Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan is a magyargyűlölet...

Honnan is a magyargyűlölet Szlovákiában?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy már a kisantantnak is tagja volt Szlovákia, de honnan ered ez a nagy magyarellenesség? Világháborús sérelmek miatt csak? Vagy miből áll ez a dolog?
2010. jún. 1. 00:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:15


nemzetiségi törvény rémlik a töri könyvből?

rendkívül haladó szellemű és a kor szabadságjogainak megfelelő törvény volt.

2010. jún. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
61%

Ott éltem köztük,és mondhatom a szlováktól hülyébb nép nincs,úgy utálnak minket ,hogy azt ti el sem hiszitek....igen az átlagember is.....

Az a hagyomány náluk ,hogy a magyarok mindig elnyomták őket(érdekes a monarchia idején nálunk volt Európa legliberálisabb kisebbségi törvénye....),és hogy mi milyen gonoszak vagyunk,igy meg úgy.Érdekes Magyarországon is többszáz évig volt osztrák uralom,nálunk mégsem utálja senki az osztrákokat,pedig elég durva elnyomás volt....Ez bizonyitja ,hogy tényleg elég frusztráltak.Hála az égnek már 3 éve otthagytam ezeket a bolondokat.

2010. jún. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Már megszokták, hogy utáljanak minket. Ha nekik nem is volt sérelmük a magyarokkal szemben akkor is, hisz a szüleik, nagyszüleik is így éltek. Régen valahogy kialakult, pontosan már senki nem emlékszik rá, de mindkét félnek megvannak a sérelmei amiket felemlegetnek. Tiszta lapot kellene nyitni és békésen egymás mellett élni.
2010. jún. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Na ja, itt elég sok hozzászóló utálja a szlovákokat, azzal az indokkal, hogy utálják a magyarokat. Pedig csak le kéne zárni a múltat, és a jövőbe nézni.
2010. jún. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Jól van ,de jövő a múltra épül.
2010. jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
10%

Ez régi dolog.

1920 előtt a magyarok is lesz*rták a szlovákokat, senki nem kérdezte meg tőlük, hogy akarnak-e Magyarországon élni, holott bizonyos területeken már évszázadokkal azelőtt is a szlovákok voltak többségben /mielőtt bárki leszólna, köszönöm, de emelt töris vagyok, úgyhogy ismerem a demográfiai és etnikai viszonyokat az elmúlt pár ezer évre visszamenőleg/

Nem voltak kollektív jogaik, a dualizmus korában beindult a magyarosítás, a nemzetiségek nem számítottak teljes jogú polgárnak.

Akkor ugyanaz volt a helyzet velük,mint most a magyar kisebbségekkel. Csak megfordult a helyzet...

A szlovákokba szinte bele van nevelve, hogy utálják a magyarokat, ahogy a magyar gyerekekbe a cigánygyűlölet.

Szomorú... mintha a magyar és szlovák jelentésben az ember szó fölött állna.

2010. jún. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
A jövő valóban a múltra épül. Ha a saját múltamat nézem, csak 1981-ig tudok visszamenni, Magyarország már akkor is úgy nézett ki a térképen mint egy szelet rántotthús, hát eztán is így marad, nem hiszem, hogy bármit tehetnék vagy tenni akarnék ez ügyben. Ha az ország múltját nézem, akkor meg pontosan tudom, hogy felesleges egymást utálni azért, ami apáink, dédapáink tettek, mert abból semmi jó nem sülhet ki. A történelem az emberiség múltja, egyben lelkiismerete szerintem. Mindenki úgy él, ahogy tud - a jelenben, a jövőért is.
2010. jún. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:57


tudod a történelem az élet tanítómestere, ha objektíven tanulod. én is emelt szintű 6 osztályos tagozaton vagyok történelem specen. míg a nacionalizmus nem jelent meg, addig semmi féle probléma nem volt a nemzetiségek és a magyarok között, ennyit az érezredekre visszamenő hatalmas tudásodról. összesen egy kolerajárvány miatti téves dolog, amiről be tudok számolni. és neked is ajánlom a nemzetiségi törvényt, igen a dualizmus korában. azután valóban voltak viták az erőszakos magyarosításról de ez azt jelentette összesen hogy magyart IS kellett tanulniuk. tehát a magyar volt a kötelező.

2010. jún. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:57


még annyit hozzátennék hogy gondolom te se szabolcsi,borsodi vagy, akkor talán jobban megértenéd mi ez a "cigánygyűlölet". az én történelem tanárom politikailag objektív, remélem a tied nem veri tele a fejed ilyen zagyvaságokkal mint amit leírtál.

2010. jún. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:57


még az eszembe jutott erről a demográfiai többségről hogy 1914 re a magyarok alkották az ország 54,5 % át... tehát ez érved is helytelen

2010. jún. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!