Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok a Romániában élő erdélyi...

Azok a Romániában élő erdélyi magyarok, akik már ott születtek, sosem éltek Magyarországon és nem is szeretnének soha ide költözni, mégis miért mennek el szavazni a magyar választásokon?

Figyelt kérdés

Komolyan nem igazán értem, hogy ennek mi értelme. Ha magyar állampolgárként külföldön laknék, csak akkor jutna eszembe ilyesmi, ha még valaha haza szeretnék jönni, és ezért nem lenne mindegy, hogy milyen itthon a helyzet.

De ha az egész további életem külföldön tervezném, akkor minek mennék el szavazni? Nem marhára mindegy nekem, hogy mi van egy olyan országban, ahová már soha nem akarok visszamenni? Akkor sem, ha esetleg javul az ottani helyzet?


Mivel jobb az erdélyi magyaroknak, hogy ha a Fidesz van kormányon (mert ugye az ottani szavazók túlnyomó többsége a Fideszre szavaz), mintha valaki más?


Nem viszálykeltésnek szánom a kérdést, tényleg szeretném megérteni, mivel nyilvánvalóan nem látok rá az erdélyi magyarok helyzetére. Szóval kifejezetten örülnék olyan emberek válaszának, akik erdélyi magyarok és elmennek szavazni.


2018. ápr. 1. 15:52
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
72%

Azért,hogy neked jobb legyen!Mert mind1 hol élek egy igazi magyar embernek Magyarország a hazája!

Hajrá Jobbik!

2018. ápr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
73%
Annyit problémáztok ezen, pedig Farkas Flóri cigó szavazói sokkal többet nyomnak a latba, de persze csak azt szabad támadni, aki igazi magyar, a cigó meg migró az szent.
2018. ápr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Nem problémázok ezen, meg szeretném érteni. Ha valaki értelmesen, észérvekkel leírja nekem, hogy miért szavaz, akkor végiggondolom és még esetleg el is fogadom. De egyszerűen nem értem. Szóval továbbra is segítséget várok ennek megmagyarázására.
2018. ápr. 1. 15:58
 4/35 anonim ***** válasza:
79%
a fidesz taktikaja nem a jozan eszre epul, ezert hiaba varsz jozan erveket....!
2018. ápr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
76%

Erdélyi vagyok, de nem Fideszes. A városomban Magyar állami pénzekből újítják fel a legnagyobb iskolát, környékbeli faluk több napos fizetett vakációzást kaptak Magyarországra, állami támogatásból minden évben kaptam 10.000 forintot (bár nem tudom mire) és még sorolhatnám.


Ez az egész le van szervezve, a legkisebb közösségeket is megvásárolta a magyar kormány Júdás pénzen. Az iskolában a tanárok minden 12. osztályban elmondják, hogy szavazzunk a Fideszre... Ellenzéki álláspontot nem lehet felvállalni, hajadtól fogva vágnak a földhöz, üvöltenek veled, és kirekesztenek.


Nem tudnám leírni, hogy itt mit csinált a Fidesz, de valamit nagyon.

2018. ápr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
70%

#1-es, kinek legyen jobb? Ha azt akarod, hogy nekem legyen jobb, akkor majd én elmegyek szavazni, és arra szavazok, aki szerintem a legmegfelelőbb.


De ha Te elmész, és szavazol nekem valakit, az rohadtul nem biztos hogy olyan lesz, aki nekem megfelel.


Meg ráadásul ha nem éltél itt, most sem élsz itt, és nem is fogsz itt élni, akkor a magyarországi politikai viszonyokkal sem vagy tisztában, nem tudod milyen állapotban van az oktatás vagy az egészségügy, nem tudod, az elmúlt években milyen fejlesztések történtek, és így tovább.


Nekem ne akarjon jót egyik ember se, akinek fogalma sincs az ország helyzetéről, akár magyar, akár nem.

Meg amúgy nagyszerű magyar vagy, ha a többi, magyarországi magyar helyett eldöntöd nekik, hogy ki legyen a vezetőjük. Szerintem majd az itteniek eldöntik kit akarnak miniszterelnöknek, más meg ne szóljon bele.

2018. ápr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%

Én azt sem értem, hogy aki nem itt él annak hogyan tehették lehetővé a szavazást.

Ja, mert elmesélik nekik ,hogy mi van itt, meg tájékozódnak, meg figyelemmel kísérik meg ők is magyarok.

Ez mind oké, de nem itt élik a hétköznapokat, nem a mindennapi életben érzik meg egy-egy döntés súlyát.

Egyszerűen nem a saját bőrüket viszik vásárra, akár tetszik nekik ez, akár nem.

Nem itt szívnak, nem itt boldogok.

2018. ápr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
31%
"hajadtól fogva vágnak a földhöz, üvöltenek veled, és kirekesztenek. " Mit szívsz, koma?
2018. ápr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
63%

"Mivel jobb az erdélyi magyaroknak, hogy ha a Fidesz van kormányon (mert ugye az ottani szavazók túlnyomó többsége a Fideszre szavaz), mintha valaki más?"

Ha ezt nem viszálykeltésnek szántad, akkor mégis mi a lóf*znak szántad?

2018. ápr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
67%-os: Köszönöm szépen a válaszod, pontosan ilyen érvekre voltam kíváncsi. Ha van még más ötlet, motiváció is a leírton kívül, várom azt is.
2018. ápr. 1. 16:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!