Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A festők miért kérnek ilyen...

A festők miért kérnek ilyen sok pénzt az 5 napos munkájukért?! Kiszámoltam és kemény uniós fizetések jönnének ki 20 munkanappal számolva ilyen fél millio ft-os fizetések.

Figyelt kérdés
Kérdésem ha egy festő ennyit megkeres, akkor egy pénztáros, hentes vagy egy postás hentes miért nem kapja meg ezt a bért? Ezek mind keményebb munkák mint a festegetés!
2017. nov. 11. 00:17
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
98%

Mert a hentes, pénztáros, postás fix béres alkalmazottak. Amikor felvesznek egy munkahelyre, akkor kapsz egy ajánlatot, amit elfogadsz. A festő pedig vállalkozó. Ő a munkára tesz ajánlatot, amit vagy elfogadsz vagy nem.


Ráadásul szakember hiány van, mindenki előre be van táblázva hónapokra. Megteheti hogy magas árat mond, ha nem csináltatod meg vele akkor sem hal éhen, ha megcsinálja akkor meg jól keres.

2017. nov. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy meg látszik hogy a kérdezőnek fogalma nincsen a "festegetésről". Egy igényes festés messze nem abból áll hogy szétkenegetem a falat oszt csókolom.
2017. nov. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 szántóvető ***** válasza:
94%

"Kiszámoltam és kemény uniós fizetések jönnének ki"-akkor nem is keresnek sokat.

" 20 munkanappal számolva ilyen fél millio ft-os fizetések."-ez még az uniós átlagfizetést sem éri el,inkább egy mosogató/takarító fizetés jobb helyekn..ez neked sok?

2017. nov. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
93%

"Ezek mind keményebb munkák mint a festegetés!"


Erre nehéz valamit mondani ha ilyen bután látod a dolgot.

Festőként elmondhatom neked hogy minden csak nem könnyű munka, a festés nem abból áll hogy odamegyek egy hengerrel és átgurítom a falat (csináld nyáron 40 fokba napi 10 órát rájössz már az se piskóta)

Glettelés? Gletteltél már mennyezetet? Biztosan nem mert nem mondanál ilyet, azt utána meg is kell ám csiszolni.


Baromi messze van egy haza festő bére egy nyugati országétól, töredékét nem kapjuk meg, az ne is vegyük már mellé hogy a magadfajta még le is néz mert szerinte ez nem munka.


Ne a 3 hónap gyorstalpalós gányfestőkből indulj ki egy festőnek marha sokat kell tanulnia hozzá hogy jó szakember lehessen és nem csinálod 1-2 évig brutálisan elavul a tudásod.


Ha sajnálod a festőtől a pénzt old meg magad csak ne csodálkozz amikor a szakembert hívsz és bizony felszámolja a munkadíjába hogy a 15 réteg odataknyolt 1000ft/vödör taknyot 2 napig vakarja a konyha faladról.


Tudod ezek a festők nem festők hanem "szobafestő-mázoló-tapétázó" szakmával rendelkeznek és bizony a mesterük egy jó szakembernek vért izzadtatnak veled mire patentul tudsz plasztikusan vonalazni vagy masszamunkákat végezni, kicsit fogalom zavarban vagy szerintem mi az a festő mert Béla bácsiból indulsz ki aki bányász volt de valamit csinálni kell mert már nincs bánya.

2017. nov. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Kádár népe még mindig nem érti, hogyan működik az élet.

Lassan írom, hogymindenki megértse. Teljesen mindegy, hogy a festő honnan jön, mennyit utazik, milyen kemény a munkája, meg hogy a sarki teszkóban mennyit keres a pénztáros.

Annyit kér el, amennyit elkérhet. És el is kér annyit, mert a sok marha kifizeti neki. Kérje is el! Ha Te nem fizeted ki neki, akkor kiröhög, és megy 3 házzal odébb, mert ott kifizetik neki. Ha senki nem fizeti ki neki, akkor meg elhúz külföldre...

Nagyobb a kereslet rájuk, mint ahányan vannak, ennyi a titok.

2017. nov. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Mert megfizetik. De ha nem akarod megfizetni veszel egy vödör festéket meg ecsetet aztán pemzlizel valamit magadnak. Jó nem lesz de legalább olcsó.
2017. nov. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Festettem is már, gletteltem is csiszoltam is. Nem értem mit értetlenkedtek, nem vagyok balfék már írtam. Minden házkörüli dolgot én magamnak csinálok. És van rendes munkám és én is megkeresem a félmilliót nettóba bocsika, de a mondani valóm az lett volna, hogy ti nem éreztek együtt a többi dolgozóval?? A pék aki felkel hajnali 3-kor hogy legyen neked meleg bukta és kap érte 150 ezer ft-ot... vagy a postás aki a minusz 15 fokba biciklizik vagy éppen a 35 fokos melegben ott rohad egész nap a napon és kapnak 95 ezer ft-ot havonta. Ez a GÁZ nem a kérdező.
2017. nov. 11. 17:23
 18/31 anonim ***** válasza:
30%

"Annyit kér el, amennyit elkérhet."


Értem. És szerinted teljesen rendben van, hogy a világgazdaságban úgy 40 éve teljesen elszakadtak a reálbérek az előállított értéktől, mindezt azért, hogy a befektetéseknek (passzív jövedelmeknek) sokkal kisebb legyen a kockázata. Persze mint tudjuk a nagy alapok tulajdonosai 80%ban "kisemberek".


Na de hol van a magyarok befektetése?! Hát nézzük már meg a hitel/bruttó vagyon arányát 2002-2010 között!

Hol alakult ki az a magyar réteg, aki már nem vesztese a globalizmusnak?!


Magyarországon eddig még csak társadalmi lécsúszásához vezetett. Oda, hogy ezek a nagyokosok kitalálták 2007ben, hogy mégjobb partik legyünk a pénzügyi piacon meg kéne szüntetni az ingyenes oktatást és a közegészségügyet. Na meg a nyugdíjrendszert. A felszabadult forrásokból meg lehetne a vállalkozások adóját csökkenteni.


Ja, hogy most meg konjuktúra van, és kellenének azok a diplomás emberek, akiket megspóroltak a multik?! Hát most meg tárják szét a kezüket, és meg akarják mondani, hogy mire is kéne költeni az ország pénzét.


És akkor te meg teszel egy ilyen cinikus elsős a corvinuson közgazdász beszólást, hogy mindenki annyit kap, amennyit el tud kérni... Mert azt hiszed, ha kikerülsz a munkaerőpiacra TE majd nem gombokért fogod a hatalmas profitokat pakolni, és majd a te gyerekednek nem lesz fizetős az általános iskola is.

2017. nov. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

amúgy pékből sem csak egy féle van

ha te csak kommersz kenyeret tudsz sütni, akkor miért vársz érte félmilliós fizetést?


vannak pesten olyan pékségek, hogy 1000 ft egy vekni kenyér, persze az tényleg minőségi áru

2017. nov. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

"Festettem is már, gletteltem is csiszoltam is."


Én is szereltem már autót de ha egy szakképzett végzettséggel rendelkező szakember meglátta volna minimum sírva fakad. Tegyél egy 80 as villanykörtét a glettelésedre surló fényben és ruhafogasnak is el fog menni, 200 wattos reflektorral glettel a festő és seggre esik rajta a légy.

Érzed a különbséget? A minőséget mindig is meg kellet fizetni. Ha ilyen jól keresel nem tudom mért okoz gondot 3-5 évenként szakembert hívni?

Melyikben hamuzol?

2017. nov. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!