Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesznek eredetileg mi...

A Fidesznek eredetileg mi volt a célja a keretszámok csökkentésével és a tandíj megnövelésével?

Figyelt kérdés
Nem gondolkozott előre? Miért jó ez neki? Elvileg a hazánkban akarja tartani a hallgatókat, de most kb pont az ellenkezőjét éri el. No meg az a gondolat, hogy mindenkit a reál pályákra tereljen... Gondolom azért mennek a bölcsész karra, mert abban jók. Nem fognak kémiázni, csak mert "úgy kell legyen"
2012. dec. 17. 18:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Amikor én jártam egyetemre a 90-es évek elején, a mostaninak töredéke volt a keretszám. Az ELTE-re angol-német szakra például 28-unkat vettek fel a több mint 3000 jelentkezőből. Ráadásul fizetős lehetőség nem is volt, aki nem került be államilag finanszírozott felsőoktatásba, az mehetett dolgozni érettségi után. Jóval kevesebb ember kapott diplomát, mint ma, viszont mindegyikünk rögtön talált állást az államvizsga után. Aztán elkezdték ész nélkül növelni a keretszámokat, meg nyíltak nyakra-főre az új egyetemek, főiskolák, hatalmas üzletág lett az oktatás, rengeteg hamvába-holt szakkal, amivel eleve esélytelen elhelyezkedni. Csak hát a statisztikák szebben mutatnak, ha munkanélküliség helyett a fiatalok inkább az iskolában ülnek. Most rájöttek, hogy felesleges pénzkidobás mindenkinek ingyen diplomát adni, pláne olyasmit, amivel utána munkát sem nagyon kap. Most komolyan, minek képezzen az állam évente még pár száz magyar vagy történelem szakos tanárt, ha az eddig végzettek is nagyrészt munka nélkül vannak?
2012. dec. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A hallgatókat a "hallgatás" UTÁN akarja itthon tartani, nem közben.
2012. dec. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Gondolom azért mennek a bölcsész karra, mert abban jók. Nem fognak kémiázni, csak mert "úgy kell legyen"


Sokmindenben lehet jó az ember, amiből sajnos nem lehet megélni. Ezért nem szabad soha egyetlen irányba tekinteni (legyen az bármi), és szomorú, hogy ebbe sokan csak a jelentkezés előtti pár hónapban gondolnak bele. A bölcsészkarok pedig sokkal népszerűbbek, mint amilyennek a versenyképességük alapján lenniük kellene. Tapasztalatom szerint részben téves társult a jelentése mellé a kulturális érték is, mert a legszűkebb látókörű szakbarbárok onnan kerülnek ki. (Ez szerencsére nem általános, csak a nagyátlagról egy megállapítás.)

2012. dec. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Valahol igazatok van, bár szerintem nem így kellett volna ezt megoldani. Szépen, fokozatosan kellene, nem?
2012. dec. 17. 19:14
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem "szép fokozatosan", sokkal fontosabb lenne, hogy ez előrelátható legyen. Hogy ne az utolsó pillanatban derüljön ki a csóró felvételizőnek, hogy "hopsz, ezzel a szakkal mégiscsak megszívtad".


Aztán jöhetne akár az is, hogy homlokegyenest megfordítják az egész rendszert, még az nem lenne olyan rossz, csak kiszámítható legyen.

2012. dec. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi a célja? Pénzbeszedés, semmi más.


Kell a pénz az évi kétszeri nyugdíjemelésre, nehogy az "uralkodó osztály" másfelé szavazzon 2014-ben :) Más itt nem számít.

2012. dec. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Azért mert nem kell mindenkinek hogy azállam fizesse ki a diplomáját. Aki nem jó a reál tárgyakból ( mert azokhoz kell ész, azok a tudomànyok) az fizesse magának. Itt most mérlegelni kell mert vagy elvégzel egy nagyonjó közgazdasági szakot ( pl alkalmazott közgazdaságtan mondjuk az is reálos) diákhitellel amit 35 éves korodra már simán lesz annyid hogy visszafizesd , vagy pedig ha te bölcsészetből vagy jó( elárulom ezekből mindenki jó csak a reálosokat nem érdekli) akkor mivel munkát se kapnál nem veszel fel diákhitelt és nem lesz diplomád.

Ui.: láttátok a humán platform videóválaszát orbán üzenetére?

Azok a fogyatékos bölcsészek nem tudják hogy a pofátlanságnak is van határa. Elvárják hogy 200 pont-tól( 2-es érettségi) államilag támogatott legyen mindenki és elakarják törölni a hallgatói szerződést hogy az állam kifizesse a diplomájukat és ök meg kimehessenek külföldre

2012. dec. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Eláruljam honnan van pénzünk az egyetemre? Amikor apa végzett az üzleti főiskolán 30-an végeztek összesen :)
2012. dec. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én abszolút megértem, de mi lesz a humánokkal?

Ugye a reál elmegy reálra, lesz az aranyközépút, amiből pont megússza a tandíjat, egész jól lediplomázik és épphogy elhelyezkedik, megéldegél valahogy...

Lesz minimális humán-bölcsész diplomás (amennyi kell, tegyük fel) és akkor hova megy a többi ember? Szakközép, csak? De azok hol helyezkednek el? Sok ember azért megy egyetemre, hogy "nézzen ki valahogy" a diplomával, s a megélhetetlenségből azzal a szép kis diplomájával kievickéljen külföldre...

2012. dec. 17. 19:43
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen járjanak szakközépbe. Akinek meg az a terve hogy magyarországról elhúzzon. Az ne várja el hogy a MAGYAR állam fizesse a diplomáját
2012. dec. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!