Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok a Romániában élő erdélyi...

Azok a Romániában élő erdélyi magyarok, akik már ott születtek, sosem éltek Magyarországon és nem is szeretnének soha ide költözni, mégis miért mennek el szavazni a magyar választásokon?

Figyelt kérdés

Komolyan nem igazán értem, hogy ennek mi értelme. Ha magyar állampolgárként külföldön laknék, csak akkor jutna eszembe ilyesmi, ha még valaha haza szeretnék jönni, és ezért nem lenne mindegy, hogy milyen itthon a helyzet.

De ha az egész további életem külföldön tervezném, akkor minek mennék el szavazni? Nem marhára mindegy nekem, hogy mi van egy olyan országban, ahová már soha nem akarok visszamenni? Akkor sem, ha esetleg javul az ottani helyzet?


Mivel jobb az erdélyi magyaroknak, hogy ha a Fidesz van kormányon (mert ugye az ottani szavazók túlnyomó többsége a Fideszre szavaz), mintha valaki más?


Nem viszálykeltésnek szánom a kérdést, tényleg szeretném megérteni, mivel nyilvánvalóan nem látok rá az erdélyi magyarok helyzetére. Szóval kifejezetten örülnék olyan emberek válaszának, akik erdélyi magyarok és elmennek szavazni.


2018. ápr. 1. 15:52
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Ti még mindig azt hiszitek van választásotok? Az itthon élő ember is csak a médiából tudja, mi újság van az országunkkal. Akié az erősebb, ügyesebb média, az nyer. Le van játszva előre ez a "választás" is. Már csak a pénzpocsékolás megy a kampányra. Ha szorosabb eredményű színjátékot akartak volna előadni, összeállt volna a baloldal, de így ők is a fidesz 2/3-ot támogatják, hisz tudják csak ezzel lehet Európában Kiseurópát létrehozni.
2018. ápr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 divab válasza:
59%

Tisztelt kérdező ! Erdélyben élő magyar nemzetiségű székely vagyok . Amiért nem érted a dolog értelmét az azért van mert nem vagy tisztában a magyar nép történelmével . Sajnos van egy korosztály aki azt tanulta hogy a magyarok finnugor eredetűek és soha senki nem magyarázta el neki hogy mi az hogy székely , vagy délvidéki magyar és az hogy és miért került oda ahol van !

Először is mi NEM külföldön élő magyar állampolgárok vagyunk !!!!! Mi ITTHON vagyunk . Mi Magyarországról SOHA nem jöttünk el !!!!...ergó nem akarunk vissza menni sem . Ha hallottál már arról hogy a hun nemzetség Ázsiából érkezett , akkor tudnod kell , hogy több törzs képezte ezt a nemzetet . Sokan voltak köztük akik az állattartáshoz - mezőgazdasághoz értettek ők telepedtek le a mai Magyarország közepén és voltak a harcos törzsek , ők a határok mentén telepedtek le ( így a székelyek is ) védve a határokat a folyton portyázó török-tatár hordáktól . Ezért mi nem vagyunk a határon kívül, mi a helyünkön vagyunk , ott ahol több ezer éve az őseink letelepedtek . Nem jöttünk el Magyarországról így nem is fogunk visszamenni soha ! Mi itt vagyunk otthon , mindegy hogy most éppen ki "uralkodik " felettünk . Hangsúlyozom , nem vagyok semmilyen párt tagja, soha életembe nem szavaztam és nem is fogok . Meggyőződésem , hogy a "tömeg" aki minden országba lelkesen szavaz 4 évente a birkák gyülekezete . Egyik országban sincs egyetlen olyan vezető sem aki megérdemelné a bizalmamat hogy rá szavazzak . így hát hagyom , győzzenek a birkák .

Megjegyzem nem miattunk erdélyi magyarok miatt győzött a fidesz !!!! Az anyaországi magyarok szavazták meg maguknak ahogy 4 és 8 éve is ...csak most legalább van kire mutogatni . Kicsit az az érzésem, hogy ez direkt így lett kitalálva a fidesz által , minket tett meg bűnbaknak , így megelőzve hogy országon belül essen egymásnak a nép ...van kire mutogatni .

Ha megvizsgáljuk az elmúlt éveket , hogy melyik magyar politikai vezető tett valamit a gúnyhatáron kívül rekedt magyarságért akkor elmondhatjuk hogy az Orbán javára billen a mérleg . Tehát ha valaki megtiszteli a magyar választást azzal hogy ő elmegy leadni a voksát akkor ennyit tehet hálából . Gyurcsányra akkor se szavaznának az itt élők ha puskát tartanának a fejükhöz .

Csak zárójelbe jegyzem meg hogy amúgy a kutyát nem érdekelte a magyar választás , a leközölt adatoknak szerintem a fele a nagykövetségek dolgozói voltak .

Tehát még egyszer : nem eljöttünk !!!!! Mi itt vagyunk otthon !!!! és mivel mindig is magyarok voltunk eddig is jogosultak kellett volna hogy legyünk arra hogy szavazhassunk . Soha senki nem szabadott volna hagyja hogy a jogainktól megfosszanak bennünket .

Javaslom, látogass el Erdélybe, akkor talán megérted mekkora igazságtalanság történt a saját hazáddal .

2018. ápr. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim válasza:
47%
Azért szavaznak mert ha a Fidesz veszít nem kapnak Magyar állampolgársági pénzt
2018. máj. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Sajnos én az erdélyi magyarok azon 80%-ához tartozom, akik tudatosan nem szavaznak a magyarországi választásokon.


Magam sem értem a maradék 20% döntését, akik elmentek szavazni.


Föltételezem, ők úgy érzik, a Fidesznek tartoznak ezzel, mert állampolgárságot adtak nekünk, és ezt az idők végtelenségéig meg kell hálálnunk minden választáson.


A vicc az, hogy az állampolgárságot a teljes magyar országgyűlés megszavazta, minden párt, összesen három ellenszavazattal - nem értem, miért csak a Fidesznek kell meghálálni...


Az egész egy vicc, és a Fidesz pont ezt akarta elérni: hogy úgy érezzük, TARTOZUNK nekik a szavazatunkkal. Ezt még el is mondta Semjén a kampányban, amikor úgy fogalmazott, az erdélyi magyarok tudják a "KÖTELESSÉGÜKET".


Hát köszi, én nem érzem magam lekötelezve... Az erdélyi magyarok mintegy 20%-a viszont, úgy tűnik, másként van ezzel...

2018. máj. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
# 33-as, mi az a "magyar állampolgársági pénz"? Én nem tudok ilyenről.
2018. máj. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!