Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A festők miért kérnek ilyen...

A festők miért kérnek ilyen sok pénzt az 5 napos munkájukért?! Kiszámoltam és kemény uniós fizetések jönnének ki 20 munkanappal számolva ilyen fél millio ft-os fizetések.

Figyelt kérdés
Kérdésem ha egy festő ennyit megkeres, akkor egy pénztáros, hentes vagy egy postás hentes miért nem kapja meg ezt a bért? Ezek mind keményebb munkák mint a festegetés!
2017. nov. 11. 00:17
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjátok rá, ott kamuzik a kérdező ahol csak tud.


1. Ha ő már festett, glettelt volna, akkor nem nevezné könnyű munkának a festést.

2. Aki félmillió nettót keres, az nem itt fog siránkozni azon hogy mennyiért festik ki a házát.

3. Aki félmilliót keres, az nem a bolti eladók meg postások lelki békéje miatt fog kampányolni.

2017. nov. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Euban is vállalkozók jönnek ki a lakásokhoz , 4-5 kilót kérnek el egy átlag méretű lakás tisztasági festéséért . Simán haza vihet 3 milkót is . De a villanyszerelő és az épületasztalos is . Maszekok munkadíját fix bért kapó alkalmazottakéhoz hasonlítgatni fura dolog .
2017. nov. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Annyit még tegyünk hozzá, ez lenne a normális amit fentebb leírnak. Nyugaton így megy az átlag ember a munkájával foglalkozik és a szakmunkát szakemberre bízza.


Persze nálunk ahogy írták a régi Kádári rendszer emléke él. Magyar ember úgy gondolkozik hogy minek fizessen valamiért amit maga is meg tud csinálni, minek hívna szakembert hiszem olcsóbb neki munka után nekiesni még vagy kivenni 3 szabadnapot aztán örül mennyit spórolt.

2017. nov. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

23-as ,nyugaton nem gombokat kapnak fizetésnek nevezve hanem ft-ra átszámolva sok százezret -milliót. Nyilván aki idehaza annyit keres , vagy többet az nem áll neki maga felújítani,hanem fizet ,de aki keres 120-150 ezret attól meg nem lehet elvárni hogy 4havi gürcölésért keresett pénzét egyben odaadja a festőnek 5 napi munkáért,mert ez neki teljesen aránytalan és pofátlan összeg saját magához viszonyítva. És mihez viszonyítson? Neki nem adják a nyugati bért ,ő sem tud adni olyat a festőnek.


Szóval amíg csak egy szűk felső rétegnek van 'nyugati' bére idehaza és egyre csak gazdagodik,addig a festőknek is náluk kell munkát vállalni,az átlag ember magának fog mindent csinálni vagy alkudozik ,szomszéd ezermestert kéri meg . No meg aki vállalkozó az annyit kér amennyit akar, de egy alkalmazott hiába kér ,elmondják neki ,hogy ha nem tetszik valami ,elmehet.

És nem fogja érdekelni hogy 200wattos fényben van néhány hullám a falon csak örül hogy friss tiszta a festése.

2017. nov. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

" minőséget mindig is meg kellet fizetni. Ha ilyen jól keresel nem tudom mért okoz gondot 3-5 évenként szakembert hívni? Melyikben hamuzol?"


Semelyikben. Mondjuk azt hogy skót vagyok és inkább magamnak csinálom meg.


Másik példa konnektor csere 20 ezer ft:


"rokonnak két konnektort 10ezért cseréltek ki, kiszállásidíj nem volt mert a szerelő pont a szomszédban volt, onnan hívta át."


"Kiszállasi díj:280Ft/km. Munkadíj: 6000Ft/óra. Felhasznált anyag: (6db wago) 1200Ft +áfa."


6000 Ft órabér? Számoljuk ezt már át napi 8 órával havi 20 munkanappal. Brutto 1Millio Ft-ot megkeres ez a szerelő. Oké, valószínű nem hívják ki egy nap 8 helyre, de 3-4-et szerintem simát el tud látni napi szinten, amiből neki is megvan a havi 300-400 Ft bevétele.

2017. nov. 12. 12:04
 26/31 anonim ***** válasza:
Ha te mindenhez étesz villanyhoz festékhez akkor nem értem mit vered itt magad?
2017. nov. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

"Kiszállasi díj:280Ft/km. Munkadíj: 6000Ft/óra."


Amíg kocsikázik a címre nem keresi a 6000ft/órabért, Te ingyen mész valahova dolgozni? A kocsi amortizálódik közben, üzemanyagot eszik, ráadásul az iparosok nem suzuki swiftel járnak mert nem férnek be az eszközök szerszámok tehát nagy kocsi kell ami sokat eszik. Ha neked megfelel akkor nem 350/nm2 be számolom a gurítás munkadíját hanem 450/nm2 be és ingyen kiszállok. A munkaeszköz is kopik amortizálódik így ebben ennek az ára IS benne van.


Hiába vergődsz, nem a világ hülye ha te vagy a "skót"

2017. nov. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Utolsó, a kiszállítási díjba nem kötöttem bele, csak a 6000 Ft órabérrel számoltam ami a tisza bevétele neki.
2017. nov. 12. 16:41
 29/31 A kérdező kommentje:
Emelje fel a kezét közületek, akinek 6000 ft/h az órabére. Megsúgom nektek, ehhez brutto 768 ezer ft fizetésednek kell lennie. Van annyid? Nincsen, na ezután mondd, hogy nem számláznak túl a festők, kőművesek, villanyszerelők, stb.
2017. nov. 12. 16:49
 30/31 anonim ***** válasza:

Vallalkozokent lehet h megvan havonta az 500.000 de alkalmazottkent en 800at kaptam nyaron.

800x8 ora az 6400 naponta. Azert szamoltam 8 oraval mert penztaros munkaidejehez viszonyitunk de amugy napi 10 orat dolgoznak a festok.

Ezt felszorozzuk kb 21 munkanappal es 134.400 jon ki.

Ez nagyon messze van a fel milliohoz. Euroban kb 400€

2017. nov. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!