Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan is a magyargyűlölet...

Honnan is a magyargyűlölet Szlovákiában?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy már a kisantantnak is tagja volt Szlovákia, de honnan ered ez a nagy magyarellenesség? Világháborús sérelmek miatt csak? Vagy miből áll ez a dolog?
2010. jún. 1. 00:01
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Én a szlováklakta helyekről beszéltem :)


Felesleges felvenned ezt a lekezelő hangnemet, szerintem normálisan is elmondhatod, mi a véleményed erről.

Ha történelem szakra jász, tudnod kell, hogy bizony nem másfél évszázada léteznek azok a területek, ahol a szlovák lakosság többségi aránya nagyban meghaladta a magyarokét.


Mellesleg, sehol egy szóval nem állítottam, hogy a nemzetiségek a nacionalizmus megjelenése előtt élénken lázadoztak volna. De 1920 előtt bizony ott volt az a bő fél évszázad, amikor igenis függetlenedni akartak, és erre a magyarok igenis tettek. Márpedig a szlovákok nem azt sérelmezik, hogy mennyi ideig voltak elnyomva, hanem hogy egyáltalán elvoltak. Ami tény, és amit a mai korból visszanézve nem fognak leszűkíteni pár évtizedre.


Arról, hogy "csak" kötelező volt a magyar: most képzeld el, ha még mindig orosz megszállás alatt élnénk, és kötelezően orosz oktatásban kellene részt venned. Ez csupán távolról tűnik semmiségnek.

2010. jún. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
Mivel az Osztrák-Magyar Monarchián belül Magyarország sem volt homogén nemzetállam természetes, hogy a nemzeti öntudatra ébredés idejétől számítva(ami még a kiegyezés előtt elkezdődött) a nemzetiségi kérdés egy feszítő probléma volt. Viszont a horvát és német nemzetiségeket leszámítva a szlovák, román, rutén stb. nemzetiségek javarészt a mezőgazdaságban dolgoztak, értelmiségi, vezetői réteggel nem rendelkeztek. Törin tanulhattátok az egypolitikai nemzet fogalmát is. Na de a lényegre térek, Szlovákia egy rendkívül fiatal, tapasztalatlan és lényegében semmi történelmi múlttal nem rendelkező ország itt kicsiny térségünkben, mindössze 17 éve van jelen, mint Szlovákia, nem csoda, hogy félti önállóságát, legitimitását. Szóval nem kertelek tovább, azt gondolom, hogy a szlovákokban nincs meg az a dicső történelmi múlt, amire büszkék lehetnének, és országuk tele van rengeteg magyar emlékkel, ami mind-mind arra utal, hogy az ott egykoron Magyarország volt és ahelyett, hogy tiszteletben tartanák mindezt és áldanák az Istent, hogy lehetőségük adódhatott egy saját országra porba tiporják és leköpik az ott élő magyarokat és emlékeiket. Nagyjából sztem, félnek a revíziótól(ld. reakció a kettős állampolgárságra) és egyszerűen nincs meg bennük az a tartás, múlt, büszkeség, ami egy magyar emberben megvan és amiért sokan még mindig határontúli magyarként nem hagyják el szülőföldjüket. Bocsi a hosszúságért.
2010. jún. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Még annyival egészíteném ki, hogy az előttem szóló 75%-os válaszadó válaszára reflektálva egészen más volt a szovjet megszállás és az, hogy a középkorban, kora újkorban bevándoroltak ide a szlovákok elődei és a XIX. században öntudatra ébredtek. Mivel a szovjeteknek közük nem volt Magyarországhoz, a magyaroknak pedig úgy gondolom, hogy igenis van közük az országukhoz. Szóval szerintem ne hasonlítsuk össze a kettőt, mert köze nincs egymáshoz a kommunista diktatúrának és a dualista rendszernek. És folyt magyarosítás a dualizmus korában, ez így igaz, az idei töri emelt esszék között is ott volt a Nemzetiségek a dualizmus korában, ezt is választottam megírásra, de nem röhögve táncoltak az akkori magyarok a szlovákok dolgain.
2010. jún. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!