Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki a fideszre fog szavazni...

Aki a fideszre fog szavazni miért teszi?

Figyelt kérdés

Nem vitát szeretnék generálni csak egyszerűen nem fér a fejembe, hogy miért akarná bárki is, hogy továbbra is Orbán legyen a miniszterelnőkünk?!

Ti szeretitek, hogy egy sima látásvizsgálatra 3 hónapot kell várni? Titeket nem zavar, hogy lassan több stadion lesz, mint óvoda? Mert az átlag magyar ember nem vállal gyereket,nincs mire. A szülészetek tele vannak roma nőkkel, szinte keresni kell, hogy magyart találjunk. Titeket nem zavar, hogy a gyerekek úgy le vannak terhelve, hogy a 9 éves húgomat nem is tudom mikor láttam utóljára játszani iskola után, mert annyi házi feladatot kapnak, hogy este 8ig tanul? De mit tanítanak nekik? Semmi értelmeset. A menza kajáról már ne is beszéljünk.

A fidesz megszüntette a munkanélküliséget? Komolyan? Mert én azt látom, hogy körülöttem az emberek 10-12 órákat dolgoznak bejelenetés,szabadság, táppénz nélkül, mert olyan sok a járulék utánul, hogy csak nagyon kevés vállalkozó jelenti be őket rendesen. Amúgy meg mindenkinek 4 órás bejelentés vagy napi bejelentés jut. De örüljenek, hogy dolgozhatnak. Köszönjük fidesz.

Titeket komolyan nem zavar, hogy szinte nincs olyan család, ahol legalabb egy fő ne ment volna ki külföldre? Nem érdekel titeket, hogy családok szakadnak szét,mert a fiatalok itthon csak a kilátástalnságban lehetnek biztosak? Szerintetek ez így rendben van?

Nem szeretnék belemenni a migránsügybe, de ti komolyan nem veszitek észre, hogy hazugság az egész? Hogy a fidesz csak ezzel próbálja a rengeteg szörnyűséget targatni, amit az elmúlt 8 évben tettek?


Igen, minden kormány lop. De nem mindegy mennyit és hogyan!

Komolyan kérdezem,hogy titeket ezek a dolgok nem zavarnak, szerettek egy ilyen országban élni?

Mert én szeretem Magyarországot, szeretnék itt megöregedni, szeretnék ITT családot alapítani, de ez ma lehetetlenség.


2018. márc. 29. 21:28
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
13%
Migráns ügy...valoban felfujja sot a videókat is direkt ossze vagtak tuti... Mert aki jon migráns majd kedvesen karácsonyfát diszit.. Ugye ezt te se gondolod komolyan? Nem felfujja.. Szándékosan a csapból is ez folyik mert a buta emberek nehezen fogjak fel hogy ez várhat ránk. Egészségügy javulhat meg igen. Munka stb .. Lesz rosszabb ha ellenzék nyer ne aggódj. En sajat tapasztalatom alapján választom a Fideszt.
2018. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
42%
Ki ezért, ki azért.
2018. márc. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
72%
Az a baj, hogy te lovikus érveket hoztál fel. Fidesz szavazó meg a logika? Túl sokat nézel ki belőlük.
2018. márc. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
30%
Most mindentől fuggetlenul kíváncsi leszek az idei választásra.. Vajon a szavazok hany % at hülyézi le az ellenzék? En soha senkit nem nem agyatlanoztam..stb. Ha vannak logikus érvei amiert mszp.t dk.t Jobbikot stb valaszt.. Tegye azt de valahol bántó hogy ilyen agresszív hozzá állást tanúsítanak egyesek.. Talán emiatt sem gondolkodom el más párton.
2018. márc. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
40%

Nekem a szüleim abszolút fideszesek, szerintem nincs olyan pont, amiben ne az ő szákjuk íze szerint működne a fidesz, mintha nekik találták volna ki. Tőlem távol áll a kormánypárt, de őket megértem, miért szavaznak rájuk.

Nagycsaládosok vagyunk, kisebb tesóim még velük élnek, kedvezményt kapnak, budai kerület, nagy családi ház, ezen kívül 3 jó budai lakás szintén a család tulajdonában, balatoni nyaraló, meg vidéken is van egy házunk, relatíve a fidesz adóztatja ezeket a legkevésbé. Faterom millió fölött keres, nyilván nem örülne a többkulcsos adónak, nagyon sokat dolgozott egy élet munkája van benne, hogy idáig eljutott, hogy ennyit keressen. Másrészt a szüleim ultrakonzervatívok és teljesen elégedettek a fidesz autoriter oktatási rendszerével(amit én amúgy boralmasnak tartok), az egészségügy őket nem érinti, mivel magánegészségügybe járnak. Az adózós részével amúgy teljesne egyetértek, pláne annak fényében, hogy anyukám rengeteget jótékonykodik elsősorban hátrányos helyzetű családoknak szokott segíteni, illetve fogyatékkal élőknek. Nagyon vallásosak egyébként mindketten, minden vasárnap templomba járnak. A médiából elég egyoldalúan és felületesen tájékozódnak, meglehetősen idegenellenesek. Én sokkal liberálisabb vagyok náluk, így vannak azért viták közöttünk politika téren, egyedül az adók alacsonyan tartásában értünk 100%-ban egyet.

2018. márc. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
47%

"Ti szeretitek, hogy egy sima látásvizsgálatra 3 hónapot kell várni?"


De zavar. De ez a mostani ellenzék hatalomra kerülése esetén sem sokat változna, az egészségügy egy feneketlen gödör, amibe a végtelenségig lehet tolni a pénzt, mégis alig változik valami.


"Titeket nem zavar, hogy lassan több stadion lesz, mint óvoda?"


De zavar, mindenesetre megpróbálok pozitívan hozzáállni és azzal számolok, hogy a jövőben talán értelmes dolgokra is fel lehet használni ezeket az épületeket.


"Mert az átlag magyar ember nem vállal gyereket,nincs mire."


De bizony vállal, és nincs is hely az óvodákban, mert a szocik idején egy rakás óvodát bezárattak. Lassan ott tartunk, hogy körzeteseket sem tudnak felvenni a saját körzetükben, törvény ide vagy oda... Sajnos saját tapasztalat!


"A szülészetek tele vannak roma nőkkel, szinte keresni kell, hogy magyart találjunk."


De zavar, de ha a szocik lennének, az alanyi jogon járó támogatások miatt még rosszabb lenne a helyzet! Ők természetesnek tartották a megélhetési gyermekvállalást (ami csak még nagyobb nyomort szült). Emlékezz!


"Titeket nem zavar, hogy a gyerekek úgy le vannak terhelve, hogy a 9 éves húgomat nem is tudom mikor láttam utóljára játszani iskola után, mert annyi házi feladatot kapnak, hogy este 8ig tanul?"


De zavar. A jelenlegi kormány egyértelmű célja, hogy visszaterelje a fiatalokat a szakmunkák irányába. Ezt úgy próbálják meg elérni, hogy irreálisan magasra emelik a követelményeket. Szerintem is elhibázott oktatáspolitika, de a korábbi büfészakos mennyország is az volt!


"mert olyan sok a járulék utánul, hogy csak nagyon kevés vállalkozó jelenti be őket rendesen"


Viszont ha jó a szakmájában, indíthat saját vállalkozást, mondjuk KATA-sként, ami minimális adóteherrel és adminisztrációval jár. Ezt a lehetőséget a Fidesz hozta be!


"Titeket komolyan nem zavar, hogy szinte nincs olyan család, ahol legalabb egy fő ne ment volna ki külföldre?"


Nálunk mindenki itthon van, igaz multinál dolgozunk. De megértem azokat is, akik elhúztak külföldre. Ha lenne olyan ellenzéki párt, ami ne lenne bűnös a jelenlegi helyzet kialakulása miatt, és rövid időn belül meg tudná változtatni, akkor rájuk szavaznék. De segítek, nincs ilyen. Sajnos.


"de ti komolyan nem veszitek észre, hogy hazugság az egész?"


Nem hazugság, csak eltúlozták. De való igaz, hogy Magyarország SEMMIT sem profitálna a migránsok befogadásából, nekik sem lenne jó itt, nekünk sem lenne jó, hogy itt vannak. Tőlünk nyugatabbra sokkal több pénz jut az integrációra, mégsem sikeres (max a 444 által teremtett virtuális valóságban).


"De nem mindegy mennyit és hogyan!"


Igen, a szocik úgy loptak, hogy közben aprópénzért eladták a nyugati nagytőkének az országot és ész nélkül vették fel a hiteleket.


"Komolyan kérdezem,hogy titeket ezek a dolgok nem zavarnak, szerettek egy ilyen országban élni?"


De zavarnak. Sok minden egyéb is zavar: az agymosás, az arrogancia. Ezért döntöttem úgy, hogy sohasem fogok szavazni a Fideszre. De itt jön a nagy "DE": az MSZP/DK/P egy kutya (mint a Fidesz), ők kizárva. Az LMP túl liberális nekem. A Jobbik meg szélkakast játszik, illetve nem tetszik az adópolitikájuk, ők is belementek a pénzosztásos ígérgetésbe. Ezért döntöttem úgy, hogy távol maradok a szavazástól, amivel közvetett módon a Fideszt támogatom, de mégsem szavaztam rájuk és meghagyom az esélyt arra, hogy olyan emberek döntsenek, akik még hisznek a politikában.

2018. márc. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

#5 A szüleid jó példák arra, hogy ebben az országban a gazdag ember egyre gazdagabb lesz, míg a szegény egyre csak szegényebb.

Persze a gazdagságért meg is kell dolgozni,tudom. De aki a nyomorból jött hogyan dolgozzon meg érte? Ahhoz jobb oktatás kellene, szerető és támogató család vagy pedig hatalmas szerencse. Máshogy nem megy.

2018. márc. 29. 22:18
 8/40 anonim ***** válasza:
65%
Mert mazochista.
2018. márc. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
27%

"De aki a nyomorból jött hogyan dolgozzon meg érte? Ahhoz jobb oktatás kellene, szerető és támogató család vagy pedig hatalmas szerencse."


Úgy, ahogy mindenki más. A szegények oktatását támogatja az állam, ingyen tankönyv, ingyen étkeztetés, stb.


A szerető és támogató családot viszont nem tudja helyettesíteni az állam. És ez akkor sem változna, hogy több pénzt kapnának ezek a "családok". Korábban sem a gyerekre költötték a pénzt, hanem rögtön a hónap első pár napján ment a játékgépbe meg a kocsmákba és elbulizta. Ennél még az is jobb, mint ami most van. Fényévekkel!

2018. márc. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
#6 Végre egy normális válasz, ahol érveket is látok.
2018. márc. 29. 22:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!