Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak hogy már...

Mi az oka annak hogy már rekordmagasságban van a Fidesz támogatottsága és egyre csak növekszik?

Figyelt kérdés

[link]

2016-ban sokkal kevesebb volt még azóta megduplázódott a szavazóik.Miért szeretik ennyire az emberek nagyrésze a Fidesz??Ennyire jó?:D



#FIDESZ #Orbánt
2017. nov. 2. 18:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
68%

hát akkor elmondom én miért szeretem a Fideszt:

- adózás: 38%-ról 18%-ra csökkent- fizetésem több lett, nem elhanyagolható mértékben

- rezsicsökkentés: pl. a gáz számlám 60.000-ról 50.000 körülire csökkent

- a gyerekem ingyen kapta a tankönyveket az iskolában

(összeadtam a tankönyvek árát, ha ki kellene fizetni kb. 30-40.000 ft lett volna)

-öcsémék (három gyermek) igénybe tudta venni a CSOK-ot, így egy 38 négyzetméteres lakásból egy 100 négyzetméteres családi házba tudtak költözni, Ő az egyedüli dolgozó a családban, egy multinál raktáros.(amúgy a bruttó fizetését megkapja nettóban a családi adókedvezmény miatt)

soroljam még?

2017. nov. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok: 43 éves vagyok, nem 70 ! többet tudtunk félrerakni, jobban élünk. REndesen adózó állampolgárok vagyunk.
2017. nov. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 sörpocak ***** válasza:
50%

"REndesen adózó állampolgárok vagyunk."


Szerintem ez már önmagában egy tisztelendő dolog, de minden féle sértés nélkül, kellően tájékozott is vagy?


Rezsicsökkentés: Kevesebbet is fizethetnél, ha az alacsonyabb világpiaci árat fizetnéd.


" a gyerekem ingyen kapta a tankönyveket az iskolában"


Azok nem ingyen vannak, hanem kölcsönben. Évvégén vissza kell adniuk. Illetve volt már rá panasz, hogy ha túl sokat vannak beleírva (nem firkálva), akkor ki is kell fizetni. Nem tudom milyen idősek a gyerekek, nem árt kérdezni efelől a suliban.


"- adózás: 38%-ról 18%-ra csökkent- fizetésem több lett, nem elhanyagolható mértékben "


Hűha....először is az egykulcsos szja csak a felső 3 jövedelmi csoportban lévőknek kedvezett. Szóval már előtte sem lehettetek olyan rossz helyzetben. Másrészt pedig ez a lépése megközelítőleg 500 milliárd forint kiesést jelentett az államnak.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy tételesen ki is számoltad, hogy jobban jártál?

Már nincs adóvisszaírás, megadóztatták a cafeteriát, kevesebb béren kívüli juttatás, áfa emelése, a bankadó és telekommunikációs adók is az ügyfeleken csapódtak le, jövedéki adó emelése, táppénz csökkentés, illetve ha gyerekek, akkor a tandíj is szóba hozható, holott pont ez ellen tüntetett a fidesz...


Örülök, ha valakinek használ a rendszer, de aki meg pont hogy rosszul járt vele, és ő mondja azt, hogy "soroljam még?" akkor most mi a helyzet?


Szerintem ennél többet is kilehetett volna hozni.

2017. nov. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 A kérdező kommentje:

Utolsó haggyad, csak egy ujabb dinnye fideszes 😥😭

Ezt a sok fideszest ki kéne zavarni as országból akkor gyözne a Jobbik!!!!

2017. nov. 7. 19:55
 55/74 A kérdező kommentje:
HAJRÁ JOBBIK 2018!!!!
2017. nov. 7. 19:58
 56/74 anonim ***** válasza:
100%

IMF elküldése

Az MNB 300 milliárdos tervezett veszteségének nyereséggé konvertálása

Államháztartás rendbetétele, tartható hiánycélok

Gazdaság tartós növekedésre állítása

A másfél milliós munkanélküliség 4% alá csökkentése

A fizetések emelkedése szinte minden szektorban

Minimálblrek drasztikus emelése

Ingyen tankönyv

Ingyen átkeztetés a gyerekeknek

Családtámogatás

A határokon kívüli magyarság ügyének lelkiismeretes kezelése

Sikeres vizes VB

Az államadósság növekvő részét már a magyar nép finanszírozza

A bankok többsége már magyar kézben van

A GDP egyre nagyobb hányada jön létre magyar vállaltoknál

A menekültkérdés kezelése, amit lassan egyre többen követnek

Kiegyensúlyozott keleti-nyugati politka...

2017. nov. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:

ne haragudj, kedves 54-es , én nem sértegettelek.

Úgy gondolom, hogy mérnöki diplomával nem igazán érzem magam dinnye fideszesnek.Másik válaszoló:

- az elősző rendszerben már br 300.000 forinttal is simán a legfelsőbb adósávba esett valaki... (így lett az előző rendszerben a br 300.000 nettő 150.000, most három gyerekkel a br 300.000 nettő 300.000) Szóval a 38% adósáv nemcsak a hűde sokat keresőket érintette... A cafetáriát lehet, hogy megadóztatták, de én pl. semmit nem éreztem ebből, ugyanis az én munkáltatóm a cafetéria alapot megemelte. A számok beszélnek, ezalatt a kormány alatt jóval többet tudtunk félrerakni.

2017. nov. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 sörpocak ***** válasza:
Akkor viszont egészségedre. Azt tanácsolom, hogy tudatosan bánj a pénzzel ezután is, mert viszont az, hogy elvészhet egy gazdasági válság végett, az kormányfüggetlen. (legalább is ami a nemzetközi válságokat illeti)
2017. nov. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
előző vagyok ismét: az oviban is ingyenes volt az étkeztetés sok családnak, pl. három gyerek esetén 3x7.000x12=55.200 forint évente a megtakarítás.
2017. nov. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
ja, és nekünk nem kell vissza adni a tankönyveket.
2017. nov. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!