Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy olyan kezdemé...

Támogatnátok egy olyan kezdeményezést, hogy aki szülővé válik, annak részt kelljen venni, valamilyen "szülő tanfolyamon"?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sok ember úgy vállal gyereket,hogy még párkapcsolatra sem alkalmas,és ha gyerek születik,akkor a gyerek alá lesz rendelve az olyan szülőnek is,aki nem ismeri,vagy nem tanították meg neki az alapvető emberi viselkedés normáit,ami minden vonatkozik,és a gyerekek felé is elvárt.


A kérdésemet ez ihlette.

Gyanítom nem egyedi eset.

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


2017. dec. 23. 17:42
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

"Másodszor érdekelne, hogy erre van-e bizonyítók, hogy így van, mert nálam például ellentétes és azokat jegyzem meg, hogy miket ne csináljak vagy ne úgy csináljak, mint a szüleim"


Nem mondtam,hogy mindenki ezt követi,de egy részük igen,és már az sem kevés,egy is sok,aki ilyen mintát követ.


Amit fentebb írtál "családfő".

Szerintem egy idejét múlt kifejezés,a családot a felnőttek és a gyerekek alkotják.

Az más kérdés hány felnőtt 1 vagy 2,de ha kettő,akkor köztük elvileg egyenlőség van,nincs olyan,hogy az egyik a családfő a másik a másodhegedűs.


Az teljesen egyértelmű,hogy a gyerek alárendelt,mivel képtelen magát eltartani,sőt törvényileg 14 éves kor alatt nem is dolgozhat(na nem mintha 18 évesen már totálisan önálló lehetne egy mai rendszerben).


Az viszont,hogy valaki gyereket vállal,nem azt jelenti,hogy hobbit vállal,tárgyat vesz magának.

A gyerek egy önálló személy,egyéniség.

És ha van rá lehetőség(márpedig kellene) legyen személyes tere.

Erőszakkal semmit nem lehet megoldani,ez is rossz példa.

Ha apuka kitalálja,hogy mivel ő korán kel,ezért mindenki korán keljen,ebből azt látják,hogy erőszakkal,zsarnoksággal lehet elérni a célunkat.

Az ilyen férfiaknak nem is szabadna megnősülni,az összes nőnek el kellene hajtani az ilyen embereket.Sajnos sok gyenge,anyánasszony katonája nő van,aki ilyenekkel összeköti az életét,amivel nem lenne gond,ha nem szülne gyereket...

2017. dec. 23. 22:55
 22/27 A kérdező kommentje:

"Persze. És ameddig nem tesz eredményes vizsgát addig nincs szex. (Hogy milyen idiotaságot tudsz kitalálni?)"


Látom nem sikerült értelmezni a kérdést!

Nem azt mondta,hogy ehhez kössük a feltétalt,hanem,hogy ha már szülő valaki akkor legyen valamilyen kötelezettség hozzá.

Erre vannak más törvények is,pl ha elválnak a szülők,akkor is köteles tartásdíjat fizetni a gyereket nem nevelő szülő.


Sajnos megakadályozni nem lehet,hogy agyhalottak,kapcsolatra(nemhogy családi életre) alkalmatlan emberek is vállaljanak gyereket,pedig jó lenne.

2017. dec. 23. 22:58
 23/27 anonim ***** válasza:

'elhajítasz tárgyakat, egy felnőtt embernek nincs rá szüksége, hogy tudja, mik a mozgások okai, és az erőhatások alap törvényei?'


Igazat megvallva, mikor egy kavicsot elhajítok, qrvára nem azon fogok agyalni, Newton hanyadik törvénye fog érvényesülni :P

Nem tehetek róla, nem vagyok egy reálos alkat, mindig is inkább a humán területek vonzottak.

Állításom viszont fenntartom, nem a lexikális ismereteket kéne erőltetni. Ezt tanárok is megerősítették, akiket ismerek.

2017. dec. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

23.


Ezek nem lexikális ismeretek. Egy ember ismerje már a világot, amiben él, legalább az alapjait az egyes tudományoknak. Én pl. komoly embertől hallottam olyat, hogy azért van tél és nyár, mert nyáron a Föld közelebb van a Naphoz...De az asztrológia és az áltudományok közben meg hódítanak.


Én mérnöknek készültem, mostanában kezdek a humán dolgok felé fordulni, a kettő nem zárja ki egymást, inkább kiegészíti.


Ja, ha már humán: diplomás felnőtt ember, tőlem tudta meg, hogy a Doktor Bubó c. rajzfilmben, a terebélyes nővér, Ursula, az azért Ursula, mert medve..


Ugye? Valaha latint és ógörögöt is tanítottak, belefért az időbe, ma, a sok technikai kütyü mellett nem fér bele Newton vagy az Ohm törvény.


A tudásra és a gondolkodásra való igényt kell felkelteni a gyerekekben - egy kisgyerekben még ott van - azt, hogy kérdéseket tegyünk fel, és válaszokat keressünk.


Ettől még lehet valaki gyakorlatias a mindennapi életben.

2017. dec. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"Amit fentebb írtál "családfő".

Szerintem egy idejét múlt kifejezés,a családot a felnőttek és a gyerekek alkotják. "


Csak senkit nem érdekel, hogy te mit gondolsz egy kifejezésről, ha nem vagy eléggé magas pozícióban. Ebből is láthatod, mennyire nem egyszerű a megvalósítása.

Mi van, ha abba a pozícióba kerülsz és ezt létrehozod, de utánad egy bigott katolikus személy fog következni és ő határozza meg a család fogalmát?


"Nehogy azt mond már, hogy megtanítani a fizika alapjait - ezek a tök alapjai - elvonják az időt attól, hogy megtanulj befizetni egy csekket?"


Sárga csekk ma teljesen alapdolognak számít a társadalomban. Számold ki, hogy hányszor fizetsz be vele évente, majd válaszold meg nekem, hogy miért nem tudod magaddal vinni a gyereket, hogy lássa hogyan kell?


"Ugye? Valaha latint és ógörögöt is tanítottak, belefért az időbe, ma, a sok technikai kütyü mellett nem fér bele Newton vagy az Ohm törvény. "


Legyen egy egyszerű kérdés, miért nem mész be a boltba teszed zsebre a legújabb Apple vagy Samsung telefont és sétálsz haza fizetés nélkül?

2017. dec. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"Sárga csekk ma teljesen alapdolognak számít a társadalomban. Számold ki, hogy hányszor fizetsz be vele évente, majd válaszold meg nekem, hogy miért nem tudod magaddal vinni a gyereket, hogy lássa hogyan kell?"


Honnan tudod, hogy nem viszem? Bár inkább az asszony jár csekket befizetni. Épp azt mondom, hogy csekkel fizetni, nem a suliban kell megtanulni, miért, te ott tanultad?

2017. dec. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

". Épp azt mondom, hogy csekkel fizetni, nem a suliban kell megtanulni, miért, te ott tanultad?"


Nem, de Newton- és Ohm törvényit sem tanultam meg, aztán valahogyan csak élek, szerintem inkább tanítsák Gossen- és Walras-törvényeit.

2017. dec. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!