Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kapitalizmusban miért az...

A kapitalizmusban miért az arra érdemtelen gazdagszik meg és miért az arra érdemtelen szegényedik el?

Figyelt kérdés

Mint tudott dolog a szocializmus EGYIK lényege az volt hogy egyrészt visszafogták azokat akik érdemtelen módon akartak meggazdagodni és segítették azokat akik különböző okok miatt segítségre szorultak és ezáltal a társadalmi különbségek elenyészőek voltak.


Namost HA a kapitalizmus arról szólna hogy az arra érdemes gazdagodjon meg míg az arra érdemes szegényedjen el akkor kijelenthető lenne hogy a kapitalizmus minden 'izmusok legjobbika!


De nincs így...


Miért?


A kapitalizmusban miért az arra érdemtelen gazdagszik meg és miért az arra érdemtelen szegényedik el?


2018. ápr. 17. 10:56
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
37%

"az igyekvő, piacgazdasággal proaktív ember nem szegényedik el. Aki nem sajnáltatja és siratja magát, hanem piac képes szakmával a versenyszférában dolgozik, az nem szegény. "


sok itt föltétel nem? versenyszféra, piacképes szakma, igyekvő, proaktív, ez úgy van kb. félmillió ember, a többi kilencmillió meg egye meg a fene.

2018. ápr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
58%

,,De ennek ellenére azért itt is azt látom, hogy az igyekvő, piacgazdasággal proaktív ember nem szegényedik el. Aki nem sajnáltatja és siratja magát, hanem piac képes szakmával a versenyszférában dolgozik, az nem szegény"


A gyereket meg a gólya hozza. Nem, baromira nincs már így, hogy akinek piacképes szakmája van az nem szegény. Hegesztőkre is azt mondják milyen piacképes szakma, hiányszakma, stb, mégis eddig minden hegesztő akivel beszéltem és Magyarországon dolgozik mind panaszkodik, hogy alig lép túl a fizetése a nettó 100 ezret. Nem olyanok, akik letettetek egy hónapos gyorstalpalót meg csak ülnek egésznap. Olyanok, akik rendesen kitanulták a szakmát, sokuk járja az országot is attól függően, hogy hol van munka, stb.

Itt már nincs olyan, hogy piacképes szakmája van akkor jó élete van. Itt az számít kinek milyen ismerősei vannak.

2018. ápr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:

Mit értesz az, hogy "arra" érdemtelen, aki gazdagszik?

A normális kapitalzmusban az gazdagszik, aki a vállalkozásáért kockára teszi a pénzét, és hajlandó érte kimondottan sokat is dolgozni. Tudom, hogy az irigykedők ezt nem így látják, de attól még így van. Sok munka és kockáztatás nélkül nem megy.

Az elszegényedés nem a kapitalizmus szükséges velejárója. Ahol ez tömeges méreteket ölt, ott a helyi viszonyokban van a hiba.

2018. ápr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
65%
Én nem láttam még Senior Java Developer-t nyomorogni Magyarországon. De javítsatok ki ha ti ismertek. Aki igyekszik, az itt is meg tud élni. Aki nem, az meg vagy nyomorogjon vagy menjen ki külföldre.
2018. ápr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 árokpart ***** válasza:
Utolsó nemcsak informatikusokra van szükség. A könyvtárosnak, tanárnak, irodai dolgozónak, fegyverszakértőnek és még sorolhatnám nekik is meg kell élni. Nemcsak informatikusokból áll az ország, függetlenül attól, hogy ezt az oldalt 1-2 jól kereső informatikus üzemelteti.
2018. ápr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
48%
De mindenkinek adott a lehetőség jól kereső szakmát tanulni. Ha nem ezt teszi, hanem elmegy tanárnak vagy ápolónak vagy tűzoltónak, akkor ezt tudatosan teszi. Tisztában van ennek az anyagi következményeivel.
2018. ápr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
0%

#12


A hegesztő nem piacképes szakma. Én is ismerek olyan hegesztőt aki itthon 120 ezerért dolgozik. Az pont egy olyan szakma, amit egy majommal is be lehetne taníttatni, csak egy embert megfizetni olcsóbb mint egy majom idomárt.

2018. ápr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
25%

Hagyjuk már ezt a mindenkinek adott a lehetőség a tanulásra dumát is.

Akinek több pénze van annak a gyereke jobb suliba tud járni, jobb képzést tud kapni. Állami iskolákban mindig küszködnek a tanár hiánnyal, így boldog boldogtalant fel kell venniük, hogy működni tudjon az iskola. Magániskolába meg tudják válogatni kit vesznek fel.

Hiába papíron ugyanaz a képzés, sokkal jobb képzést kap, aki magániskolába jár, így sokkal nagyobb esélye van elhelyezkedni.

Az ilyen programozóival meg pont nem érdemes példálózni, mivel agyba-főbe szidják a hazai oktatást, mert alig találnak normális programozót.

Igaz, azután, hogy olyanokat állítasz a hegesztő nem piacképes szakma és majommal is meg lehet csináltatni nem tudom van-e értelme egyáltalán bármilyen értelmes vitát folytatni veled, de szerintem nem nagyon.

2018. ápr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
62%

#18


Valamit benéztél. Ez nem Amerika, hogy magánsulik legyenek. Ugyanabba az általános iskolába jár a roma és az értelmiségi gyereke. Aztán a középiskolákba/gimnáziumokba meg felvételi rendszer van, az kerül be aki jobb felvételit ír. Akárcsak az egyetemekre/főiskolákba is.

Itt nincs olyan, hogy aki szegény családban született az gettóban is fog meghalni. Itt igenis bárkiből lehet sikeres értelmiségi, aki AKAR. Aki meg nem akar semmit letenni az életben, az meg nem megérdemli a szegénységet? Most úgy őszintén.

2018. ápr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

"A hegesztő nem piacképes szakma. Én is ismerek olyan hegesztőt aki itthon 120 ezerért dolgozik."


Mese habbal.

A többi meg ugyan ilyen baromság.

A mátranováki Bombardierben biztos azért fizetnek ki 400 ezer nettót, mert egy majom is megcsinálná.

Ahha, max any... Dat.

2018. ápr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!