Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kit alkalmaznál egy cigányt...

Baranyi kálmanné kérdése:

Kit alkalmaznál egy cigányt vagy magyart a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Mi alapján ítéled meg?
2010. jún. 12. 22:23
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
Cigányt csak a veszélyes területeken dolgoztatnék!
2010. júl. 31. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha bejönne hozzám egy FŐISKOLÁt végzett cigány, akkor azt. Minden más esetben magyart...
2010. júl. 31. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
57%

Ha egy "átlag" cigányról lenne szó, akkor nem alkalmaznám viselkedésbeli problémák és alulképzettség miatt. Amennyiben tud viselkedni és van megfelelő végzettsége akkor előnyben részesíteném egy képzetlen magyarral szemben.

Ha viszont mindkettő képzett (a magyar és a cigány is), akkor húzzanak sorsot.

2010. júl. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
90%

" Cigányt. Ők jobban megbecsülök az álláslehetőséget, mint a pöffeszkedő 'magyarok', akiknek folyton jár a szája, hogy miért csak havi 80at kap, miért nem többet..."



Ja. Olyan szinten meg szokták becsülni az egésznapos lapáttámasztás közben az egyik még képes is a másikra rászólni:

Hagyd majd a gádzsók megcsinájják, nem írtünk mi ehhe.

2010. júl. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
55%

"Ha bejönne hozzám egy FŐISKOLÁt végzett cigány, akkor azt. Minden más esetben magyart..."



A főiskolát végzett cigány hány köbméterrel lapátol ki többet mint az öt elemis cigány? Mert ugye a mondat második feléből kiderül hogy itt nem vezérigazgatói állásról van szó.

2010. júl. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

Én előítéletes vagyok, de ha az önéletrajzában ír normálisan, akkor behívnám márcsak kíváncsiságból is.


De őszintén szólva nehezen tudom elképzelni, hogy jó referenciákkal megáldott otthon sokat dolgozott programozó cigányt bármikor is látni fogok.

Számít a viselkedése a beszéde is. Ha tipikusan cigányosan beszél ezer szlengben, cigányosan mozog, stb, akkor tuti nem. Gondolj bele, a többi munkatársat is védeni kell, mert feszültek lennének és akkor ők sem dolgoznának rendesen.


Amúgy belegondolva lehet be sem hívnám ha tipikus cigányos a kinézete meg a telefonban, mivel az ilyet ha elutasítod, akkor kapásból meg akar késelni. Szal sztem be sem hívnám inkább.


Tegnap a metróra szállt fel egy cigánynő 2 gyerekkel, egyik babakocsiban. Kinézetre tipikus cigány volt, plusz 2 gyerek, egyértelmű.


De igazából az volt rajta a nyerő, hogy maximálisan magyarul beszélt, semmi akcentus, semmi óbégatás, totálisan ugyanúgy beszélt mint egy normálisabb magyar, a gyerekeket sem úgy irányította, hogy "húzzáá má be" meg hasonlók, hanem mindenben úgy mint egy magyar, nem hangoskodtak óbégattak, stb. Ergó róla el tudom képzelni, hogy normális cigány, bár megvallom a párjában mér nem vagyok biztos, de mind1.


ha állásra olyan cigány jelentkezik aki semmiben sem különbözik egy magyartól, max a bőrében, akkor lehet róla szó, talán. (de mint mondom ott van az emberben a félsz ,h megfenyeget ha mégsem őt választod, egy darab ilyen eset után tuti soha nem foglalkoznék egy cigány CV-jével sem)

2010. júl. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!