Mi a baj a gimnáziumi és egyetemi helyek csökkentésével?
Az, hogy inkább minél több ember számára elérhetővé kéne tenni a felsőoktatásba való bejutást.
Így megadva a lehetőséget a tanulásra, ismerek olyan emberrket akik középiskolában nem voltak jó tanulók, de rájöttek, hogy akarnak kezdeni valamit magukkal és újra érettségiztek, majd bejutottak az egyetemre és jó szakemberek lettek.
Nem jó csak a legkiválóbbak számára biztosítani a tanulást, egy 4-es tanuló, miért ne lehetne jó szakember? Lehet pont az egyetemen fog kiemelkedően teljesíteni, de sokan úgy is jók a munkájukban, hogy az egyetemen sem summa cum laude diplomával végezték.
A piacra szakember kell, illetve az állami szférába is, jelenleg így is munkaerő hiány van, nem okos döntés tovább csökkenti a résztvevők számát, így is 20 éve volt ilyen kevés hallgató mint most.
nem hülyeség amit az első mond. Orvosból, Számítógép technikusból valóban hiány van. De pl.: olyanok mint manager stb meg hatalmas többletkínálat.
Amit a kérdező állít abban is van valami. Lényeg pl.: az orvosin 100 jelentkezőből jó ha 10 végzi el az orvosit stb. ilyen szinten van értelme a létszámcsökkentésnek
#8 Bárhova, egy általános példát akart mondani, pl. Van egy cég akinek kell 100 informatikus, ha fel tudnak venni 30 jólképzetett, sem lesz elég, ha nekik 100 ember kell.
Orvossal még jobb a példa, kéne 1000 orvos, de mivel nem képeznek eleget van 200, igaz, hogy ők jó szakemberek, de így sem képesek ellátni 1000 ember munkáját.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!