A munkáltató cégek átvehetnék az oktatást, így nem folyna el az adó sem, ez így működhetne?
Az oktatás egyrészt nagyon sok pénzt elvesz az adóból : rengeteg megy fizetésekre, áramra. Du mindenhol a tornateremtől kezdve a termek folyosók világítananak.taneszköz, továbbképzés stb. Viszont ugyanakkor gyenge is a teljesítménye lásd Pisa teszt. A munkáltatók folyton panaszkodnak, hogy túl akadémikus és nem gyakorlatias az oktatás.
Szóval, mi lenne, ha az ő feladatuk lenne az oktatás. A munkáltatók adhatnának rengeteg gyakorlati tudást. A gyerekek az általános 8 után vagy már a 4 elemi után nem mennének tovább, mert nem lenne gimi ilyen formában. A szakközepeket átvenné a munkáltató és annyit tanítana a gyerekeknek, amennyit neki a szakmához szüksége van. Nem lenne többlet tudás pl logaritmus difegyenlet tanulása egy mekis céghez. Hiszen felesleges fenkölt filozófusokat tanítani 8+4+5 évig,ha a mekihez elég az általános is. A szakmunkásokban kevesebb tananyaggal kevés tanárral, részben a saját dolgozójuk képezné azokat a gyerekeket, akikre szüksége lesz a munkáltatónak.
Így sok felesleges pénz nem folyna el. És a munkáltatók a saját dolgaikat adhatnák le, persze állnák a költségeket ez így fair vagy a család az adók helyett tandíjat fizetne a cégnek. Mindegyik jó megoldás?
Ez lenne a józan paraszti ész elve.
Az iskolák fizetősek lennének, de a költségeket a cégek állják.
A munkáltató invesztál az oktatásba. (kvázi tanulmányi szerződést köt). Cserébe csak annyi szakembert képez ki, amennyit foglalkoztatni is tud később.
idealizált kép buktatókkal és -kis hazánkat tekintve- nem eléggé motívált munkaadókkal.
Németországabn kicsit hasonlóan müködik a dolog.
Ha valaki fodrász vagy ápoló akar lenni, az elmeegy és keres munkahelyet aki tanulóként alkalmazza. Itt a tanuló 400-800€/hó keres(egy banki alkalmazottnak tanuló keres kb 800€/hó). Ez a munkahelynek egy nagyon olcsó munkaerö, de ök küldik tovább az iskolába. Van kisegítö munkaerö olcsó, akit ök képoeznek ki. Diákaok meg gyakorlattal kerülnek ki az iskolából. A gyakrolati helyen ugyan úgy kell megmaradni mint rendes munkahelyen, ha valaki link azt már penderítik is ki.
Szakbarbárok jeeee.
Nem elég rugalmas a rendszer, ha egy autógyár ide akar jönni akkor előbb 4-5 évig kéne képezze a saját dolgozóit, hogy el tudja indítani a gyártást.
Még a jelenleginél is butább, megvezethetőbb emberek alkotnák a társadalmat ami még a jelenleginél is populistább vezetőket eredményezne.
De eleve miért kell a spanyol viaszt ennyiszer feltalálni és közben generációkat tönkretenni? Van épp elég működő modell a környezetünkben, talán ideje lenne a nálunk sikeresebbektől tanulni.
1:" vagy már a 4 elemi után nem mennének tovább" Melyik évben születtél kedves kérdezö?
2:Szerinted ez az oktatás jo lenne? Ha valaki "mekis céghez" megy akkor az oktatása CSAK!!! ehhez megfelelö, tehát élete végéig csak erre alkalmas. Célautomaták képzése nem kifizetödö sem az egyénnek sem a társadalomnak. Ennél még az is jobb ha minden gyereket futballistának tanitanák.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!