Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Komolyan az itt levők szerint...

Komolyan az itt levők szerint 2010-ben jobb volt, mint most?

Figyelt kérdés

Oktatás. 2010-ben, most. 2010 előtt mennyire gyorsan romlott, most mennyire gyorsan romlik. Én csak azt tudom, hogy az MSZP meghatározta, hogy hány fő kell min egy osztály indításához, ezért pl nálunk is 2, jól tanítható, családias 20 fős osztályból lett 40... Később csökkent ez a szám.

Egészségügy. Kórházak mennyisége, állapota. Orvosok, ápolók bére. Várólisták. Orvosok elvándorlása.

Multi cégek jöttek újak az országba? Teremtődtek innen illetve máshonnan új munkahelyek?

Mutyik, lopások, látszatberuházások, hogy haver zsebébe mehessen pénz. Stadionok, kisvasút vs alagút síkságon, játékmetró.

Tömegközlekedés helyzete. Volánok, MÁV, nagyvárosok pl Budapest. Pl Budapest tömegközlekedése még mindig pocsék, de az elmúlt 8 évben azért fejlődött.

Megélhetési költségek, kiadások a bevétel arányában.


Szóval ezeket figyelembe véve tényleg rosszabb most, mint 2010-ben?


2018. jan. 25. 20:34
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
78%
Szóval a teóriád szerint Gyurcsány okozta a világválságot, és Orbánnak köszönhető a balkáni gazdasági növekedés? Vagy milyen köze van ennek a politikánkhoz?
2018. jan. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
43%

A #20 válaszadónak van igaza. Zöld pacsit kapott!!!

Pár dolgot tennék csak hozzá:


- Nem volt 4,8 millió nincstelen az országban

- A befizetett adó nem arra ment el hogy Kiskunvalagon meg Fosófalván is stadiont húzzanak fel az ottani rongylábú Rúgkapa FC-nek,akik üres kapura is max. szökőévente tudnának gólt lőni

- Nem kellett 10 évet várni egy új májra vagy vesére

- Csak feleannyiba került a benya és az élelmiszer mint ma

- Nem volt négyszer annyi az erőszakos és vagyon elleni bűncselekmények száma

2018. jan. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Az oktatásról tényleg annyit tudok írni, mint a kérdésben is, hogy a Fidesz alatt jártam kisebb létszámú osztályba, az MSZP alatt pedig azt hiszem, 30 fő alatt nem lehetett osztályt indítani, ezért összevontak minket. Izé, ez már nem az az osztály. Szóval általánosban jártam kisebb osztályba, gimiben is, de a gimis az, ahol összevontak minket.


Sajnos a rákot testközelből ismerem...

MSZP és mostani elmúltnyócéves Fidesz alatt is volt rákos nagyon közeli rokon. Mindkettőjüket hasonlóan kezelték: őrült sok várakozás a létfontosságú vizsgálatokra, hónapok; akkora várakozás műtétre, hogy addigra már nem lehetett műteni. A kemoterápiák alatt pl. pedig többórás ücsörgés a váróban, sok-sok haldokló beteget és a kísérő rokonokat váratták órákig. :(

Nemcsak a rákos, hanem a krónikus beteg ismerősi körömben is tragikus a helyzet. Nem utalnak be komolyabb vizsgálatra, a kevésbé mély vizsgálatokra is vársz hónapokat, aztán nem mutat ki semmit, és elhajtanak, hogy hopochondria. Ez az MSZP elmúltnyócév és a Fidesz elmúltnyócév alatt is.


Felesleges völgyhíd és felesleges alagutak síkságra (M7 és M6), játékmetró... Tény, ezeket legalább használják. A stadionokat senki, a felcsúti kisvasút egy vicc, ha mesélnék, nem hinném el.



Budapesti vagyok és a legszembetűnőbb nekem a város fejlődése. Rá se ismerni. Rengeteg felújított közpark, tér, építkezések (lassan mondjuk túl sok), fejlődő, átalakuló kerületek (főleg 8, 9, 13). Végre van normális utastájékoztatás (FUTÁR) nem működik tökéletesen, de legalább bemondja a megállókat a járműveken, útvonalat tervezhetsz, mobilon látod, mikor jön a jármű, nem rossz azért.. A megállókban van végre menetrend kirakva; bár az ember inkább a FUTÁR-t használja. Érkeznek új járművek, a régebbi elmúltnyócévben 40 alacsonypadlós villamos és egy adag Volvo busz jött újonnan. A metrókat évekig nem sikerült forgalomba állítani. A friss elmúltnyócévben szinte évente érkeztek az új buszok, több új villamos is érkezett, új trolik. A villamosvonal-építések is tetszenek, bár a fonódó irtó lassú, nem igazán szeretem használni.

A 3-as metró körüli dolgokkal viszont nem vagyok kibékülve. A mutyimetrószerelvények és maga a vonal felújításának többszörös csúszása nekem sem szimpatikus.

2018. jan. 26. 18:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!