, hogy ilyen spekulációs pénzek hamar bedőlnek és fel kell számolni ezeket. Valós reálgazdaságba kell tenni a lóvét.

2018. jún. 11. 12:02
 32/69 anonim ***** válasza:
87%

"Ja, olyannyira kezelték, hogy a több év alatt befizetett összegből hiányzott 80 rugó, -és a nyereség, az hol van?"

- Kérdezd a FIDESZT!!!

Látszik, hogy nem sokat értesz a pénzügyekhez, és azt sem tudod, hogy miről beszélsz. Persze így könnyen megvezet a Fidesz, és még tapsolsz is hozzá.


A tőzsde azért nem lottó, vagy szerencsekártya. Ez a hazardírozás! Persze a Fidesz ezt mantrázta neked, és te benyaltad. Halkan megjegyzem, a Fidesz rengeteg közpénzt "hazardírozott" szabálytalanul ugyanígy azzal a különbséggel, hogy fidesz-közeli cégeket bíztak meg a "spekulálással" persze nagyon nagy jutalékért cserébe. Akkor most mi a pálya?


Amikor megkötötted a szerződést, a MANYUP-oddal, feltettek egy egyszerű kérdést: Milyen kockázatot vállalsz? Ha nagyobb kockázatot vállalsz, a több nyereség reményében, vagy inkább kevesebbet kockáztatsz, viszont kevesebb lesz a várható hozamod. És volt egy aranyközéputas választási lehetőség is. Minimum.


Mindenkinek a portfóliójában volt részvény és ÁLLAMPAPÍR, csak különböző arányokban. Az állampapír biztos, de alacsony hozamú termék. A részvény árfolyama pedig változó, ezért nem mindegy, hogy mikor értékesítik.


Mivel a FIDESZ-KORMÁNY váratlanul, idő előtt váltotta be az állampapírodat, NULLA hozamot kaptál érte, mert az állampapír már csak olyan, hogy le van kötve, és csak akkor ad hozamot, ha lejárat UTÁN váltják be. Ráadásul, ha lejárat ELŐTT váltják be, akkor nem csak hogy hozamot nem fizet, de 1%-ot LE IS VONNAK!!!


Magyarán a Fidesz úgy csökkentette az államadósságot, hogy az állampapírjaidat széttépte, és amit eredetileg vettél állampapírt a manyupon keresztül, annak csak a 99%-át számolták el.


A tőzsde meg már csak olyan, hogy változik az árfolyam. Világgazdasági válság kellős közepén szinte mindenféle részvénynek az árfolyama padlón volt. Pont ilyenkor nem tanácsos értékesíteni a részvényedet, mert akkor nagyon kevés pénzt kapsz érte. Viszont ha kivárod, a válság végét, az árfolyamok magukhoz térnek, és újra sokat érnek.

Megsúgjam, mikor értékesítette a részvényeidet a FIDESZ-KORMÁNY? A világválság kellős közepén, amikor a legkevesebbet érte a részvény.


Ezért kapott mindenki felháborítóan kevés hozamot kézhez. (Mert csak a hozamot, vagyis a nyereséget fizették ki, a befizetett tőkét herdálták el stadionra és egyebekre.)


Talán van olyan ismerősöd, aki maradt, na ők most nagyon jól jártak, nagy hozamuk van ugyanis, pedig ugyanabban a gazdasági világválságban volt az ő pénzük is.


Ráadásul a fel nem élt manyup-megtakarítás éppúgy a hagyaték részét képező vagyon, mint egy ingatlan.

Ez az állami nyugdíjról nem mondható el. Ha ledolgozod az összes éved, és utolsó évben feldobod a talpad, a manyup-megtakarításod 100%-át örökölhették volna, de lenyúlták. Olyan, mintha azt mondanák, hogy ezentúl akármilyen vagyonod van, (ház, pénz, tévé, ékszer, pénz...) ha meghalsz, az az államé lesz, nem pl. a gyerekeidé. Én ehhez se tudok tapsolni, de neked ez sem számít, gondolom.

2018. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
87%
De nem véletlen az sem, hogy annak ellenére, hogy maga, Orbán Viktor ígérte meg azt, hogy az államosított manyup-megtakarításáról mindenkinek egyéni egyenlege is lesz, azóta se valósították ezt meg. Vagy Orbán hatalma kevés ehhez, nem elég hozzá a kétharmad, vagy pedig arról van szó, hogy azért nem akarják, hogy ne lehessen összehasonlítani azoknak az egyenlegével, akik bent maradtak a MANYUP-rendszerben. Akkor aztán lenne elégedetlenség. És ne gyere azzal, hogy olyan óriási nagy bürokrácia vagy költség lenne... Ha a "rezsimegtakarítást" lehet személyre szólóan nyilvántartani, tárgyhóban és bevezetéstől kezdve, akkor talán ez a feladat sem lenne lehetetlen, ha a politikai akarat megvolna. Persze Orbán nem sűrűn tartja be a szavát, így meg sem lepődök.
2018. jún. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
80%

A manyup sikere sajnos minden erőlködésetek ellenére tagadhatatlan, minden évben újra és újra bebizonyosodik, hogy milyen pofátlanul hazudott a Fidesz ebben IS:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


És a legfrissebb hír is ugyanez minő meglepetés:

[link]


Úgy látszik az Orbán kormány minden akaratának és lopásának egy orbitális nagy hazugsággal ágyaz meg, ez a sikerük titka, a bevált recept. Legyen szó manyup lopásról, migránsokról, Sorosról, Gyurcsányról vagy az unióról, egy jó nagy hazugságra mindig kapható a megvezethető fidesz tábor.

2018. jún. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 A kérdező kommentje:

Kérdező ! Az hogy magánnyugdíj megtakarításnak nevezik és úgy kezelik a tőzsdén levő részvényeidet attól az ugyanúgy szerencsejáték. Aki ilyenekkel üzérkedik pedig hazardírozónak nevezik. Nehéz belátni ? :O



"Látszik, hogy nem sokat értesz a pénzügyekhez, és azt sem tudod, hogy miről beszélsz."


De. Pontosan én vagyok aki ért hozzá közülünk és helyén kezeli a jelentéseket.



"A tőzsde azért nem lottó, vagy szerencsekártya. Ez a hazardírozás!"



A tőzsdéken a részvényeket, ugyanolyan tőlünk független dolgok határozzák meg, mint a ruletten a kipörgetett számot. Semmilyen befolyásoló tényezőnk nincsen rá, kiszámítani lehetetlen az események bekövetkeztét. Ebben teljesen azonosak. Ezt kár tagadni !



"a Fidesz rengeteg közpénzt "hazardírozott" szabálytalanul"



Ez hogy jön ide? Nem tudom igaz-e, de hogy sok köze nincsen annak a MANYUF-hoz ez biztos. Ilyen hazardírozást meg kell állítani.



"Amikor megkötötted a szerződést, a MANYUP-oddal, feltettek egy egyszerű kérdést: Milyen kockázatot vállalsz? Ha nagyobb kockázatot vállalsz, a több nyereség reményében, vagy inkább kevesebbet kockáztatsz, viszont kevesebb lesz a várható hozamod. "


Mégegyszer mondom ez ma magad megcsinálhatod, nem kell hozzá manyuf.


A Manyuf megtévesztő volt. Tűzoltó, postásnyugdípénzárt meg ilyen neveken futott. Rengeteg nem értelmiségi nem olvassa el az egész EULÁ-t amit elé tesznek, nem is értheti. Ezt ts is nagyon jól tudod. Olyan érzetet kelt pl a tűzoltókban, hogy egy tűzoltó-féle biztonságos cég vezeti a pénzügyeit, közben lópikulát. Ott a tőzsdén, ami egyszer úgyis bekdől mire nyugdíjba megy és akkor a megtakarítása 0 lesz.


Ugye nem nehéz átlátni ?

;)



"Mindenkinek a portfóliójában volt részvény és ÁLLAMPAPÍR, csak különböző arányokban. Az állampapír biztos, de alacsony hozamú termék. A részvény árfolyama pedig változó, ezért nem mindegy, hogy mikor értékesítik".



Nem feltétlen. Ha nyer egy alternatív ellenzék lehet ezért nem vállalják a felelősséget a NER-t sem írják alá. No akkor mit csinálsz ?



"Mivel a FIDESZ-KORMÁNY váratlanul, idő előtt váltotta be az állampapírodat, NULLA hozamot kaptál érte, mert az állampapír már csak olyan, hogy le van kötve, és csak akkor ad hozamot, ha lejárat UTÁN váltják be. Ráadásul, ha lejárat ELŐTT váltják be, akkor nem csak hogy hozamot nem fizet, de 1%-ot LE IS VONNAK!!! "



Ilyen 10 éves ciklusú lekötést nem lehet megvárni. Hamarabb beüt a tőzsdekrackh. Akkor azt a pénzt sem kapnád vissza amit betettél.

2018. jún. 13. 13:00
 36/69 anonim ***** válasza:
9%
Végtelenül unalmasak vagytok ezzel a nyugdíjon való szenvedéssel. Vazze, akinek kicsi esze van az már nem számít semmilyen nyugdíjra, hanem félretesz, befektet saját magának és sem kamu ny.pénztárakba nem pakol pénzt, sem az állambácsitól nem vár semmit,mert a vége így is úgy is nonstop csirkefarhát lesz.
2018. jún. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
74%
Lehet annak nevezni, szíved joga. Ahogy téged is lehet agymosott fideszcsicskának nevezni.
2018. jún. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
86%
ugyanazt akartam írni mint az utolsó
2018. jún. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
2%

Amikor majd a manyup biztosítói csődbe mennek, akkor se sírjon a szátok mint a deviza hiteleknél, és akkor majd megint az állam segíti ki a biztosítókat/bankokat, persze a mi pénzünkből.

Szomszédom ~6000ft kap a manyuptól az állami nyugdíja mellé, -nagyon megérte.

Ennyit tudtok idióták, ha valakinek más a véleménye akkor már csak is fidesz agy-mosott lehet, egyik párttal se szimpatizálok, de egy biztos, ha ilyen csürhékből áll az ellenzék, akkor biztos nem fogom őket támogatni.

2018. jún. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
84%

"Végtelenül unalmasak vagytok ezzel a nyugdíjon való szenvedéssel. Vazze, akinek kicsi esze van az már nem számít semmilyen nyugdíjra, hanem félretesz, befektet saját magának és sem kamu ny.pénztárakba nem pakol pénzt, sem az állambácsitól nem vár semmit,"


Igazad van, senki nem számíthat számottevő, vagy rosszabb esetben bármekkora állami nyugdíjra, nem véletlenül törölték az alkotmánymódosításkor az állam nyugdíj biztosítási kötelezettségét, és tették bele az alaptörvénybe ehelyett a szülőtartási kötelezettséget.

Más kérdés az, hogy rengeteg ember ezt nem tudja megtenni, akármilyen becsületesen dolgozik egész életében, mert nem keres annyit. Pl. ha egy házaspár mindkét tagja egyke, akkor kettejüknek máris négy szülőt kell eltartania, maguk mellett, és természetesen a 2-3-5 gyereket, hogy egy fideszes parlamenti felszólalásra utaljak, tisztelni lehessen az asszonyt, és ne kerüljön sor családon belüli erőszakra.

Tehát ez akár 8-9-11 fő ellátása két fizetésből, feltéve, hogy mindkettőjüknek van munkája. Ezzel szemben a valóság az, hogy a közmunka egyetlen ember vegetálását sem fedezi, de még minimálbér sem éri el a létminimumot.


Ehhez képest kismiska az, hogy ha valaki átmenetileg de évekig rokkant (pl súlyosabb autóbaleset esetén), akkor az nem számít bele a szolgálati időbe, mint ahogy a hozzátartozó gondozás sem, ami pedig szintén az állami kötelezettséget (bocsi alaptörvény szerint már nem) vállalja át, nem kap a 24 órás munkáért rendes fizetést, de még szolgálati időnek sem számít. De legyen valaki vállalkozó, fizesse rendesen a KATÁ-t, az sem számít szolgálati időnek, abból se lesz nyugdíj.


Ráadásul az egészségügyi ellátási kötelezettséget is törölték az alkotmányból. Arra se lehet számítani hosszútávon, ennek a jelei éppúgy láthatóak, mint a nyugdíjnál. Szinte mindenhol egyre hosszabb a sor, és a várólista, és ha a gyógyulási, vagy éppen túlélési esélyeidet növelni akarod, akkor jobb, ha egy rakás dologgal privát dokihoz mész jó pénzért, amelyik szinte azonnal fogad. Ebben csak az a bónuszigazságtalanság, hogy ilyenkor az TB ellátási kötelezettségét tehermentesítjük, bár fizetjük rendesen, mégsem adja a tb azt a költségtérítést a privát dokinak, amit az állami egészségügynek, hogy a betegnek csak a különbözetet kelljen kifizetnie. Ennyi erővel azt is mondhatja a TB kapcsán az állam, hogy "pénzt, vagy életet!"


Szóval egyre kisebb állami szerepvállalás mellett kell egyre több kötelezettséget vállalni, míg a fizetések nem növekednek ennek arányában, nem teszik ezt lehetővé. Amennyiben a létminimumba beszámítana az önfenntartáson kívül a mindenféle ön- szülő- és gyerektartási kötelezettség, ami alaptörvényi és erkölcsi kötelezettség, a megfelelő egészségügyi ellátásról, lakásmegtakarításról, lakásfenntartásról és egyebekről nem is beszélve, és a minimálbér nem lehet kevesebb ennél a létminimumnál, akkor jogos lenne az elvárásod, de jelenleg olyan magas a gyermekmélyszegénység, hogy nem sok jóra lehet számítani.


A Fidesz nem csak a presztízsberuházásokkal idézi vissza a Horthy-korszakot, hanem azzal is, hogy kivezeti a nyugdíjat, a TB-t (persze csak annyira, hogy fizetni azért kelljen).

Azért remélem, hogy a Don-kanyari önmészároltatásba nem visz bele, bár azt simán el tudom képzelni, hogy a szavazati jogot korlátozzák mondjuk etnikai, és vagyoni helyzeti alapon, és a nyílt szavazást kötelezővé teszik választáson.

2018. jún. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!