A szocialista táboron belül egyértelműen Magyarországon volt a legmagasabb az életszínvonal?
Igen, és ennek az ára is..
Végülis a 20. század első fele után , (háborúk, válság, gyilkos világok, forradalmak) kijárt egy kis 30 évecske alacsony de viszonylag jó és elvislehető életszínvonallal a megtépett népnek, csak sajnos az életszínovalra többet költött az állam mint amennyit megtermelt, és olcsó húsnak híg a leve alapon, 90 után napvilágra kerültek az elhatalmasodott problémák, és megittuk a levét.
A szocialista oldalon egyértelműen ez volt a legmagasabb életszínvonal, ami jó, de ez nem változtat okozatán.
Jugoszláviában lényegesen nagyobb volt a jólét és a szabadság is. De az nem igazán a szocialista tábor volt.
Magyarországon történt a hetvenes évek elején egy politikai döntés, hogy az életszínvonalat minden évben lassan de biztosan emelni kell, akkor is ha a gazdaság nem termeli meg, mindegy mibe kerül. Ebből jött össze a gengszterváltásra 20 milliárd Dollárnyi adósság.
Ennek ellenére a nyolcvanas években már kezdett kettészakadni a társadalom, kezdett megjelenni olyan szegénység, ami a szomszédos országokban nem volt jellemző. Csehszlovákiában például kevesebb volt a vagyonos ember, mert nem létezett maszekolás (meg a szegény is), valamint ideológiailag is egy kicsit keményebb rezsim volt, viszont sokkal szilárdabb lábakon állt a gazdaság.
"Jugoszláviában lényegesen nagyobb volt a jólét és a szabadság is."
Jugoszláviában sokkal nagyobbak voltak a regionális különbségek, mint mondjuk Győr meg Szabolcs között nálunk. Szlovénia vagy Horvátország egyes részei és Koszovó vagy Macedónia között ég és föld volt a különbség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!