Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Büszkék vagytok arra, hogy...

Büszkék vagytok arra, hogy magyarok vagytok?

Figyelt kérdés
Én szeretnék az lenni és szeretném azt is, hogy a világ többi országa ne úgy vélekedjen rólunk, mint egy európai söpredékre, de már megint elküldtünk valakit, hogy lejárasson minket. Most épp Babinyecz Tímeára gondolok, aki elvileg 2010 legszebb magyar lánya és aki, a Miss Universe szépségverseny résztvevője Las Vegasban és akin a fél világ röhög, mert nem volt képes megtanulni angolul. Nem arról van szó, hogy mindenkinek kötelező angolul tudni, de indult mit tudom én hány magyar lány ezen a versenyen, hogy magyarországot képviselhesse. Tényleg ő volt a legszebb, akit a gyenge nyelvtudása ellenére is érdemes volt elküldeni, senki más nem volt aki minimum középszinten beszélné a nyelvet és még szép is? Nem gondoltak arra, hogy esetleg meg kell szólalni idegen nyelven? A másik meg az, hogy belegondoltatok, hogy ha ide jön egy külföldi néhány napra és esetleg bekapcsolja a TV-t akkor mit lát? Egy ordítozó cigány embert, aki milliós villában lakik a rusnya családjával, egy buta vénasszonyt, aki naptárakon szoptatja a hülye kislányát és bugyikat gyűjt, Hajdú Pétert akinek minden megnyilvánulásából sugárzik a sötétség, egy afrikai menekültet, aki össze vissza hadobál és káromkodik élő adásba és vihorászik azon, hogy mennyire hülye? Oké legyünk büszkék Kölcsey-re, a himnuszunkra, Petőfire, József Attilára, Széchenyire, de az a múlt. A jelenben kire lehetünk büszkék? Tényleg nem akad Magyarországon egy tehetséges művelt ember sem. Ti is elkeserítőnek találjátok ezt a dolgot, vagy szerintetek nem így van és vannak magyar emberek akikre felnézhetünk?
2010. aug. 18. 21:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy le leszek pontozva, de nem. Mert én olyan dologra vagyok csak büszke, amit én magam értem el. Nem azt mondom, hogy nincs bennem magyarságtudat, és nem szeretek magyar lenni, mert ez nem igaz. Nem tudnék elmenni Magyarországról, becsülöm és tisztelem a nagyjainkat, és megdobban a szívem, ha meghallom a magyar himnuszt, amikor átadnak egy-egy érmet a sportolóinknak. De ezt én inkább nevezném magyarságtudatnak, mint büszkeségnek... tudom, a büszkeségnek mint olyannak több részjelentése is van/lehet, de én mindig egyfajta büszkeséggel társítom...
2010. aug. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez büszkeség. Nem a mi érdemünk. Konkrétan félig ír vagyok, de nekem teljesen mindegy a származás, nem én akartam az lenni, ami. Baj van a magyarok felfogásával, az élethez való hozzáállásukkal, de sajnos ez nem az emberek hibája, hanem a kormányé, a munkanélküliségé, az elhiteleződésé stb. A gazdagok rinyálnak, hogy nincs pénzük, a szegények egyre lejjebb süllyednek. Nincs meg az összetartás, nem egy segítőkész, toleráns nép vagyunk. Nálunk bárkiből lehet celeb, akkor is, ha 1-szer meginterjúvolnak a Tesco-ban az akciós párizsi ügyében. Kicsit magasabbra kéne tenni a lécet, elhinni, hogy jó nép vagyunk, akik bármire képesek a nagyvilágban. És nem kéne ennyire elszigetelődni a nagyvilágtól, más kultúráktól.
2010. aug. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ez a buszkeseg dolog is marhasag mert a legtobben igy gondolkoznak "buszke vagyok arra, hogy magyar vagyok" csak mert ha "nem lennek buszke akkor is magyar lennek" a magyar nyelv is nagyon szep (a magyaroknak) es az a baj, hogy azon nagyszeru emberek akikre meltan lehetett buszke a nemzet mar reges reg nem elnek vagy eltuntek a vilag tudatabol! Buszke lenni meg olyan dolgokra es olyan emberekre akikhez semmi kozunk akiknek a neveltetesebe nem vettunk reszt eleg nagy marhasag egy apa egy anya legyen buszke a gyerekeire egy tanar a tanitvanyaira egy edzo a kinevelt sportolojara egy mernok az epitmenyere vagy az ember sajat magara ha elert bizonyos celokat.


Szerintem inkabb az a kerdes legtobb esetben, hogy magyarnak lenni jo-e vagy sem...

2010. aug. 19. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Tényleg nem akad Magyarországon egy tehetséges művelt ember sem."


Ez csupán a tudatlanságodat tükrözi.

Ott van például az Operettszínház Pesten. Világszerte az egyik legelismertebb musical -, és operett társulat, rengeteg előadásuk van külföldön is. Ha hallottad már például Dolhai Attilát vagy Szabó P. Szilvesztert, bizony nagyon tehetségesek. Pedig ők nem celebek, nem szerepelnek ordítozva a médiában.


Vagy ott vannak a sportolók, mint Fucsovics Márton, ifjúsági magyar teniszező.


Müller Péter, író.

Presser Gábor, zeneszerző.


Csak hogy néhányat említsek azok közül, akiket külföldön is ismernek. Persze ha valaki RTl Klubot néz, nem velük fog találkozni.

2010. aug. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Hogy ne ismerném ezeket a magyarokat, akikről beszélsz? Nem csak arra gondolok, hogy mit gondolnak rólunk, a külföldiek, egyébként szerintem ha Ausztriában megkérdezed valakitől, hogy mi jut eszébe Magyarországról, nem azt fogja mondani, hogy Miklósa Erika. Maximum gulyásleves, de vajon a jó nép miért ismeri jobban Győzikét, a grammy díjas karmester Solti Györgynél? Gondolom tudod menyibe kerül egy bérlet az említett Oprett Színházban. 3000- 16300-ig. A legtöbb embernek nem telik erre főleg, ha családja van, mert a pénz jobban kell, kajára, arra, hogy beiskolázza a gyerekét, arra, hogy fizesse a számlákat és a törlesztőrészleteket. Mire a fizetés után két nappal látja, hogy gyakorlatilag a negyede sem maradt meg annak a pénznek, amiért megdolgozott, az élettől is elmegy a kedve, nem fogja a maradék pénzét színház bérletre költeni, inkább bekapcsolja a Mónika Show-t. És nem azért, mert nincs igény a kultúrára, hanem mert szar az életszínvonal, nem engedheti meg magának a művelődést. Lassan a tanulás, már luxusnak számít. Most kezdem a szeptemberben az egyetemet, tanultam mint az állat, emelt szinteztem, nyelvvizsgáztam, de két ponttal lecsúsztam az államiról, úgy hogy azzal kezdhetem a tanévet, hogy kipengetek 250.000 Ft-t az egyetemnek. Valószínűleg diákhitelt kell felvennem, mert bár támogatnak a szüleim, ők sem milliomosok. Megválaszoltátok azt a kérdést, hogy igen bizony van, akire büszkék lehetünk, de elhangzott egy másik kérdés, hogy vajon jó e magyar országon élni, amire a kérdés szerintem egyértelműen nem. És miért, mert olyan körülményket teremtettek nekünk, hogy ne legyen az és ezt bizony a külföldiek is tudják. Csak az a külföldi mondja, hogy Magyarország jó hely, aki rosszabb körülményekhez szokott, vagy aki nyaralni jön ide, hogy az otthon megkeresett pénzét itt elszórja. És ez az, amiért nem tudok büszke lenni Magyarországra.
2010. aug. 19. 15:22
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt kerdezo!


Ha a magyarok kulturara vagynak a tv-ben nagyon konnyen megtalaljak a Duna tv-ben! Az mindenki szamara elerheto es tenyleg kulturat, erteket kozvetit!

2010. aug. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek az utolsó hozzászólóval. Sőt a Duna tv-n kívül rengeteg más kulturális tévé adó létezik. Megállapítottuk, hogy Magyarország rendkívül gazdag kultúrával rendelkezik ma is és, hogy mindenkinek lehetősége van kielégíteni a kultúra iránti igényét. Ennek ellenére a lakosság 70%-a mégis az RTL-t és a TV2-t választja és sokkal több fogy a bulvár magazinokból mint a különböző irodalmi vagy művészeti magazinokból. Vajon mi ennek az oka? A magyarok alapból úgy születnek, hogy immunisok a kultúrára, és a többségbe genetikailag van kódolva a műveltség kerülése? Tudom, most arra gondol mindenki, hogy de hiszen tele vannak az egyetemek és minden évben többszörös a túljelentkezés egyes szakokon, de tényleg minden egyetemista azért tanul, mert tudni akar, vagy csak azért mert diplomát akar a kezébe és abban reménykedik, hogy így munkát talál. És ha esetleg az a válasz, hogy sajnos a magyarok ilyenek és nem érdekli őket a minőség, akkor máris felmerül a kérdés, hogy most akkor jó, hogy magyar vagyok? És senki ne vegye általánosításnak, csak kíváncsi vagyok, mert én most úgy látom, hogy ez van Magyarországon és száz százalék, hogy ha 100 embert megkérdeznék, hogy tudja-e ki az a Miklósa Erika, vagy Sára Sándor, akkor tízen ha tudnák vagy kevesebben.
2010. aug. 19. 18:27
 18/19 anonim ***** válasza:
Természetesen büszke.Az hogy a Miss Universe magyar résztvevője alig tud angolul az óriási örömmel tölt el mert unom hogy minden angolul van nagyon sok szavat már angolul mondunk.Hányok ettől a túlzott anglomániától.
2010. aug. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Büszke vagyok rá!Ez feltétel nélküli dolog lenne,csak ez itthon le van járatva!Szerbiában éltem és ott mindenki büszke feltétel nélkül arra ,hogy ő szerb,ott ezt nem a gazdasági helyzettől vagy az ország nagyságától teszik függővé!
2010. aug. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!