Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez az "Aki nem szavaz, az...

Mi ez az "Aki nem szavaz, az a Fideszre szavaz! " ökörség?

Figyelt kérdés
Hogy szavazhatsz úgy valamire, hogy nem szavazol?! Sokszor láttam már ezt a mondatot most a kampányidőszakban itt a gyakorin. Valaki elmagyarázná nekem, mert nagyon nem értem?

2018. ápr. 3. 07:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%
Azért, mert csökkenti a leadott szavazatok számát, amiben nagyobb számmal tud többséget szerezni a Fidesz, mivel a leadott szavazatok számából dől el a parlament összetétele és nem a szavazásra jogosult lakosság számából. Így, ha valaki nem megy el szavazni, akkor csökkenti azoknak a szavazatoknak a számát, amiből többséget kell szereznie a Fidesznek. A Fidesz meg röhejesen könnyű helyzetben van, mivel elég sok embert tud mozgosítani (alapból az őrült fanatikusok, aztán ott vannak még azok a Fidesz vezetés alatt dolgozó emberek, akiket fenyegetve küldenek el szavazni), így ahogy írták nekik nem is érdekük a magas résztéveteli arány.
2018. ápr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Koplárovics Béci ***** válasza:
29%

"# 4/4 Időpont ma 08:14


Ne haragudj meg, de én tényekkel alátámasztottam az álláspontomat, te meg csak tagadsz mint egy óvodás. "


Ne haragudj, de buta vagy. Nem azt mondtam, hogy SENKI, hanem azt, hogy nem mindenki, ez azért óriási különbség. És ezt az általad írt közvéleménykutatás is alátámasztja. De ha neked jobb a fidesz-szerű "aki nincs velünk, az ellenünk van" típusú mentalitás, hát rajta, csak attól semmivel sem leszel jobb, mint egy átlag fideszes.

2018. ápr. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Hisz, aki le akarja váltani a Fideszt, azoknak a nagy része így is-úgy is szavazni fog. :)"


Ez nem igaz, mert ezek között a választók között van a legtöbb bizonytalan. Oké, kormányváltást szeretne, de egyik ellenzéki pártra se szavazna, vagy egyre szavazna, de nem döntötte el, hogy melyikre.


Aki nem megy el szavazni, az az alacsony részvételhez "járul hozzá" a távolmaradásával, ami jelenleg a fidesz érdeke, figyelembe véve a határon túli magyarok szavazati jogát, illetve a körzethatárok átrajzolását.

A fidesz szavazótábora kb 2-2,2 millió, azok, akik biztosan elmennek szavazni. Tehát az , aki fideszes és nem megy el szavazni jóval kisebb csoport, mint az, aki ellenzéki bizonytalan és nem megy el szavazni.

2018. ápr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
#13 Ez eddig oké, de a bizonytalan nem azt jelenti, hogy nem biztos, hogy a Fidesz ellen fog szavazni? :)
2018. ápr. 3. 09:04
 15/20 anonim ***** válasza:

12/12 Időpont ma 08:53


Értelmetlen szavazás kapcsán a senki szó... Most nyilván van legalább 10%, aki ha muszáj lenne szavazni, akkor a Fidesz mellé tenné a voksát. De %-okról beszélünk. Míg a parlamentben a Fidesznek közel 2/3-a van, addig a nem szavazók 2/3-a nem a Fideszt támogatná ha elmenne szavazni. De tényleg félreértelmeztelek.


A Fidesznek meg pont az alacsony részvétel az érdeke, így a bizonytalanokat igyekszik elundorítani a politikától, és olyan helyzetet teremteni, hogy aki belemélyed, tényleg egy életre elundorodjon attól, ami itt folyik. Sárdobálásban soha nem látott mélységeibe süllyesztette a Fidesz a közéletet.


Nem én alakítottam úgy a rendszert, hogy a tartózkodók voksa a Fideszhez menjen, szóval ne rajtam kérd ezt számon. Töredékszavazatok, egy fordulós rendszer, győztes kompenzáció, külhoniak levélszavazata, elvándoroltak levélszavazathoz nem jogosultsága stb... Mind úgy alakította a rendszert, hogy ennek a szektapártnak kedvező legyen.

2018. ápr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Bár igen, az ellenzéki bizonytalan nem. Ebben igazad van.
2018. ápr. 3. 09:07
 17/20 anonim ***** válasza:
36%

Ezt én sem értem, honnan veszik egyesek, hogy az otthonmaradók nem a Fideszre voksolnának.

Szerintem simán behúznák a Fideszre, mert akit nem érdekel a politika, az kötelező szavazás esetén elmegy és beixeli azt, akiről a legtöbbet hallott vagy azt, aki a legerősebb az összes közül, mert jó érzés neki a győztesekkel lenni.

2018. ápr. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
96%

"#13 Ez eddig oké, de a bizonytalan nem azt jelenti, hogy nem biztos, hogy a Fidesz ellen fog szavazni? :)"


Azt jelenti, hogy nincs pártja, vagy egyáltalán azon gondolkodik, kire szavazzon.

A fideszesek biztosak a dolgukban, ők biztos elmennek szavazni és a fideszre szavaznak. Ezért a bizonytalanok táborát nem ők erősítik, hanem az ellenzékiek. Erre céloztam.

2018. ápr. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Szerintem simán behúznák a Fideszre, mert akit nem érdekel a politika, az kötelező szavazás esetén elmegy és beixeli azt, akiről a legtöbbet hallott vagy azt,"


Persze azokat nem veszik figyelembe a közvéleméyn kutatók se, akik az utolsó napon kapnak egy tál gulyást, vagy fejenként 2 májkonzervet... azok létszámát nem lehet mérni.

2018. ápr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A kormánnyal elégedetlenek nem feltétlenül akarnak kormányváltást, az inkább abban mutatkozik meg hogy ha az ellenzéket kifejezetten magasztalja. Sok szülő is szidja a gyerekét” lusta, tanulás helyett lányokkal meg fiúkkal szexel, de lekevernék neki párat, mert ebből nem lesz jó érettségi”.... de amikor megkérdezik mely osztálytársának a tanulmányi eredménye lenne megfelelő még mondhatja:” Ugyanmár, a többi méggázabb de az én gyerekemnek is lenne hova javulnia természetesen”
2018. ápr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!