Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak hogy már...

Mi az oka annak hogy már rekordmagasságban van a Fidesz támogatottsága és egyre csak növekszik?

Figyelt kérdés

[link]

2016-ban sokkal kevesebb volt még azóta megduplázódott a szavazóik.Miért szeretik ennyire az emberek nagyrésze a Fidesz??Ennyire jó?:D



#FIDESZ #Orbánt
2017. nov. 2. 18:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:

a szorzást elírtam, már fáradt vagyok...252.000 ft.

de nem vitatkozom, a Fidesz fogja nyerni a választásokat. Hát ezért, mert sokan bizony jobban élünk.

2017. nov. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 sörpocak ***** válasza:

Szerintem sokakkal csak el van hitetve, hogy jobban élnek. A lakosságnak csak a kis része emlékszik rá, hogy 8 évvel ezelőtt hogy élt, ráadásul általában sosem objektíven.


Az én ismeretségi köröm speciel rosszabbul él, de olyan is van, aki a legalján van, mégis a fideszre szavaz. És tudod miért? Csak mert alapon. Nem hiszem, hogy olyan nagy tudatosság övezné a politikát...már ami a szavazók szerepét illeti benne.

2017. nov. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
60%

#62


"Szerintem sokakkal csak el van hitetve, hogy jobban élnek."


Ez lehet az ellenzék baja...

2010-ben nem tudta elhitetni a néppel, hogy jobban él...


De őszintén... Magyasabbak a fizetések, tele vannak az üzletek vásárlókkal, az összes gazdasági mutató pozitív, még a külföldiek szerint is, a munkanélküliség mélypontotn, ingyen tankönyv, ingyen gyerekétkeztetés, gáláns családtámogatás, a városok épülnek, szépülnek, kórházakat újítanak fel...

ÍGY hitegeti a Fidesz a népet...


Az ellenzék meg nem hogy pozitív alternatívát nem tud, hanem minden eredményt csak fikáz a rezsicsökkentéstől a vizes VB-ig...

Csoda, hogy már a saját szavazói előtt is hiteltelen?


Nyilván 7 év alatt nem lehetett csodákat tenni, de a következő ciklus is látványos lesz. Oktatás és egészségügy.


Aztán már csak arra kell vigyázni, hogy az ellenség le ne bontsa, a kerítéssel együtt.

2017. nov. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
köszönöm 63-as, nagyon jó, amit írtál:) Mikor jóval több pénz van a bankszámlámon, mint 8 évvel ezelőtt, pontosan tudom, hogy jobban élek, ez nem hit kérdése. igen, tele vannak a boltok vásárlókkal, de az utak is autókkal. Nálunk a tágabb családban minden kis családban min. 2 autó van, és nem milliárdos familia vagyunk.
2017. nov. 8. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
53%
pontosan emlékszem gyerekkoromban, a baloldali kormányok idején, hogy hogy éltem.. Kértem hó végén 100. ft-ot a szüleimtől, és nem tudtak adni... Pedig értelmiségiek a szüleim..Ezért már 16 éves koromtól a nyár nagy részét diákmunkával végig dolgoztam, hogy tudjak egy -két dolgot venni magamnak, és hogy új tapéta legyen az akkori szobámban. Volt, hogy hajába főtt krumplit ettem, EZT NEM TUDOM ELFELEJTENI. Ma meg simán kifizetek a gyerekemnek egy tábort- ahol telt ház van, gyorsan jelentkezni kell, pedig heti 40.000 Ft volt a tábor.
2017. nov. 8. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 A kérdező kommentje:

Utolsó te is egy köcsög fideszes vagy húzz anyadba

Amikor MSZP volt sokkal de sokkal jobb volt. FIDESZ TAKARODJ!!!

2017. nov. 8. 17:56
 67/74 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor MSZP volt sokkal de sokkal jobb volt. FIDESZ TAKARODJ!!!"


Szerinted. Sokak szerint meg nem. Tudod, nem az anyázásban kell győzni, hanem a választásokon.

2017. nov. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyon szűk réteg él sokkal sokkal jobban és egy óriási réteg sokkal sokkal rosszabbul. Akik jobban élnek nem hazudnak ebben! Abban viszont folyamatosan, hogy ez az életszínvonal növekedés az egész országra jellemző. Nem sül ki szemük ezzel erősködni, megkérdezném őket:


a létminimum alatt élők számítását miért tiltotta be a kormányotok? Miért csak a Policy Agenda számolja ki nekünk évről évre hogy dagad a csóringer koldusréteg az országban? Ha igaz amit mantráztok nem inkább büszkén a melleteket kellene vernetek erre a statisztikára?


Örülnétek, hogy nektek jobb oszt kussolnátok de nem, nektek mindenki orra alá kell dörgölni és meghazudtolni azokat akiket szétnyúzott ez a tolvaj kormány csak azért, hogy az olyan számok mint például a GDP arányos államadósság jobban mutassanak akkor is amikor az számszerűen évről évre csak nő és nő. Ostobák.

2017. nov. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 sörpocak ***** válasza:

"Magyasabbak a fizetések"


Az előző kormány alatt is, egészen a válságig folyamatosan nőttek a bérek. Akarod, mutatok ksh-t is róla.


"tele vannak az üzletek vásárlókkal"


Mert éhenhalni azért senki sem akar, de egyébként is, ez milyen érv? Neves közgazdász sosem indulna ki ebből.


"az összes gazdasági mutató pozitív"


Spec. ezt senki sem tagadta, csak azt, hogy ez a fidesz műve e, vagy a gazdaság önálló fejlődéséé.


"még a külföldiek szerint is"


Még a külföldiek is egyetértenek abban, hogy a környező országok jobban teljesítenek.


"munkanélküliség mélypontotn"


Ha megnézed ugyanúgy a ksh-t, és olvastál elemzéseket a közmunkáról, akkor látod, hogy megközelítőleg csak annyival van kevesebb munkanélküli, amennyivel több a közmunkás.


Ellenben a sima foglalkoztatási ráta tényleg szépen növekedett, ezt beismerem. Arról most nem olvastam semmit, hogy a statisztikát mennyire befolyásolta a kivándorlás, de nekem úgy tűnik, hogy a most érettségizettek és diplomások könnyebben találnak maguknak munkát mint ezelőtt. Az persze egy külön téma, hogy a saját szakmájukban-e, de az 50%-ban a tanuló hibája is, hogy egy túlkínálatos szektor táborát erősíti.


"ingyen tankönyv"


Akik abba a kategóriába estek, azok eddig is kaptak ingyen tankönyvet. A mostani pedig megint csak mondom, nem ingyenes, hanem kölcsönadott.


"a városok épülnek, szépülnek, kórházakat újítanak fel... "


Gyurcsány is ugyanúgy fejlesztett infrastruktúrát, ettől még nem lett a kedvencem.


Én tök jól elbeszélgettem a 66%-ossal, mert bár szerintem neki is van egy kis rózsaszín felhő a szeme előtt (és az én szemem előtt, mint ellenzéki, nyilván szürke felhő), de ettől függetlenül tök emberien eltudtunk beszélgetni.

Bocs pozitív visszacsatol, de annyira részrehajló vagy az idők kezdete óta a fidesszel szemben, hogy a véleményed már nem igazán visel hitelességet.


"...mint például a GDP arányos államadósság..."


Nagyban egyetértek a te írásoddal 63%-os, de spec. az, hogy GDP arányban csökken az államadósság szerintem nem olyan rossz dolog. Igen, kerek összegben viszont nő, de arányokban számolva hiába nő, könnyebben visszafizethető.


Ami engem elszomorít, hogy mind az oktatásból, mind az egészségügyből ugyanúgy GDP arányosan csökkentették a kiadásokat. Spec. az egészségüggyel mindig is gondok voltak, de az oktatásban egy valós centralizálás történt csak, aminek az eredménye az olyan pitiáner dolgoktól kezdve mint pl. hogy kevesebb a kréta, egészen odáig fajult, hogy tanárhiány van szerte az országban és romlanak a hatékonysági mutatóink.

2017. nov. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
65%

#66


"Amikor MSZP volt sokkal de sokkal jobb volt."


Ja... Másfél milliós munkanélküliség, meg 800 ezres rokkantnyugdíjas...

IMF kölcsönök, hatalmas államháztartási hiány, kötelezettségszegési eljárások, és verseny, hogy mi dőlünk be előbb vagy a görögök...

Családtámogatások meg 13.havi nyugdíj megvonása....

16 cukorgyár felrobbantása, szőlők és gyümölcsösök kivágatása, 10-10 millió sertés és marha levágatása...

Ja igen... a keleti országrészben Romániába jártak át dolgozni...


Lehet hogy NEKED meg néhány másik ballibnek EZ volt a jó, de a többségnek az, ami most van...


EZÉRT nincs az ellenzék a fasorba se, még az ellenzéki közvéleménykutatók szerint se...

2017. nov. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!