Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kapitalizmusban miért az...

A kapitalizmusban miért az arra érdemtelen gazdagszik meg és miért az arra érdemtelen szegényedik el?

Figyelt kérdés

Mint tudott dolog a szocializmus EGYIK lényege az volt hogy egyrészt visszafogták azokat akik érdemtelen módon akartak meggazdagodni és segítették azokat akik különböző okok miatt segítségre szorultak és ezáltal a társadalmi különbségek elenyészőek voltak.


Namost HA a kapitalizmus arról szólna hogy az arra érdemes gazdagodjon meg míg az arra érdemes szegényedjen el akkor kijelenthető lenne hogy a kapitalizmus minden 'izmusok legjobbika!


De nincs így...


Miért?


A kapitalizmusban miért az arra érdemtelen gazdagszik meg és miért az arra érdemtelen szegényedik el?


2018. ápr. 17. 10:56
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
#40: [link] Tessék, google első találat volt.
2018. ápr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
46%

Nem értem, a 73%-os miért terelne...

Kis utánanézés alapján: a tőzsde egyfajta piac, ahol adás-vétel folyik szigorú szabályok alapján. Sőt, ez értékelő és információs központ egyben. Ugyanakkor az áruk vagy értékpapírok helyettesíthetők, kicserélhetők. A kereskedelem megkönnyítésére hozták létre.

Aki tőzsdézik, annak szerintem igencsak észnél kell lennie, figyelnie a gazdasági mozgást. Vagyis itt van munkavégzés.

Írom ezt úgy, hogy nem vagyok jelen a gazdaságban :)

2018. ápr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
46%
Hopp, megelőztek :P
2018. ápr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

Igen, hát vannak a komcsi elveket valló, langyos vízben lubickolók, akik csak sírni tudnak a cselekvés helyett, hogy miazhogy más többet keres és biztos csal meg lop

...meg van a másik oldal, aki tudja, hogy mennyi munka, kitartás, eltökéltség, talpraesettség, kockázatvállalás kell ahhoz, hogy valaki eljusson egy magasabb anyagi szintre, de meg lehet csinálni.


Pl. volt az a példa, hogy 20 év után ment ki valakinek az édesapja külföldre, mert rosszul keresett. Kérdem én: minek dekkol 20 évig valaki egy rosszul fizető munkahelyen, ha nincs megelégedve vele? Hegesztőként elég ha csak elmondja a szomszédnak, hogy ő csinálta a kerítést. A szomszéd elmeséli még 1-2 ismerősének és valamelyik ismerőse tuti azt fogja mondani, hogy nem tudná-e elvállalni esetleg az ő kerítését is? ...és ha jól sikerült a kerítés, akkor az is ajánlani fogja egy másik is ismerősének és szépen be is indult a vállalkozás.

2018. ápr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!