Akik 4 éve a Fidesszel együtt verték a tamtamot a tandíj eltörléséért, most hogyhogy egyetértenek a keretszámok csökkentésével?
Egyetértenek?
Kik egész pontosan?
Gondolom megint jönni fognak azzal, hogy a büfészakoknál ez rendben van.(ami igaz is lenne, ha csak ezekre értenék)
Akik akkor is támogatták a Fideszt és most is, azok jellemzően az elvakultak és a Fideszhez érdekből kötődők (képviselők, kormánytagok stb.).
A Fidesz népszavazása nem arról szólt, hogy legyen-e tandíj vagy van, hanem arról, hogy kell-e nekünk Gyurcsány, vagy nem. Az igenek 80% feletti aránya nem azt jelentette, hogy nem akarunk explicite fizetni a felsőoktatásért és az egészségügyért (illetve nyilván ez is szerepet játszott, de én nem hiszem, hogy az ország négyötöde kommunista lenne).
Én egyébként a tandíjjal magával még egyetértenék. Az oktatás egy szolgáltatás, és a szolgáltatásért normális esetben az fizet, aki igénybe veszi.
Azzal nem értek egyet, ahogy csinálják.
Egyrészt azzal, hogy pont ők, akik négy éve népszavazást írattak ki a tandíj ellen.
Másrészt azzal, hogy (ahogy azt már az adóötleteikből is megszokhattuk) az egyes területektől más-más arányban vesznek el.
Harmadrészt azzal, hogy hirtelen, semmi felkészülési időt nem hagyva sem az intézményeknek, sem a diákoknak. Február közepéig kell jelentkezni, erre decemberben jelentik be a drasztikus keretszámcsökkentéseket, és akkor még jól jártunk, mert tavaly csak januárban kerültek nyilvánosságra az új keretszámok.
Negyedrészt azzal, hogy hazudnak, mint a vízfolyás. Már az is sunyiság, hogy fekete-fehér-igen-nemet játszanak, kínosan kerülik a "tandíj" szó használatát. De ez még valamelyest érthető, pláne az ő esetükben. Na de az, hogy Gyros-Szász András kormányszóvivő újbeszélül nyilatkozván azt találta mondani, hogy "... a kabinet jelenlegi felsőoktatási koncepciójának az a lényege, hogy a korábbiakkal szemben mindenkinek elérhetővé teszi a felsőfokú tanulmányok elvégzését, aki átlépi a bekerüléshez szükséges ponthatárt. Korábban, ha valaki nem volt állami ösztöndíjas, ezt csak akkor tehette meg, ha rendelkezett a finanszírozáshoz szükséges anyagi feltételekkel.", na az közröhej.
Azért a kettő nem ugyanaz. A tandíj azt jelenti, hogy MINDENKINEK. értsd: mindenkinek, aki felsőoktatási intézménybe akar járni fizetni kell. Ez az olyan szakmákat, amik létfontosságúak de a képzés rettenetesen drága kritikusan érinti: pl orvosképzések. A csökkentett keretszámokkal az a helyzet, hogy a fontos szakok (orvosi, mérnöki, tanárképző stb) prioritást élveznek, míg a divatos szakok (pl turisztika, kommunikáció, stb) csökkentett keretszámmal működnek.
Mi ennek az előnye? Kevesen jelentkeznek olyan szakokra, amik igazán szükségesek! Ki megy rendőrnek, ápolónak, tanárnak, óvónőnek, stb? Az emberek ZÖME azért megy egyetemre, mert fingja nincs, mit akar kezdeni magával, és majd ott úgyis kiderül. Aztán szerez egy diplomát KOMMUNIKÁCIÓ szakon, és megy a mekibe dolgozni. Mindezt az állam pénzén. Hát ez baromira nem hasznos az országnak!
Félreértés ne essék: az ún. divatszakmákra is szükség van, de mi értelme, hogy ennyi van belőlük? Úgysem tudnak elhelyezkedni, és úgysem tanult szakmájukból élnek meg, hanem ismét újraképzik magukat.
És a másik kedves oktatási rendelet? Hogy fizessük vissza a tandíjat? Szerinted egy svéd orvos mennyit keres? 15 éves részletekben NEVETVE fizeti vissza a tandíjat. És megint csak felmerül a kérdés: mi haszna az országnak, ha a drága képzést kifizetik a mekiben minimálbérért dolgozó diplomás bölcsészkarosnak?
Az egésznek az a lényege, hogy utána az emberek el tudjanak helyezkedni és az országnak is hasznos legyen hosszú távon.
Ez egy ésszerű érvelés volt az oktatásügyi változtatások mellett. Igen, elvileg szép és utópisztikus lenne, ha mindenki még a hülyék is ingyen tanulhatnának, de nincs végtelen pénzünk. Aki elég elszánt és vannak ambíciói, azt úgyis felveszik az általa óhajtott helyre!
Hogy mennyi birka van itt!!!!!!!!!!!!!!
A sok lúzer kölyök úgy látom nem akarja meg érteni, hogy nincs az isten pénze ami fedezi ezt a temérdek középszerű évről évre bukdácsoló "tanulót"
Szar finanszírozási rendszer után egy még szarabb!!!!!!!
Vajon melyik kormány lesz aki tisztába meri tenni?
Az első félév után CSAK és KIZÁRÓLAG a négyes eredmény fölötti tanulók képzését szabad az államnak fizetni, minden egyéb eredmény nem kielégítő a felső oktatásban.
MERT csak jól képzett kimagasló tudással rendelkező vezetőkre van szükségünk, egyébként ez az ország el van veszve!!!! (már így is így van, sok középszerű tudatlan alkalmatlan vezetővel)
SOK SIKERT KÍVÁNOK ENNEK AZ ORSZÁGNAK!!!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!