Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Komolyan az itt levők szerint...

Komolyan az itt levők szerint 2010-ben jobb volt, mint most?

Figyelt kérdés

Oktatás. 2010-ben, most. 2010 előtt mennyire gyorsan romlott, most mennyire gyorsan romlik. Én csak azt tudom, hogy az MSZP meghatározta, hogy hány fő kell min egy osztály indításához, ezért pl nálunk is 2, jól tanítható, családias 20 fős osztályból lett 40... Később csökkent ez a szám.

Egészségügy. Kórházak mennyisége, állapota. Orvosok, ápolók bére. Várólisták. Orvosok elvándorlása.

Multi cégek jöttek újak az országba? Teremtődtek innen illetve máshonnan új munkahelyek?

Mutyik, lopások, látszatberuházások, hogy haver zsebébe mehessen pénz. Stadionok, kisvasút vs alagút síkságon, játékmetró.

Tömegközlekedés helyzete. Volánok, MÁV, nagyvárosok pl Budapest. Pl Budapest tömegközlekedése még mindig pocsék, de az elmúlt 8 évben azért fejlődött.

Megélhetési költségek, kiadások a bevétel arányában.


Szóval ezeket figyelembe véve tényleg rosszabb most, mint 2010-ben?


2018. jan. 25. 20:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

"Pl Budapest tömegközlekedése még mindig pocsék,"


Ajánlom gyere el akkor egy hónapra hozzám, nagyvárosba. Akkor megtudod, hogy milyen az, amikor 40 percenként jön busz a városba, jó?

Budapest tömegközlekedése európai szinten kiemelkedő.

Válaszomnak nincs politikai tartalma, csupán erre reagáltam vidékiként.

2018. jan. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Közel 2 milliós város, máshogy működik.

Egyébként ahonnan származom, óránként megy a vonat, de 10 perc a városig, ahol minden van. Nem összehasonlítható, mindegyikre máshogy rendezkedsz be, mindkettőnek van előnye, hátránya is. Nem összehasonlítható.


Bp Béccsel, Varsóval, Prágával hasonlítható össze.

2018. jan. 25. 20:51
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

Ha már a "kolléga" is a tömegközlekedést említi 2010-hez képest vidéken sokat romlott a helyzet, elsősorban a helyi közlekedésben, rengeteg állami pénzt vontak el a vidéki helyi közlekedés támogatásától, ami sok helyen brutális ritkításokhoz vezetett, nem egyszer tizenöt-húsz percenként járó buszokat voltak kénytelenek kiritkítani órás követésűre, így most már csak az jár busszal, akinek végképp nincs pénze saját kocsira vagy utál biciklizni.

Sok kisebb városban meg gyakorlatila meg is szűnt a helyi közlekedés.

A vicc az, hogy épp Budapest tömegközlekedését pocsékozod le, miközben ott érdemi ritkítás nem is volt!

2018. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nem összehasonlítható a kettő.



Na de akérdésre visszatérve. Vízfejűbb lenne az ország, mint 8 éve?

2018. jan. 25. 20:57
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom mit értesz vízfejűség alatt, ha a magyar államigazgatás túlburjánzását, akkor igen, vízfejűbb az ország, nem is kicsit. Maga Lázár mondta el, hogy e tekintetben nem sikerült megoldást találni, és ma már közel egymillió az állam által foglalkoztatottak száma.
2018. jan. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Budapestközpontúságra értettem jelenleg a vízfejet.
2018. jan. 25. 21:02
 7/23 anonim ***** válasza:
74%
Sokkal jobb volt 2010-ben, mint most. Nem szőtte át az életünket a napi politika :-(
2018. jan. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%
Oktatás változatlan, sőt talán szerintem romlott klikk miatt, egészségügy változatlan, lehet kívülről szép de azon kívül érdemi változást nem tapasztaltam, tömegközlekedésnél megint értelmetlen központosítás, MÁV-nál kicsi javulás, mert a fővárosba új vonatok mennek, de a többinél semmi újítás.
2018. jan. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%

Az egészségügy meg az oktatás romlott, elég ha megnézzük GDP arányosan mennyit költünk ezekre most és mennyit 2010 előtt.

De szerintem ezt senki sem vitatja. Nagyon elvakult fideszesnek kell lenni ahhoz, hogy valaki azt mondja, hogy ma jobb a magyar oktatásügy meg egészségügy helyzete, mint teszem azt tíz éve volt, mind a kettő rossz állapotban volt 2010 előtt, mostanra ott tart, hogy már-már összeomlik, és légyszíves ne linkeljetek nekem felújított kórházakról történeteket, attól, hogy szép a héja az alma bizony gyakran rohad belülről. Igen a laikus csak azt látja, hogy jaj de szép már nem hull a vakolat a váróban, igen az lehet, csak attól még nem lesz jobb a kezelés, nem lesz motiváltabb az orvos, lelkesebb az ápoló, pihentebb és képzettebb a mentős.

2018. jan. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
Nekem speciel most jobb, mint 2010-ben. Az állam szerintem 2010 előtt jobban tette a dolgát, mint most. Kisebb volt a pazarlás, és az állami szolgáltatások magasabb színvonalúak voltak. Ez részben egy hosszabb folyamat eredménye. Elvándorlás, lassú leépülés, eladósodás, nem születnek gyerekek stb. Részben pedig a Fidesz hibája, főleg a korrupció, pazarlás, hozzá nem értő fejesek beültetése mindenhova, stb.
2018. jan. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!