Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok a Romániában élő erdélyi...

Azok a Romániában élő erdélyi magyarok, akik már ott születtek, sosem éltek Magyarországon és nem is szeretnének soha ide költözni, mégis miért mennek el szavazni a magyar választásokon?

Figyelt kérdés

Komolyan nem igazán értem, hogy ennek mi értelme. Ha magyar állampolgárként külföldön laknék, csak akkor jutna eszembe ilyesmi, ha még valaha haza szeretnék jönni, és ezért nem lenne mindegy, hogy milyen itthon a helyzet.

De ha az egész további életem külföldön tervezném, akkor minek mennék el szavazni? Nem marhára mindegy nekem, hogy mi van egy olyan országban, ahová már soha nem akarok visszamenni? Akkor sem, ha esetleg javul az ottani helyzet?


Mivel jobb az erdélyi magyaroknak, hogy ha a Fidesz van kormányon (mert ugye az ottani szavazók túlnyomó többsége a Fideszre szavaz), mintha valaki más?


Nem viszálykeltésnek szánom a kérdést, tényleg szeretném megérteni, mivel nyilvánvalóan nem látok rá az erdélyi magyarok helyzetére. Szóval kifejezetten örülnék olyan emberek válaszának, akik erdélyi magyarok és elmennek szavazni.


2018. ápr. 1. 15:52
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Áder János érvei:

A korábban elhangzottak ellenére - és azt hiszem, hogy ez senki számára sem lesz új - a FIDESZ álláspontja ebben a kérdésben régi és változatlan. A FIDESZ nem támogatja a választójognak az ilyen értelmû kiterjesztését. A következõ okok miatt nem támogatjuk. Nem támogatjuk azért, mert elvileg sem tartjuk helyesnek, hogy Magyarország legfontosabb belpolitikai kérdéseiben olyanok is döntsenek, akik nem élnek Magyarországon, akik nem adófizetõ polgárai az országnak, és akik a két választás között semmilyen formában sem tudják az általuk választottakkal kapcsolatos véleményüket elmondani, ráadásul sokaknak semmilyen kötõdése nincs is már az országhoz. Nem támogatjuk a választójog kiterjesztését azért sem, mert sokkal nehezebben ellenõrizhetõ a választások tisztasága. Nem támogathatjuk azért sem, mert ez jelentõsen növelné a költségeket. Erre vonatkozóan itt elhangzott egy szám: egymilliárd forintra vonatkozó összegrõl volt szó, ez állítólag egy belügyminisztériumi egyeztetésen hangzott el. Hogy ennek mennyi a realitása, ha a belügyminiszter úr reagálni kíván erre, nyilván elmondja. Nem támogatjuk azért sem, mert a választási eredmények végsõ megállapítását hetekig függõben hagyná. Úgy ítéljük meg, hogy aki részt akar venni a választásokon, az költözzön haza, költözzön vissza Magyarországra, és ebben az esetben természetesen semmi kifogásunk nem lehet, hogy akár aktívan, akár passzívan választójogát gyakorolja.


Forrás: [link]

2018. ápr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

"Ha ezt nem viszálykeltésnek szántad, akkor mégis mi a lóf*znak szántad?"



Egy kérdésnek. És látod, valaki tudott is rá válaszolni.


Ha valaki megírja azt, hogy igen, ő azért szeretné, hogy a jelenlegi kormány maradjon, mert mondjuk a jelenlegi kormány tette lehetővé neki, hogy Magyarországon ingyen nyaraljon, vagy a kormány újította fel az iskoláját, akkor azt mondom, hogy "oké, megértem". Persze az más kérdés, hogy egyetértek-e vele, de nyilván valamilyen szinten minden ember a saját érdeke szerint szavaz, tehát ez egy tök érthető álláspont.


Ha valaki erdélyi magyar és nem a Fideszre szavaz, annak is ugyanúgy várom az okot, hogy miért megy el szavazni.

2018. ápr. 1. 16:10
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Na, szerinted mégis miért jó nekik a Fidesz? Csak nem azért, mert segélyezi őket?

Akkor miért is szavaznak a Fideszre? Logikailag?

2018. ápr. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
71%

# 8/12 Időpont ma 16:06


Én leírtam a valóságot, amit magam körül látok, ha nem tetszik, le lehet pontozni. Itt ez van. Ez a valóság. El kell jönni, és meg kell nézni ha nem hiszed.

2018. ápr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

A határon túliak szavazatának kérdését anno két egyszerű lépésben meglehetett volna oldani, és akkor most nem lenne ez a nagy cirkusz.


1. Megkapják a magyar állampolgárságot, mivel ők is magyarok, csak sajnos sors fintora miatt más országokba szakadtak. Ez egy szép gesztus a magyar államtól.

2. A szavazást bejelentett magyarországi lakóhelyhez kell kötni. Ergo ha a határon túliak szavazni akarnak, át kell költözniük.


Ilyen egyszerűen meglehetett volna oldani a dolgot. Csak sajnos a Fidesz úgy tekintett a határontúliakra, mint olcsón megvásárolható szavazatokra :(

2018. ápr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
69%

5.Igaza van!


Kedves 6-os megértelek!De tisztában vagyok az ottani helyzetekkel,jobban mint sokan ott élökkel ellentétben.

Én nem helyetted választok csak veled együtt!

Ugy látom a széthuzásból sosem lesz összetartás.


Egyébként ezt Gyurcsány hozta fel!AZ se normális aki rá szavaz.

2018. ápr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
15: Így van, az államplgársághoz ne járjon nekik szavazati jog.
2018. ápr. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Lassan csak sikerűl összeugrasztani orbánnak az anyaország beli Magyarokat a határon túliakkal. Ezek az adományok amiket orbán küld a határon túliaknak a Magyar adófizetőktől kisarcolt adókból vannak elvonva, itthon is lenne száz meg száz helye ezeknek a pénzeknek, itthon is vannak szegény emberek vannak nehézhejzetbe került családok, bizony nekik is jóljönne egy kis segítség. Aztán ittvan a Magyar egészségügy ami mára kritikán aluli, vagy a Magyar oktatás de sorolhatnám hosszan még a bajainkat. Én szeretettel gondoltam idáig a határon túlra került honfitársaimra de ez lassan átmegy haragba mert már mindenki szavát figyelembe veszi orbán csak az anyaországban élő Magyarokét nem. Most akkor Magyar ember ez az orbán? kiszolgáltatja az anyaországi Magyarokat mindenféle idegen országbéli szavazóknak? áljon már meg a díszmenet! nem az anyaországi Magyar emberek az elsők?? Mi nem Magyarok vagyunk? lassan a saját haznákba csak ilyen másodrendű állampolgárok leszünk vagy mi?

Aki aztmondja hogy ez így rendben van az beteg, kezeltesse magát.

2018. ápr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem mert magyarok, lehet jobban mint itt némelyek.
2018. ápr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
0%
Az összes Erdélyi ismerősöm elmegy szavazni. Azt mondták azt akarják hogy nekünk jobb legyen. Mind a Dk-ra szavaznak. Azt mondták nincs még egy ilyen karizmatikus és jóságos vezető mint a Gyurcsány.
2018. ápr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!