Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért büszkék egyesek arra,...

Miért büszkék egyesek arra, hogy magyarok?

Figyelt kérdés
Nem értem,miért kell büszkének lenni olyan miatt,ami adott, amibe beleszületünk.Büszkeséget csak akkor érezhet az ember, mikor elért valamit , például versenyen egy jó helyezést vagy megszerez egy diplomát.Szóval ez a "büszke vagyok me magyar vagyok" szöveg nekem már kezd kicsit unszimpatikus lenni.Tévedés ne essék,szeretem a hazámat,itt akarok élni,dolgozni,családot alapítani,nem kívánkozok elhúzni külföldre élni stb..de ez már kicsit idegesít,hogy egyesek folyamat csak a magyarságukkal tudnak kérkedni.
2010. máj. 22. 19:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 BlackSword ***** válasza:
63%

Én szeretem a hazámat, és büszke vagyok a történelmére, a kultúrájára, arra, hogy mindent túlélt...

Én csak azt nem értem, hogy miért kell úton, útfélen, boldoggal és boldogtalannal tudatni ezt a tényt, hogy én bizony magyar vagyok... És miért kell leantimagyarozni azokat, akik nem akarnak se a jobbikból, se a gárdából... Azok miért lennének kevésbé magyarok???

2010. máj. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
80%

Vannak emberek akik büszkék a családjukra. Büszke vagyok a szüleimre mert tisztességben felneveltek. Büszke vagyok a fiamra mert kimagasló eredményeket ér el a tanulmányai során. Büszke vagyok a feleségemre, mert összefogja a családot és biztos hátteret nyújt számunka és összefogja a családot ebben a rohanó világban.

Büszke vagyok a vállalatra ahol dolgozom. Nemrég léptem be, tehát semmi közöm nincs az eddigi eredményekhez, mégis örömmel gondolok arra, hogy a cégnek sikerült első számú beszállítóvá válnia az európai piac egy nagyon fontos szegmensében.

Egyiket sem én értem el és független tőlem. Mégis büszke vagyok rá.

Emellett büszke vagyok a magyarságomra. Arra, hogy egy olyan nemzet tagja vagyok amely képes volt fennmaradni ezer éven át a történelem viharában, és nem tudta felőrölni a több száz éves elnyomás, nem tudta megtörni sem a török sem a habsburg sem az orosz birodalom.

Igenis rebellisek vagyunk akik mindig is a saját külön utunkat kerestük a történelmünk során. Sajnos a külső erők sohasem hagyták az érvényesülést.

Sajnálattal látom, hogy az elmúlt 20 évben a liberalizmus és a "világpolgár" szemlélet a médiából ömlő szenny és agymosás megtette a hatását.

Innen már csak egy kis lépés, hogy megtagadjuk a nyelvünket ( úgyis olyan bonyolult, beszéljük a bükkfa english-t ) megtagadjuk kultúránkat és nemzeti sajátosságainkat ( lassan már a disznóvágás is bűncselekmény lesz az uniós szabvány szerint ).

Szépen beleolvadunk az EU által diktált kultúrába. Menjél tescoba vásárolj fogyassz, nézd a sorozatokat, ne kérdezz ne gondolkodj...

...és bámulj értetlenül arra, aki büszke a magyarságára.

2010. máj. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egyszer külföldre. Ne messzire. Elég Csíksomlyóra.

Hidd el, mindazok ellenére,hogy bármi rosszat is mondanak rólunk a külföldiek, akkor is büszke magyarként térsz vissza.

2010. máj. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
93%

Azért, mert a felmenőim hozták létre azt a hazát, ami 1000 éven keresztül fennállt.


Egy nemmagyar ezt nem mondhatja el magáról. Tehát a cigányoknak hiába tanítanánk törin, hogy őseik verték vissza a törököt, a németet, küzdöttek a tatárral meg az orosszal, mert ez így egyáltalán nem lenne igaz.


Büszke vagyok, hogy jó génállománnyal rendelkezem.

2010. máj. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
93%
Aki ide született az büszke lehet rá. Ugyanakkor ez feladatot is jelent. Nem véletlenül született valaki pont ide. Küldetésünk van!
2010. máj. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
100%

Miért vagy büszke arra egy anya, ha szép a gyermeke, mikor azt szépséget is csak "készen" kapja?

A szeretet a kulcsszó. Ha szeretsz valamit, arra büszke vagy...

2010. máj. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
49%

Ti komolyan szépnek látjátok ezt az országot?

Valami rózsaszín köd van a szemetek előtt vagy mi?


Nézzetek már szét a világban egy kicsit. Objektíven nézve a dolgot semmi szépség nincs ebben a nyamvadt országban.

Ha kocsival jössz mondjuk Olaszország felől, nyomasztó érzés, ahogy szürkül el a táj, a házak, a falvak, városok.


Aki élt külföldön hosszabb ideig és hazatért, az tudja miről beszélek.

2010. máj. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
93%

Ja, hogy az anyás hasonlatnál maradjunk:

Egy anya a ronda gyerekét is szépnek látja és büszke rá.

Attól az más számára még ronda marad.

2010. máj. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
100%
Az a nemzet, amelyik nem büszke saját magára, halott nemzet, kedves kérdező.
2010. máj. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy egy nemzet hogy cselekszik. A vezetői persze, a nép bizonyos hányada is nyilván csőcselékké is meg seregekké is változhat, akiket szószólók vagy felettesek irányítanak, vagyis ismét a vezetés amit nemzetnek neveztek.


Persze nem ejtettek a fejemre: a nemzet büszke önmagára, ha te, én, ők büszkék vagyunk egymásra, a nemzetre. Ezt (talán az első bekezdésben foglaltak körül leálló agy miatt) sokan egyszerűen csak nem látják. Na meg sajnos túl sokan az orrukig látnak, és fejjel lefelé építik a hóembert: egyszerűen csak büszkék, hogy magyarok. Jól érthető, hogy min megy a vita, de ismét nem szerencsés a témaválasztás szerintem :)


Örülök, hogy magyar vagyok, és erre elég sok okom van. Látok problémákat (probléma=feladat, hf százszor leírni!), és hallok mindennapi munkásemberektől (de bazz, még kocsmában a székről lelógó kommerszvegykó-üzemtől is) értelmesebb MEGOLDÁST nem egyre, mint amit ez a nem nagyon cserélődő makkmarkolászó banda előad a parlamentben FEJLESZTÉS és HALADÁS, na meg válságKEZELÉS címén. Észrevettétek, hogy a megoldás a projekt vége, a többi meg maga a vég nélküli projekt? ÉBRESZTŐ!

2010. máj. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!