Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád e a szavazásjog...

Támogatnád e a szavazásjog szigorítását?

Figyelt kérdés
Mondjuk csak a 100 iq feletti, 30 életévet betöltött apák szavazhatnának. Támogatnád?

2018. jan. 6. 22:48
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
83%
Nem.
2018. jan. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Itt nem az egyén igényeiről, vagy érzéseiről van szó. Hogy x milyen jogon zárja ki yt. Az a tragikus hogy olyan sokszor merülünk el a személyeskedésben.


Az említett kritériumoknak én magam sem felelek meg és ki tudja hogy valaha egyáltalán meg fogok e felelni. De a cél amiért belemennék egy egészséges szigorításba (legyen az bármilyen. nem az én véleményemnek kell megvalósulnia) az az, hogy jobb jövőt hozna az egész népünknek. Beleértve a jelenben megsértett esetleg megszívatott személyek utódait is.

2018. jan. 7. 00:08
 23/31 meszike91 ***** válasza:
100%
Ritka nagy baromság volna.
2018. jan. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
61%

Ez egy rossz ötlet. (ami a kérdésben van)


Viszont a kötelező szavazás nem egy rossz ötlet, de legyen olyan, hogy akinek nem felel meg egyik jelölt sem, az szavazhasson valaki ellen (és akkor az övé egy mínusz).

2018. jan. 7. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
#13 nem csak az a gond, hogy kevesen mennek el, hanem hogy olyanok mennek el főleg, akiket könnyű befolyásolni demagóg szarokkal.
2018. jan. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
#24 ez meg azért nem jó, mert akkor akár évekig is eredménytelen lehet egy választás. A kötelező szavazással viszont egyetértek. Csak hát az pont a Fideszt nyírná ki, így esélytelen a bevezetése.
2018. jan. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ha bárhogy is módosítanám, az csakis munkaviszonyhoz és/vagy adózáshoz kötött rendszer lehetne.

Az államosított IQ-teszt egy kicsit sokba kerülne.

2018. jan. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
73%

Ha valamihez kötjük a szavazati jogot, az egy vizsga legyen. Általános alkotmány, jog, pénzügy és társadalomismeret. Sikeres vizsga 60%-tól. Aztán szavazhatsz.


Tananyagokat e-learning keretében díjmentesen elérhetővé tenni, regisztráció nélkül bárki letöltheti, letöltetheti, kinyomtathatja, stb. Úgy is most csökkent az internet áfája 5%-ra... A borsodi zsákfaluban a faluházban van internet, ha Manyi néninek nincs, ott a lehetőség előtte ugyanúgy beszerezni.


Sikeres vizsga esetén az illető kapna egy jelképes igazolványt (mint a lakcímkártya), amin a vonalkód és sorozatszám alapján lehetne ellenőrizni, hogy hol és mikor tett sikeres vizsgát. Csak érvényes személyi vagy más fényképes igazolvánnyal lenne érvényes szavazáskor.


Vizsgát 17 éves kortól lehetne tenni, de szavazni csak 18 éves kortól. A vizsga nem kötelező, de aki nem teszi le, viselje a következményeit: nem szavazhat.


Az első vizsga ingyenes, az első ismétlővizsga (gyakorlatilag a második) szintén díjmentes. A harmadik vizsgától viszont csak akkor vizsgázhat az illető, ha kifizette a vizsgadíjat: csekken, utalással vagy helyszínen készpénzben. Az összeg lényegtelen most mennyi lenne, de sávosan emelkedne, minél többször tesz sikertelen vizsgát az ember, annál drágább lenne. Aztán elérne egy felső összeghatárt, onnantól nem emelkedne tovább. Mint egyetemen.


Szerintem ennek több értelme lenne. Egyrészt betekintést kapnának az állam működésébe, megtudnák ítélni a hírekben látott, hallott politikai "tényeket". Akik viszont nem tudnának szavazni, nos valljuk be, nem az értelmiségi körből kerülnének ki.


De tudom jól, hogy az ötletem megvalósíthatatlan, mert hát a szavazás joga mindenkit megillet, az analfabéta cigányt is, aki egy perc alatt írja le a nevét vagy Manyi nénit, a vérfideszes nyugdíjast, akinek mindegy ki nyer, ha az fideszes.

2018. jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Jelenleg, akik a törvényeinek szerint gondoskodására szorulnak nem rendelkeznek szavazati joggal. Azaz a kiskorúak, börtönbüntetésüket töltők, cselekvő képességükben korlátozott egyébb személyek, közügyektől eltiltottak.

Ha most újabb csoportot vonunk ki a szavazójoggal rendelkezők közül, akkor rólunk is nekünk kell gondoskodni. Legalább is így lenne demokratikus. Mert az nem igazán tisztességes, hogy csak kötelességeik vannak, jogaik pedig nincsenek.

De tegyük fel sikerül csorbítani a az alacsony iskolázottságuak vagy az átlag alatti inteligenciával rendelkezők jogait. Mivel a Fidesz nem zárkózott el az iskolai végzettséghez kötött szavazati jog bevezetésétől (csoda mert jobbikos az ötlet), nem fél, hogy elveszti a szavazótáborának nagy részét?

2018. jan. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

A szavazás nem ész és racionalitás, hanem bizalom kérdése.


Lehet akármilyen okos-ügyes-hasznos egy párt vagy ember programja, ha nincs benne az embereknek bizalma. És a bizalom nem mérhető, a bizalom nem megvásárolható. Az vagy van, vagy nincs.


Pont ezért nem támogatnék semmi szigorítást adminisztratív alapon.

2018. jan. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!