Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rasszizmus - kettős érce. A...

Rasszizmus - kettős érce. A magyargyűlölet miatt miért nem háborognak annyian?

Figyelt kérdés

Magyarország -> rasszizmus. Ebben a formában rendszerint az emberek nagy százalékának az jut eszébe, hogy a cigányság van kirekesztve. Már azért is harapnak, ha az ember nem romát, hanem cigányt mond.

Arról miért nem szól ilyen sok dolog, hogy a cigányság a magyarokat parasztozza, cigány szavakkal illeti (nem sorolok fel ebből, még idézet formájában sem a szintem)? Vagy a cigányságnak arról a részéről, akik utálják, lekicsinylik, rabszolgájuknak gondolják a magyarokat, miért nem hallunk olyan sokat, mint pl. a kopasz fiatalok hatalmas intoleranciájáról?

Hogy is van ez?


2010. febr. 10. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

"Vagy a cigányságnak arról a részéről, akik utálják, lekicsinylik, rabszolgájuknak gondolják a magyarokat, miért nem hallunk olyan sokat, mint pl. a kopasz fiatalok hatalmas intoleranciájáról? "


- Talán mert nem olyan általános? Nem kap akkora publicitást, és nem terjedhet akkora mértékben? Egy megoldás.


Egyébként sokkal több háborgást hallok pl. Szlovákai magyarokkal szembeni hozzáállásával kapcsolatban, mint az közvélemény romákkhoz való hozzáállásával kapcsolatban. Ez nem mond ellen a kérdésednek?

2010. febr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez a kérdés a magyar - cigány viszonyról szól, most ne keverjük ide a szlovákokat...

Nem annyira általános? Én nem így veszem észre...

2010. febr. 10. 20:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy is van ez?


Ugy van ez hogy Mszp/Fidesz "haverunk" azt szertne hallatni ami neki kedvez.

2010. febr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Saját magad válaszoltad meg a dolgot.

Mert ez Magyarország elvileg mi vagyunk itthon és még mi vagyunk többségben (remélem) Gondolj csak bele ,hogy nézne ki az újságban az:Megvertek egy roma fiút a Magyarok mert Magyaroknak hívta őket.

Az sokkal jobb ,hogy: Brutálisan bántalmaztak mondjuk Pécsett egy roma fiút


Érzed a különbséget? Hát ezért nem szól soha senki.

2010. febr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha én cigánynak hívom a cigányt, ugyanannyit tesz, mintha engem magyarnak hívnak. :)
2010. febr. 10. 20:08
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Magyarisztánban amíg köztörvényesek vannak hatalmon, nem szabad racionális, logikus dolgokat várni. A kisebbségeket védeni kell, bár nem értem miért, mert hasznuk az nincs.
2010. febr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Miért? Ezért:

(így kell helyesen ragozni).


Én tanulok, te tanulsz, ő lóg.

Én vizsgázom, te vizsgázol, ő nem buktatható.

Én dolgozom, te dolgozol, ő hátrányos.

Én spórolok, te spórolsz, ő segélyt kér.

Én építek, te építesz, ő igényel (és kap is).

Én gyereket szülök, te gyereket nemzel (annyit, amennyit el tudunk tartani), ő világrapotyogtatja tucatjával, és eltartatja velünk.

Én nevelem a gyerekemet, te neveled a gyerekedet, ő megveri a gyerekeinket.

Én megvásárolom, te megvásárolod, ő kirabol.

Én kertészkedem, te kertészkedsz, ő ellopja.

Én állatot tenyésztek, te állatot tenyésztesz, ő elhajtja.

Én továbbképzem magam, te továbbképzed magad, ő segélyt kap.

Én adót fizetek, te adót fizetsz, ő visszaigényel.

Én nyugdíjjárulékot fizetek, te nyugdíjjárulékot fizetsz, ő méltányossági nyugdíjat kap.

Én korán meghalok, te korán meghalsz, ő a társadalom áldozata ha korán meghal.

Az én hamvaimat szétszórják, a te hamvaidat kicsi betonfalba falazzák, ő családi márványozott, aranyozott, étellel, itallal pénzzel, arannyal megrakott kriptában tér örök nyugalomra!

2010. febr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Előttem szóló nagyon találó! Szomorú valóság...
2010. febr. 11. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!