Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha szerintem nincs semmiféle...

Ha szerintem nincs semmiféle Soros Terv, akkor hazaáruló vagyok?

Figyelt kérdés
Szerintem Soros nem tervez semmit, nem akarja elpusztítani a világot, és szerintem a konzultáció minden egyes pontja hazugság volt.

2017. nov. 27. 20:04
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
26%

Nem vagy hazaáruló feltétlenül, viszont feltétenül tájékozatlan vagy. Itt a Soros terv:


[link]

2017. nov. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Kérdező!


Szerinted lehetséges az, hogy egy multimilliárdos nem tervezi meg minden lépését jó alaposan? Hogy juthatott ilyen magasra, ha "nem tervez semmit", ahogy írod?

Szerintem nem vagy hazaáruló. Buta vagy mint a s..g.

2017. nov. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
29%
Nem, kérdező, neked más bajod van. A hazaáruló tehet róla, hogy azzá lett, ami, te pedig nem tehetsz róla.
2017. nov. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
37%
Nem biztos, csak tudatlan vagy. Amúgy a Fidesz nagy része is Soros-ösztöndíjas, ők is benne vannak az összeesküvésben.
2017. nov. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
16%

"Ha szerintem nincs semmiféle Soros Terv, akkor hazaáruló vagyok?"


:D ..nem, csak buta, mert egy pénzember soha nem tesz semmit anélkül, hogy abból pénze származna!

Ez az első szabály!


Soha nem hagy ki olyan lehetőséget, amiből pénzt tud csinálni, bármi is lesz a következménye ami nem közvetlenül őt érinti.

Ez a második szabály!


Ha kell eladja Európát a feneked alól mondjuk épp az araboknak anélkül, hogy te azt észre vennéd!

Hiszen most épp ezen vitatkozunk!

Erről ismerhető meg egy pénzember.


Különben mi másból szedte volna meg ennyire magát? Naivak az emberek sokan, ha a csodákban és véletlenekben hisznek, összefüggések nélkül!

2017. nov. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
15%

a 24-es, kicsit tévedésben van.


Idézem:

"Amúgy a Fidesz nagy része is Soros-ösztöndíjas, ők is benne vannak az összeesküvésben."


Az igaz, hogy Soros a fiatal, jó képességű, a politikai tanulmányok felé induló fiataloknak induló baksist ad, hogy majd ha valamelyikük egy ország vezetői pozíciója környékén elhelyezkedik, akkor majd vissza szolgálhatja a fiatalkori megvesztegetését a rábízott ország vagyonának az eltékozlásával, amiből majd sorosnak haszna van.

Ez lenne a titkolt elvárása, de a FIDESZ-nél nagyon ráfizetett a sompolygással!


Különben meg ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el!


A fiatal támogatott Orbán Viktor nem írt alá semmilyen kötelezvényt, hogy a fiatalkori oktatásért és támogatásért cserébe majd kiszolgáltatja Magyarországot a pénzember kénye kedvének! Akkor nem is fogata volna el a megvesztegetést, ha tudja, hogy ez a dolog erről szól majd.


A Soros féle pénzemberekben soha nem szabad megbízni.

A vagyonuk is ezt igazolja.


Aki másoknak ennyi pénzére tudott szert tenni, az sok egyéb gazságot is végre tud hajtani (még csak nem is ellened irányulót, hanem a pénzed ellen) anélkül, hogy időben észrevennéd!


Ezt jobb ha még idejében megismered, mint örök igazságot!

A spekulánsok mások kemény munkával megtermelt pénzére fenik a fogukat, bármi áron!

2017. nov. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 kasz gyu ***** válasza:
12%
Szerintem ez nem a Soros terve, hanem azé aki el kívánja hagyni a hazáját. Ennek több oka is lehet persze. Azt is meg lehet érteni, ha valaki ebben segíteni akar, ha teheti. Viszont akkor abban kellene segíteni, hogy ne vadállatok módján tegyék, hanem igazolvánnyal, bizonyítvánnyal, otthonról hozott pénzzel, normális célokkal. Mert ahogy ők jönnek, az nem lehet normális ember terve!
2017. nov. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
26, Orbánék 90-ben kivonultak a Trianon-megemlékezésről... Most is hatalmas, az országot hátráltató mennyiségű korrupciót csinálnak, valójában egyáltalán nem is nemzeti érzelműek, csak populisták. Soros és Orbán, vagy az MSZP, vagy a libsik, ezek mind ugyanolyanok a tisztességes ember szempontjából, csak elvenni és tönkretenni tudnak. Orbán véletlenül "jobboldali" lett, ennyi. Családja és polgármestere valahogy hatalmas vagyonra tettek szert, ahogy Soros vagy Gyurcsány is.
2017. nov. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Nem, mert a te házad nem Magyarország
2017. nov. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
37%

Itt a Soros terv magyar fordítása.


Ha ezek után sem "hiszel benne" akkor az vagy butaság, vagy érdek.


Ha érdek, akkor hazaáruló vagy


Íme a tervem a menekültkáosz megoldására Írta: George Soros,

MarketWatch


Az Európai Uniónak vállalnia kell a felelősséget azért, hogy nincs közös menekültpolitikája.


Ez az idei növekvő menekültbeáramlást kezelhető problémából egy újabb politikai válsággá alakította át. Mindegyik tagország önző módon saját érdekeire összpontosított, gyakran mások érdekeivel ellentétes módon cselekedve. Ez pánikot keltett a menekültkérők, a nagy nyilvánosság, valamint a jog és rend fenntartásáért felelős hatóságok soraiban. A menekültkérők voltak a legnagyobb áldozatok. Az EU-nak átfogó tervre van szüksége, hogy a válságra reagáljon. Olyanra, amely megerősíti a hatékony irányítást a menedékkérők áramlásai fölött úgy, hogy az biztonságos, rendezett módon menjen végbe, és olyan ütemben, amely tükrözi Európa képességét befogadásukra. Annak érdekében, hogy a terv átfogó legyen, annak ki kell terjednie Európa határain túl. Kevésbé bomlasztó és sokkal kevésbé drága, ha a potenciális menedékkérőket jelenlegi helyükön vagy ahhoz közel tartjuk. A jelenlegi szíriai válság eredete miatt a szíriai nép sorsának kell az első számú prioritásnak lennie. De más menedékkérőket és migránsokat sem szabad elfelejteni. Hasonlóan, egy európai terv mellett egy globális reagálásnak is kell lennie, az ENSZ hatósága alatt és a tagországainak részvételével. Ezzel el lehetne osztani a szíriai válságnak a terheit számos ország között, miközben globális normákat is meg lehetne alkotni ahhoz, hogy nagyobb általánosságban lehessen foglalkozni a kényszerű migráció problémáival.


Íme egy átfogó terv hat eleme


Az első:

az EU-nak évente legalább egymillió menedékkérőt kell befogadnia a belátható jövőn belül. És ehhez a terhet korrekt módon kell megosztani – ami olyan elv, amelyet a szeptember 23- i csúcson egy minősített többség végül meg is hozott. A megfelelő finanszírozás kritikus fontosságú. Az EU -nak menekültkérőnként 15 000 eurót (16 800 amerikai dollárt) kell biztosítani az első két év mindegyikére azért, hogy fedezni lehessen a lakhatás, egészségügyi ellátás és az oktatás költségeit – és azért, hogy a menekültek elfogadását vonzóbbá lehessen tenni a tagországoknak. E pénzösszegeket elő lehet teremteni azzal, hogy hosszú lejáratú kötvényeket bocsátanak ki, felhasználva az EU igénybe nem nagyon vett AAA kategóriájú kölcsönzési képességét, aminek a további előnye az lesz, hogy indokolt fiskális ösztönzést adnak az európai gazdaságnak. Az is egyformán fontos, hogy lehetővé tegyük az államoknak és a menekültkérőknek preferenciáik kifejezését, a legkevesebb erőltetést alkalmazva. A sikernek elengedhetetlen feltétele, hogy a menekülteket oda helyezzük, ahová ők akarnak menni.


Másodszor:

az EU-nak kell vezetnie azt a globális erőfeszítést, hogy megfelelő összegekkel segítsék Libanont, Jordániát és Törökország az azon országokban jelenleg élő négy millió menekült támogatására. 3 Ez idáig még az alapvető ellátáshoz szükséges összegeknek csak egy töredékét biztosították. Ha belevesszük az oktatáshoz, képzéshez és egyéb lényeges dolgokhoz szükséges összegeket, az éves kiadások legalább 5 000 eurót jelentenek menekültenként, azaz 20 milliárd eurót. A Törökországnak nyújtott uniós segély – noha azt a múlt héten megkétszerezték – még mindig csak 1 milliárd euró összegű. Ezen felül az EU -nak szintén segítenie kell preferált kereskedelmi státusszal rendelkező különleges gazdasági övezeteket létrehoznia a térségben, beleértve Tunéziát és Marokkót, hogy vonzani lehessen befektetéseket és létre lehessen hozni munkahelyeket mind a helyieknek, mind pedig a menekülteknek. Az EU-nak el kellene köteleznie magát, hogy a külső határok mentén fekvő országoknak még legalább 8 – 10 milliárd eurót adjon úgy, hogy a hiányzó összeg az Egyesült Államoktól és a világ többi országától jöjjön. Ez hozzá lenne adható a hosszú lejáratú kötvények összegéhez, amelyeket azért bocsájtanak ki, hogy támogassák Európában a menedékkérőket.


Harmadszor:

az EU-nak azonnal meg kell kezdenie kialakítani az egységes EU Menedékügyi és Migrációs Ügynökséget, és később egy egyesített uniós határvédelmet. A 28 külön menedékkérési rendszerek jelenlegi mozaikja nem működik: az drága, nem hatékony és vadul eltérő eredményeket termel ki magából annak meghatározásakor, hogy ki minősülhet menedékkérésre alkalmasnak. Az új ügynökség fokozatosan áramvonalasítaná az eljárásokat; közös szabályokat dolgozna ki a munkavállalásra és vállalkozásra, valamint harmonizált támogatásokat; valamint hatékony, jogokat tiszteletben tartó visszatérési politi kát azon migránsok számára, akik nem kaphatnak menedéket.


Negyedszer:

biztonságos csatornákat kell létrehozni a menedékkérőknek azzal kezdve, hogy elszállítják őket Görögországból és Olaszországból rendeltetési országaikba. Ez sürgős annak érdekében, hogy csökkentsük a pánikot. A következő logikus lépés a biztonságos utak kiterjesztése a határrégióba, amivel csökkenteni lehet azon migránsoknak a számát, akik a veszélyes Földközi -tengeri átkelést választják. Ha a menedékkérőknek ésszerű esélyük van arra, hogy végül is elérik Európát, akkor sokkal valószínűbb, hogy maradnak ott, ahol vannak. Ehhez a határ mentén fekvő országokkal kell tárgyalni, együttműködve az ENSZ Menekültügyi Hivatalával azért, hogy ott létre lehessen hozni feldolgozó központokat – és Törökországnak kell lennie a prioritásnak.


Ötödször:

Az EU által kifejlesztett műveleti és pénzügyi megállapodásokat kell használni arra, hogy globális normákat lehessen megszabni a menedékkérők és migránsok kezelésére. Az átfogó tervnek ez az ötödik része .


Végezetül:

annak érdekében, hogy évente több mint egy millió menedékkérőt és migránst lehessen integrálni, az EU-nak szponzorként mozgósítania kell a magánszektort – NGO-kat, egyházi csoportokat és üzleti vállalkozásokat. Ehhez nem csak elegendő pénzösszegek kellenek, de emberi és információtechnikai képesség is a migránsok és szponzorok közötti egyensúly létrejöttéhez. A háború tépte Szíriából való kiáramlásnak soha nem kellett volna válsággá alakulnia. Az hosszú időn át alakult így, és azt Európának és a nemzetközi közösségnek könnyű volt előre látnia és kitűnően kezelnie. Orbán Viktor magyar miniszterelnök most szintén létrehozott egy hatpontos tervet a válság kezelésére. De terve – amely a menedékkérők és migránsok emberi jogait alárendeli a határok biztonságának – azzal fenyeget, hogy megosztja az EU-t és elpusztítja azt azzal, hogy visszautasítja azon értékeket, amelyekre épült, és megsérti azon törvényeket, amelyeknek az Uniót kellene kormányoznia. Az EU-nak valódi európai men edékpolitikával kell válaszolnia, amely véget vet a pániknak és a szükségtelen emberi szenvedésnek.


George Soros


Megjegyzés :

Soros ezt a cikkét néhány nappal azután írta, hogy a magyar miniszterelnök először nyilvánosságra hozta javaslatait az európai migránsválság kezeléséről

2017. nov. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!