Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jobb az embereket...

Nem lenne jobb az embereket tanulásra ösztönözni, mintsem központilag ellehetetleníteni a továbbtanulást?

Figyelt kérdés

Szerintem kevés fontosabb dolog van az életben mint a tanulás, ezzel pedig nem azt mondom, hogy mindenkinek zseninek kell lenni, de nem árt ha az emberek van egy alapvető műveltsége és szaktudása.


Ezzel szemben a kormány mindent megtesz, hogy távoltartása az embereket a felsőoktatástól, egyre csökkenti a gimnáziumi helyeket, a tanulási nehézségekkel küzdő diákokat a semmibe veszi. A szakmunkás képzések színvonala pedig annak ellenére sem emelkedik, hogy ebbe az irányba akarják terelni a fiatalokat.


Szerintetem ez rendkívül kiábrándító, és ne gyertek azzal, hogy pl. bölcsészek és hasonlók nem kellenek, mert szeretem az is jobb ha az embernek van egy kevésbé packépes diplomája mintha semmilyen nem lenne, ha nem tud azon a területen elhelyezkedni, majd átképzi magát vagy a szakmáján kívül dolgozik, esetleg szerencsét próbál külföldön. Még mindig jobb mintha leraganda nyolc osztálynál.


Illetve ha több ember tud tovább tanulni még mindig nagyobb az esélye, hogy jó szakemberek fognak kikerülni, mintha egyre kevesebben jutnak be a felsőoktatásba.


A diplomások még mindig jobban keresnek mint a szakmunkások. A jól képzett munkaerő pedig vonzóbb a befektetőknek is, illetve nagyobb eséllyel születnek így sikeres hazai vállalkozások is, amik versenyképes gazdaságot eredményeznek. Hiszen jól képzett, jól kereső polgárok = gazdag ország, vagy legalábbis gazdagabb...


A tanult emberek pedig kevésbé befolyásolhatóak, akár a mindenkori hatalom által.


Ugyanakkor a jó szakmunkás képzés is fontos, de itt is sokkal nagyobb hangsúly kéne a gyakorlatias képzésre. Illetve arra, hogy ők se csak a szakmájukat tudják, hanem legyen egy általános műveltségük is.


A 18 éves korig tartó tankötelezettséget is vissza kéne hozni.


Nektek mi a véleményetek?



2017. dec. 29. 10:14
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
#9 Szerinted nincs igény arra, hogy növekedjen az életszínvonal? Nincs igény arra, hogy az emberek ne feketén és fehéren lássák a világot? Arra, hogy ne egy gyárban kelljen 3 műszakban robotolnia az embereknek 40 évig és a szórakozás ne az legyen, hogy minden este a kocsmában ülünk?
2017. dec. 29. 10:39
 12/37 A kérdező kommentje:
#10 Ez is szomorú, de ezt betudható az idősek nagy számának.
2017. dec. 29. 10:40
 13/37 anonim ***** válasza:
74%

Ez az utolsó link azért elég becsapós, pont egy olyan generáció jár most a 45-60 korban akiknél az érettségi majdnem akkora privilégium volt mint manapság egy diploma, így maradtak sokan meg az egyszerű szakmunkás bizonyítványnál ami nem igényel minden esetben középfokú végzettséget.


A másik d9l9g

2017. dec. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

#11


Miért, szerinted van rá igény? Nekem nem úgy tűnik, hogy annyira fontos lenne ez ebben az országban.

2017. dec. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

Na basszus félre nyomtam.. Tehát a másik dolog pedig hogy a kérdező azt gondolja van összefüggés a tanulság és a proliság között. Ha valaki sokat jár iskolába tanultabb lehet okosabb azonban nem.

Ezen felül bele lehetne mélyedni abba hogy milyen szinten mozog az oktatás idehaza, milyen tanárok vannak, maguk a képzések mennyit is érnek a valóságban. Valamint valaki felvetette hogyha sokat tanulsz akkor elkezdett gondolkozni és akkor nem lehet átverni meg hasonlók. Ezt is bőven embere válogatja.

Fontos lenne hogy sokan tanuljanak, ugyanakkor a kormány ezt az ellehetlenítést azért csinálja mert kevés a szakmunkás. Csak ezt nem úgy kéne megoldani hogy a tovább tanulni vágyókat ellehetlenítik, és mindenkit beleerőszakolnak abba hogy ne tanuljon tovább

2017. dec. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
22%

Azért két dolgot figyelembe kellene venni:


A szellemi képességek nem egyenletesen oszlanak el, és nem mindenki alkalmas magasabb szellemi erőfeszítésekre...


Ezt megpróbálták tagadni a kommunizmusban, politikai okoból átnyomtak egy csomó "hátrányos helyzetű" szerencsétlent az egyetemeken, és még pozícióba is tették őket.

Meg is lett az eredménye... Az ország szinte minden szinten a tönk szélére került.


Nem kellene megismételni....


A másik, hogy az ország csak bizonyos számú diplomást tud eltartani...

Szóval nagy luxus kiképezni százezer szakembert, aki vagy elhagyja az országot, vagy alacsonyabb szintű munkát kell hogy elvállaljon, és nyilván elégedetlen lesz a sorsával.

Ráadásul más, nem magas szintű, de fontos munkaerő meg hiányozni fog, ami megint feszültségekhez vezet.


Tehát semmi gond nincs azzal, hogy a kormány tudomásul veszi a körülményeket, és ahhoz igazítja az oktatási rendszert.

2017. dec. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

#16 Senki nem mondta, hogy mindenkinek felsőoktatásba kéne tanulnia, de azt is figyelembe kell venni, hogy meg kell adni a választási lehetőséget az embereknek, nem központilag ellehetetleníteni, a piaci és társadalmi viszonyok úgy is elrendezik a dolgot. Az államnak inkább arra kéne törekednie a szabályozással, hogy az oktatás színvonala emelkedjen, hogy mindenki megfelelő minőségű tudáshoz jusson.


Szakmunkásokra pedig szintén szükséges van, de az ő képzésük sem a legjobb, az is reformra szorulna.

2017. dec. 29. 11:00
 18/37 A kérdező kommentje:

#15 Nyílván nem garancia arra az oktatás, hogy valakinek egészséges világképpe lesz, vagy arra, hogy garantáltan nem lehet megvezetni, de még mindig nagyobb rá az esély.

Egy diplomást pedig prolinak se neveznék, a diploma ma már közel sem jelenti azt, hogy valaki értelmiségi lesz tőle, de azért jelent valamit.

2017. dec. 29. 11:05
 19/37 A kérdező kommentje:
#14 Szerintem van rá, legalábbis én ezt tapasztalom, az más kérdés, hogy sokan nem tedznek semmit azért, hogy jobb legyen nekik.
2017. dec. 29. 11:06
 20/37 anonim ***** válasza:
0%

A tanulásra ösztönzést ne az államtól várd, hanem a családoktól.


Melyik pásztor akar szerinted olyan juhnyájat, ahol a birkák szavaznak arról, hogy mikor és hogyan nyírják, vágják őket? A történelmi egyházak már megtapasztalhatták a saját bőrükön, hogy az okosodó nép nekik nem jó üzlet.


Alaptörvényünkben most ez van: "B. cikk...(3) A közhatalom forrása a nép. (4) A nép a hatalmát választott képviselői útján, kivételesen közvetlenül gyakorolja."


A technikai lehetőségek már évek óta megvannak arra hogy a hatalmat bármiben, pillanatok alatt gyakorolhassa a nép (simán lehetne szavazni pillanatok alatt bármiről okostelefonnal, akinek az sincs telefonon egyedi kód megadásával), ami ellene szól az pont egyedül csak az, hogy a nép erre még nem érett nálunk.

2017. dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!