Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Még akkor is ellenzitek a...

Még akkor is ellenzitek a szavazati jog szigorítását, ha Puzsér ajánlja?

Figyelt kérdés

Teljesen jogos elvárás bárkivel szemben, hogy ha elmegy szavazni, akkor tudja, hogy miről dönt – erről Puzsér Róbert beszélt az Origónak, aki évek óta kardoskodik a minimális műveltségi cenzus bevezetése mellett. Szerinte az államnak egy négyoldalas füzetet kéne kiküldenie minden választónak, amiben általános állampolgári ismeretek lennének röviden kifejtve. A szavazás előtt az urnáknál megjelenőknek ezekről kéne számot adniuk. Ha valaki ennek nem felel meg, úgy a választási bizottság kötelessége lenne visszautasítani, hogy az illető leadhassa a szavazatát.

Puzsér úgy látja, hogy ebben az eljárásban semmi antidemokratikus nem lenne, senkinek nem vonnák meg a szavazati jogát, a választó önmagát diszkvalifikálná azzal, ha négy év alatt négyoldalnyi információt nem volna képes elsajátítani. A demokrácia ilyen átalakításával remélhetőleg előbb-utóbb véget érne az országnak súlyos károkat okozó ígérgetések korszaka, nem lenne érdemes többé tizennegyedik havi nyugdíjról beszélni vagy ingyenes repülőjegyet ígérni a hatvanöt éven felülieknek.

Arra a kérdésre, hogy miért nem indít népszavazást a műveltségi cenzus bevezetésére, Puzsér úgy válaszolt: nincsen a birtokában azoknak a kommunikációs felületeknek, melyek révén az akciót kellően ismertté tehetné. Ezenfelül a teljes politikai elit ellenérdekelt ebben, számukra tökéletes a jelenlegi állapot, így vélhetően még a szükséges aláírásokat is képtelenség volna összegyűjteni – nyilatkozta a kritikus.


[link]


2014. dec. 15. 23:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
10%

Én azt hittem, hogy nálad a Hídfő.net.ru a menő.

Meglep, hogy olvasol normális hírforrást is.

2014. dec. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
21%

Na szóval, az a helyzet, hogy egyet értek vele, tényleg jó lenne korlátozni.

Viszont nekem van egy rakás ismerősöm, akik pártkatonák és mégis van érettségijük, sokuknak még diplomája is. És mégis.

Az egyikük építészmérnök és a családjával együtt Orbán Viktor születésnapját konkrétan narancsozással ünneplik meg, ami annyit tesz, hogy egész nap csak narancslevet isznak és narancsot esznek, este pedig narancstorta van terítéken, amit a felesége süt a két kislánnyal.


Egyszer meghívtak engem is, mert jóban vagyok a sráccal, de inkább udvariasan visszautasítottam, mert nem volt gyomrom a szektázáshoz...

2014. dec. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
Eddig sem elleneztem. Puzsér pedig tőle szokatlan módon igazán enyhe módszert javasol. Én sokkal komolyabb szűrést csinálnék, mint ez.
2014. dec. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%

"Az egyikük építészmérnök és a családjával együtt Orbán Viktor születésnapját konkrétan narancsozással ünneplik meg, ami annyit tesz, hogy egész nap csak narancslevet isznak és narancsot esznek, este pedig narancstorta van terítéken, amit a felesége süt a két kislánnyal. "


Hiteles tudósítás.

2014. dec. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

# 4/4 Időpont ma 00:44


Sajnos tényleg vannak ilyen szinten elvakult emberek az "értelmiség" között is :-(


(nem, nem ismerem se békát, se az ismerősét...)

2014. dec. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Én is egyetértenék egy ilyen döntéssel. Viszont ahhoz, hogy teljesen párt- és manipuláció semleges legyen, központilag összeállított "tételsort" kéne kiküldeni a szavazókörökhöz, általános állampolgári ismeretekből és politikai műveltségből.


A másik lehetőség a közvetlen demokrácia, ami simán megoldható lenne az internet világában... Minden hétre jutna valamilyen szavazás, amit megejthetsz otthon a számítógépeden, vagy a helyi művelődési házban/iskolában a kincstári gépeken.


2: Én is építészmérnök vagyok és ismerek olyan kollégákat, akiknek az általános műveltségük és tájékozottságuk éppen, hogy csapkodja a szakmunkás szintet; alulról. Ne tudjad meg, hogy mennyi hülye ember jár az egyetemre.


Épeszű és intelligens ember nem köteleződik el maradéktalanul egy párt irányában sem. A hidfő meg konkrétan még mindig hitelesebb forrás, mint teszem azt egy Origó (ahol a szólásszabadság konkrétan egy ismeretlen fogalom).

2014. dec. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
22%

Komolyan mondom, nem viccelek.

Két kislányuk van és egy fiuk, az összes gyereknek ilyen gombára van nyírva a haja, mint ha bili lenne a fejükre téve és az alatti rész lenne csak lenyírva.


[link]


A két lánynak persze ez kb. a válláig ér, de a homlokuknál tökéletesen le van nyírva egyenesre. Mint a Kleopátra-frizura.


Templomba nem járnak és egyik felekezethez sem tartoznak, de az anyjuk olvas fel nekik minden nap a Bibliából, szóval ilyen kis családi szekta. Azt tudom, hogy a nő kreacionista nézetek vall, mert beszéltem vele.


Teljesen olyanok, mint egy steril, republikánus mintacsalád az USA-ból, a szőr feláll a hátamon tőlük, ha belegondolok.

2014. dec. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Rubicon87 ***** válasza:
69%
igen, ellenzem.
2014. dec. 16. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Természetesen, még Puzsérénak visszavonását is.
2014. dec. 16. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%
Ezek a szavazásról szóló elmélkedések azt a látszatot keltik, mintha a fennálló rezsim demokratikus úton leváltható volna, ezért felettébb kártékonyak.
2014. dec. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!