Magyarországon miért nincsen nyugati életszínvonal?
Szeretem ezeket a "nettó befizető" szövegeket.
Nézzük a pályázati lehetőségeket. Amiken keresztül ugye "kapjuk" az eu-s pénzeket.
Pl.: buszvásárlás (akár tömegközlekedési, akár falubusz), település, vagy cég örül, nyert pályázaton pénzt buszvásárlásra. A pályázati pénz Euból származik, tehát mi ennek örülünk, mert kapunk pénzt, hurrá, hurrá. Csak valamiért nemhogy felélesztették volna a magyar buszgyárat, vagy létrehoztak volna egy újat, tökmindegy, amivel a pénz tényleg ittmaradhatna, hanem veszünk buszokat az úgynevezett "nettó befizetőktől". Tehát a pénz visszakerül hozzájuk valamilyen formában. Fenntarthatják a dolgozókat, tisztes béreket, ilyesmi... Örülünk, mert kaptunk buszokat, ők meg elmondhatják, hogy csak fogjuk be a szánkat, mert mi "haszonélvezői" vagyunk az uniónak.
Mezőgazdasági gépek. A pályázatoknak köszönhetően az egekben vannak az árak. Gyakorlatilag csak pályázattal (illetve a földalapú támogatás végett) lehet gazdaságosan gépet vásárolni. A gépgyárak szintén "nettó befizető" országokban helyezkednek el, a pénz oda megy vissza. Örülünk, mert "ingyen" kaptunk gépet, és legyünk szépen kussba, mert mi csak haszonélvezői vagyunk a rendszernek.
Én persze megveszem a 40 éves mtz-t, mert azt még meg tudom fizetni és javítani. Valahol ugye el kell indulni, ha az ember 0-val kezdi az életét.
Ezek után még piacot is nyújtunk a "nettó befizetőknek". Idehozhatják vámmentesen a csokijukat, nekünk már nemigazán maradt ugye saját csokink. Pedig szeretem.
Elindult ez a fura közmunkaprogram. Fogalmam sincs a mögöttes játszmákról, de hogy az országnak hirtelen "szüksége lett" ~30.000 fűkaszára, és egyéb aprógépre az nagyon durva. Jó, vámmentesen megvásárolhattuk, vagy pályázhattunk rá (eus pénzből persze). Gyártók (haszonélvezők)? Németország, Svédország.
Nem buták ezek, nem azért kell a keleti blokk nekik, hogy felzárkózzunk. Piac kell és szeméttelep.
( [link]
Az egyik hozzászólónak jelezném: ha az angoloknál a link magyarok vannak, és ez nem kell nekik, akkor piszok egyszerű a dolog: nem veszik fel dolgozni őket. Semmi sem kötelezi őket arra, hogy felvegyenek egy naplopó, henyélő lusta dögöt. Lehetséges, hogy esetleg mégsem ilyenek, akiket kint alkalmaznak? Személy szerint én voltam pár hetet, és nagyon akarta a munkáltató, hogy maradjak... Minimálbéren felül kínált, szállás-étkezéssel. Igaz, szakmunka lett volna, nem betanított. Viszont ha talált volna akárki mást oda, akkor nem szerette volna ennyire, hogy én maradjak...
Valahol azért én ránéznék szívesen az apróbetűs részekre, hogy mégis miért nem tudják megoldani, hogy -legalább amiben tehetnénk- hazai gyártmányra legyen költve a pályázati pénz? Mert akkor tényleg haszonélvezői lennénk a rendszernek, így már annyira nem... A pénz (~50%-a biztos) nem marad az országban, hanem rögtön visszatér oda, ahhonnan származik. Az életszínvonal csak úgy fog tudni emelkedni, ha munkahelyek lesznek tisztes bérezésért, saját gyárakkal, iparral.
Én mezőgazdasággal foglalkozok, nagyapám és dédapám abból élt meg. Értem én, hogy nem lehet kárhoztatni azt az időszakot, de valahogy csak megszakadt a gazdálkodás fonala az idők során (és ugyanígy tűntek el az államosítások miatt a családi vállalkozások, gyárak, cégek). Mert ugyebár önként beadományozták. Nyugaton ilyen nem volt, lehetett az egész család életét úgy rábízni a saját vállalkozásra, hogy generációk óta nem szakadt meg.
A hobbigazdaságom is másképp nézne ki, nem 4 saját hektáron hobbiznék (amiért a tanyaházzal együtt 7 évet dolgoztam, pénzt gyűjtve), hanem 240 hektáron lennék nagygazda kezdésnek.
Azt pedig 1-2 generáció alatt nem lehet "kiheverni", hogy 89 után a legtöbb kisembernek 0-ról kellett kezdeni, mert vagy kulák volt vagy tehetős előtte ÉS nem lépett be a pártba ugye...
Más részről hiába telt el 27 év, ha ugyanazok a nevek mozognak a politikában, akiknek a családja már azelőtt is szerepelt. Ez nem igazán rendszerváltás.
Amiért pedig ezt a két témát összevontam: lehet mondani a nettó befizetők részéről, hogy miért rendeled tőlem a kamiont, miért nem gyártasz te magad, de míg volt nálunk nem túl rég' egy olyan korszak, amikor lerombolták a saját lábon álló gyárainkat, és ez az egész kelet Eu blokkra igaz, akkor hogy a francba tudnám most két évtized alatt kitermelni azt a réteget és főleg kifizetni, akik újra lerakhatnák a hazai gépgyártás alapjait? Amihez nyugaton több generáció kellett (az ár jobb arányban legyen a minőséggel), nem lehet megoldani itt egy huszáros vágással. Néhány generációval később már ismét lesznek saját -önmagukat kinövő- családi vállalkozásaink, amik esetleg hírnevet is tudnak szerezni maguknak ezzel megrendeléseket is. Feltéve persze, ha lesz még itthon valaki.
23-as: nem az EU verte szét a hazai gépgyártást, buszgyártást, élelmiszeripart, könnyűipart stb. stb., hanem a tetves rendszerváltó "elit" - Antall Józseffel, Torgyán Józseffel az élen! Aztán persze a többi horda is követte őket!
Ma a magyar mezőgazdaság jelenleg még mindig nem képes megtermelni az 1988-as megtermelt élelmiszer mennyiség 70%-t sem!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!