Szerintetek az tipikus mai jelenség, hogy a diákok szembemennek a középiskolai vagy gimnáziumi oktatás jelenlegi rendszerével és átkozódnak a politikai rendszer és a vagyoni különbségek, etc. Miatt?
1. Az oktatási rendszer egy nulla, agyatlan, idiótákat termelnek.
2. A politikai rendszer meg? Miről beszélünk, amikor épp fasizmusba süllyed az ország?
Persze máshol éheznek, mi tűrjük ezt, mert ahhoz képest jobb. Ez aztán érv.
Vagy nem voltál középiskolás, vagy régen volt, vagy nagyon sok m1-et nézel.
De az biztos, a mai középiskolai oktatás a legkevésbé arra oktat, hogy a diák menjen bármivel is szembe.
Pedig én is bírnám, ha trendi fiataljaink lennének. Akik lázadnak, és akarnak valamit...
Na, hát akkor itt egy diák a személyemben.
Én nem megyek szembe a rendszerrel, mert nincs mit tenni ellene sajnos, bár ha rendeznének valamilyen oktatáspolitika-ellenes tüntetést a városban, biztosan elmennék.
Meg lehet nézni, mit művelt a fidesz-kormány (nem érdemlik meg azt se, hogy nagy betűvel írjam a nevüket). Vegyük sorra:
- mindennapos testnevelés az iskolákban: ennek hatására van, hogy 3 osztály kénytelen a tornaterembe zsúfolódni (télen, vagy esőben nem megyünk ki), ez több mint 100 embert jelent (35-38 fő egy osztály nálunk). Át se lehet öltözni rendesen, hiszen 3 osztály nem fér be az öltözőbe, kettő is néha nehezen (ha mondjuk két matek-fizika tagozatos osztály van, akkor a fiúknál van gond, ha két humántagozat, akkor a lányoknál). A tőlem egy évvel idősebbeknek még nem volt ez a rendszer, nekik a hét 2-3 napján is kevesebb órájuk van, mint nekünk, ez által ha mi valamilyen szakkörre próbálunk járni, akkor nagyon kell rohanni az ebéddel, és még így is csak rövidebb szakkörre van lehetőség.
- kötelező "önkéntesmunka": gyakran a fogadó szervezetek nem is tudnak mit kitalálni a diákoknak, egyes helyeken csak leigazolják, máshol csak ülni és várni kell. Természetesen néhány hasznos hely is van. Na de ami önkéntes, az szerintem nem lehet kötelező... Lenne akkor úgy, hogy jár érte 10 pluszpont a felvételin, mindenki szívesen csinálná, így viszont néhány ősfideszesen kívül mindenki szidja.
- Új tanterv. Szerencsére ebből kimaradtam. Gimnáziumban minek kötelező etika- vagy hittanóra? Még általánosban úgy okés is, na de gimiben? Mindezt úgy, hogy emellett az új tantervvel tanuló diákoktól hallottam, hogy emiatt kevesebb az angolórájuk, ami azért valljuk be, gimiben talán fontosabb, mint a semmitmondó etika. Ilyenkor már régen késő, szerintem maximum általános iskolában lenne értelme.
- klik (ezt se írom nagy betűvel): amikor az intézményfenntartó átvette a sulit, hetekig nem volt fehér kréta. Azóta sok mindenre egyszerűen nem adnak pénzt, még arra sem, ha valaki valamilyen tanulmányi verseny országos döntőjére utazik állami közlekedési társasággal. Azóta sok mindent a sulis alapítvány fizet, emiatt évvégére annyi pénze se maradt az alapítványnak, hogy a kitűnő tanulóknak könyvjutalmat adjon. Ilyen régebben még nem fordult elő.
Lehet ezt ésszerűtlen lázadásnak nevezni, én nem tartom annak. Mint mondtam, azon túl, hogy utálom a kormányt, 17 évesen még semmit sem tudtam ellenük tenni. Na de majd 4 év múlva... (ugyanis én nem akarom elhagyni az országot, és remélem, hogy nem is leszek kénytelen)
Kedves Válaszolók!
Lehet másképpen értékeljük a dolgokat. Szerintem az amikor bejön a diák és azt mondja nevezzetek engem főnöknek és én veletek együtt új világot fogok építeni, amiben majd minden jobb lesz, akkor ez mi? Mi ez ha nem lázadás a fennálló szemét ellen? Mi az ha nem lázadás, amikor a diák kritizálja a tanárt, hogyan viseli a haját, milyen arcot vág, esetlen? Akkor ez talán nem pofátlanság? Amikor fellázadnak az ellen, hogy nekik ott kell ülniük bent és hátul ordíttatják a zenéjüket? Azt mondják rablónak akarnak állni, mivel igazságtalan a világ. Akkor ez mégis szerintetek mire utal? Ha a tanár be akar írni már rögtön mennek az igazgatóhoz és le akarják váltani, mivel ők mindent megtehetnek és magukhoz ragadták szépen a hatalmat. Amikor azt látják, hogy az erőszakosoké a hatalom, szemét a világ akkor mit csinálnak? Azonosulnak, mivel az életben úgy gondolják ilyen előrejutási lehetőségek vannak.
Nagyon lejáratták magukat a legutóbbi megmozdulásokon. Látszott, hogy az egész egy távvezérelt szervezkedés volt.
Nem tudták maguk mellé állítani a közvéleményt, mert nagyon buták voltak és érvtelenek. Szinte szégyelltem a diplomámat, hogy ezek mennyire lejáratták a felsőoktatást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!