Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A festők miért kérnek ilyen...

A festők miért kérnek ilyen sok pénzt az 5 napos munkájukért?! Kiszámoltam és kemény uniós fizetések jönnének ki 20 munkanappal számolva ilyen fél millio ft-os fizetések.

Figyelt kérdés
Kérdésem ha egy festő ennyit megkeres, akkor egy pénztáros, hentes vagy egy postás hentes miért nem kapja meg ezt a bért? Ezek mind keményebb munkák mint a festegetés!
2017. nov. 11. 00:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%
Mert ennyit adnak érte. A pénztáros munkájáért nem adnak ennyit, ezért ő nem keres ennyit. Így működik a piac.
2017. nov. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%

gondolom nem az ezermester józsi bátyádat kérted meg, hogy ugyan gányoljon már valamit 6 ezer forintért + anyagdíjért, hanem szakembereket


hát igen, ez ilyen...

2017. nov. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
30%

"A pénztáros munkájáért nem adnak ennyit, ezért ő nem keres ennyit. "


leginkább azért, mert a pénztáros nem tud fusizni, hanem leginkább a multik jóindulatára van bízva mennyit is hajlandóak fizetni


ez egyébként mostanra irdatlanul visszaütött, mert aki tehette az már nem ment egyszerű munkásnak, inkább szívott az egyetemmel vagy már rég elment külföldre


komplett generációk nőttek fel így, hogy azt látták ezek az egyszerű munkákat végezni hatalmas szívás

2017. nov. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Nem, én ilyenért nem fizetek, nem vagyok szerencsétlen. Csak mástól hallottam.
2017. nov. 11. 00:27
 5/31 anonim ***** válasza:
89%
Kőműveseknel és ácsoknál is így van. A szakember hiány felnyomja a munkájuk értékét.
2017. nov. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
77%

Mindenki annyit keres, amennyit kialkud magának!

Lássuk be, általában a legkeményebb munkák a legalulfizetettebbek (rakodómunkás, építőipari segédmunkás stb.).


Amúgy nem tudom, hogy milyen árakkal számoltál, de számolj azzal is, hogy:

lehet nem egyedül megy, utazási költsége van, jóhiszeműen azt mondom, hogy még adót is fizet, anyagköltsége van

és akkor a végén már mindjárt nem annyi az annyi.

2017. nov. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
62%
Talán mert megdolgozott érte. 450 alatt én se kerestem még és úgy gondolom hogy neked sem irigykedni kéne, hanem emenni dolgozni. Ha elvégeznéd a munkád és normálisan végeznéd el a csillagos eget is kifizetnék napostól.
2017. nov. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
90%

"Ezek mind keményebb munkák mint a festegetés!"


Menj el akkor "festegetni" és akkor megtudod, hogy milyen. Egy jó szakembert bizony meg kell fizetni. És ez bármelyik szakmára igaz.

2017. nov. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
99%
Kérdezőnek abból áll a festés hogy elgurítja a hengert. Nem arra kell fizetni sőt azt már bárki megcsinálja. A glettelés csiszolás a nagy meló ahoz érteni kell. És majd ha ki glettelsz csiszolsz egy házat akkor mond hogy könnyű munka
2017. nov. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
amúgy kiváncsi lennék rá hogy mennyi is az az úniós bér amit kiszámoltál
2017. nov. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!