Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Büszkék vagytok arra, hogy...

Büszkék vagytok arra, hogy magyarok vagytok?

Figyelt kérdés
Én szeretnék az lenni és szeretném azt is, hogy a világ többi országa ne úgy vélekedjen rólunk, mint egy európai söpredékre, de már megint elküldtünk valakit, hogy lejárasson minket. Most épp Babinyecz Tímeára gondolok, aki elvileg 2010 legszebb magyar lánya és aki, a Miss Universe szépségverseny résztvevője Las Vegasban és akin a fél világ röhög, mert nem volt képes megtanulni angolul. Nem arról van szó, hogy mindenkinek kötelező angolul tudni, de indult mit tudom én hány magyar lány ezen a versenyen, hogy magyarországot képviselhesse. Tényleg ő volt a legszebb, akit a gyenge nyelvtudása ellenére is érdemes volt elküldeni, senki más nem volt aki minimum középszinten beszélné a nyelvet és még szép is? Nem gondoltak arra, hogy esetleg meg kell szólalni idegen nyelven? A másik meg az, hogy belegondoltatok, hogy ha ide jön egy külföldi néhány napra és esetleg bekapcsolja a TV-t akkor mit lát? Egy ordítozó cigány embert, aki milliós villában lakik a rusnya családjával, egy buta vénasszonyt, aki naptárakon szoptatja a hülye kislányát és bugyikat gyűjt, Hajdú Pétert akinek minden megnyilvánulásából sugárzik a sötétség, egy afrikai menekültet, aki össze vissza hadobál és káromkodik élő adásba és vihorászik azon, hogy mennyire hülye? Oké legyünk büszkék Kölcsey-re, a himnuszunkra, Petőfire, József Attilára, Széchenyire, de az a múlt. A jelenben kire lehetünk büszkék? Tényleg nem akad Magyarországon egy tehetséges művelt ember sem. Ti is elkeserítőnek találjátok ezt a dolgot, vagy szerintetek nem így van és vannak magyar emberek akikre felnézhetünk?
2010. aug. 18. 21:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%

Voltak magyar emberek,akikre felnézhettünk volna,ha éltünk volna akkor:Széchenyi,Rákóczi,Petőfi,Szent-Györgyi Albert.

De most senkit nem ismerek..:/

2010. aug. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%

Maximálisan egyetértek a kérdezővel.

Én személy szerint alig várom hogy nagykorú legyek és elhúzzak innen.

16/L

2010. aug. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
34%
Se büszke nem vagyok,de el sem ítélem..ez történt..:/ rossz helyen,rosszkor termelődtem..XD
2010. aug. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
Igen,büszke lennék...Ha a tévéből nem a szenny jönne,ha a magyarnak nem kellene félni a saját országában más népektől,ha nem lenne ennyi hajléktalan és munkanélküli,ha nem ilyen,,sztáraink"lennének...Ugyanakkor azt mondom,hogy a magyar nyelv az egyik legbonyolultabb és a legszebb nyelv,az ételeink,kutyafajtáink,kultúránk,népzenénk magáért beszél-külföldön is híre van-és bizony,nem kevés dolgot és találmányt köszönhet a világ magyaroknak.Érdekes kérdés ez...Valójában inkább büszke vagyok,mint sem;kicsi ország nagy múlttal,gyönyörű nyelvvel,gazdag kultúrával.Sajnos persze,megvannak a negatívumai is,de-pláne,ha külföldön vagyok-szeretek megfeledkezni a rossz dolgokról és csak büszkének lenni,hogy magyar vagyok:)
2010. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Magyarságomra igen.Néhány "Magyar" tetteire nem.
2010. aug. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen büszke vagyok bár inkább úgy mondanám, hogy örülök! Valakik lenéznek külföldön? Nem zavar, nincs szégyelnivalóbb történelmünk mint akármelyik népnek többen így is eléggé irigyelnek minket. Mondja az ilyen az ember szemébe a véleményét, úgy se merné!

Egy egyedülálló nép vagyunk európában szép nyelvvel, mi védtük meg európát a törököktől is. Attól hogy a TVben tudatosan megy a népbutítás még szabad normális embernek lenni! Én leginkább külföldön éreztem hogy mennyire hiányzik a hazám és hogy máshol nem tudnám otthon érezni magam.

A többiek meg csak higyjék hogy sokkal jobb külföldön meg majd ott imádni fogják őket meg ott mindenki gazdagabb persze

2010. aug. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem büszkeség kérdése. Ha magyarnak születtem, akkor harcolok a nemzetért. Inkább arra nem vagyok büszke, hogy milyen az ország...
2010. aug. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagyok rá büszke, mert nem az én érdemem, és ettől nem leszek se több se kevesebb mint más nemzetiségű emberek.

Amúgy örülök, hogy itt születtem, jó kis hely ez.

2010. aug. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
én Liluval értek egyet teljes mértékben!
2010. aug. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
Az a baj,hogy az elmúlt évtizedekben internacionalistának,mostanában pedig kozmopolitának "menő" lenni,magyarnak nem.Hát dehogynem vannak ma is,akikre érdemes felnézni,csak nem jó felé nézegetsz.A baj az,hogy a kereskedelmi tv-k országos nézhetőségűek,mindenki az RTL klubból és a TV2-ből folyó szenny alapján helyezi el magát ebben a világban,pedig elég lenne a hírtv "arcok a liftből"c.műsorát, vagy a családmeséket nézni,jó gondolni arra,hogy Charles Simonyi és Rubik Ernő is magyar.Remélem,ha lassan is, de eszmélni kezdenek az emberek,hogy az értéket teremteni kell és nem fogyasztani.Az agresszív bunkók ideje,remélem,lejárt.
2010. aug. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!