Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért büszkék egyesek arra,...

Miért büszkék egyesek arra, hogy magyarok?

Figyelt kérdés
Nem értem,miért kell büszkének lenni olyan miatt,ami adott, amibe beleszületünk.Büszkeséget csak akkor érezhet az ember, mikor elért valamit , például versenyen egy jó helyezést vagy megszerez egy diplomát.Szóval ez a "büszke vagyok me magyar vagyok" szöveg nekem már kezd kicsit unszimpatikus lenni.Tévedés ne essék,szeretem a hazámat,itt akarok élni,dolgozni,családot alapítani,nem kívánkozok elhúzni külföldre élni stb..de ez már kicsit idegesít,hogy egyesek folyamat csak a magyarságukkal tudnak kérkedni.
2010. máj. 22. 19:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
100%

mert a történelmünk meghaladja az 1000 évet

mert nagyon sok magyar feltaláló nélkül a világ nem tartana ott mint most

mert a világ 2. legnehezebb nyelve a magyar és én ezt beszélem

mert amikor a törökök megtámadták és elfoglalták európát több mint 150 évig álltuk a sarat és védtük meg a nyugati és északi népeket

mert anno a világ legjobb focinemzete voltunk

a magyar lovak egyedülállóak a világon

vízisportokban a legjobbak között vagyunk

vendékszerető, sokféle nép vagyunk

csodálatossan szép országban élek

mert a népem kezd észhez térni, és már nem hisz a Gyurcsány féle csótányoknak

2010. máj. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 A kérdező kommentje:

mert a történelmünk meghaladja az 1000 évet

mert nagyon sok magyar feltaláló nélkül a világ nem tartana ott mint most

mert a világ 2. legnehezebb nyelve a magyar és én ezt beszélem

mert amikor a törökök megtámadták és elfoglalták európát több mint 150 évig álltuk a sarat és védtük meg a nyugati és északi népeket

mert anno a világ legjobb focinemzete voltunk

a magyar lovak egyedülállóak a világon

vízisportokban a legjobbak között vagyunk

vendékszerető, sokféle nép vagyunk

csodálatossan szép országban élek

mert a népem kezd észhez térni, és már nem hisz a Gyurcsány féle csótányoknak


mert ezeket aztán te érted el, ugye?

2010. máj. 22. 20:12
 43/71 anonim ***** válasza:
100%
Hát, egy olyan ember mint te, aki az anyagi javakat tekinti alapnak nem is lehet itt boldog.
2010. máj. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
59%

"mi volt 44 ben?

vége lett a második vh nak.."


nem 44-ben lett vége...

2010. máj. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 A kérdező kommentje:

"Hát, egy olyan ember mint te, aki az anyagi javakat tekinti alapnak nem is lehet itt boldog."


Na és erre mi a frászból következtettél?

2010. máj. 22. 20:24
 46/71 anonim ***** válasza:
22%
Ezen kívül mást nem tudnak felmutatni és mivel, csak ők verik a mellüket, így sokan már szégyenlik is. A történelmi kérdések meg azért viccesek, mert minden országban mást tanítanak. Szlovákia csak a jéghegy csúcsa.
2010. máj. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
100%

"mert ezeket aztán te érted el, ugye?"


Istenem, hogy te mennyire egy érzéketlen ostoba tahó vagy.

Közösségről hallottál már? Ha valaki a te közösségedből elér valamit, arra nem lehetsz büszke??

Ha a fiad teszem azt kimondja az első szót, akkor arra nem lennél büszke? Kiröhögnéd, mert te már régóta tudod ezt?

Az egész hazaszeretet érzelmi dolog, nem racionális, akinek nincs a szívében, az soha nem fogja megérteni. Ahogy ez rajtad is látszik.

2010. máj. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nagyon nehéz megmagyarázni. A nacionalizmus reális, de nem racionális. Objektív, racionális érvekkel csak logikát és gondolatokat lehet megcáfolni/alátámasztani. A nacionalizmus pedig nem gondolat, hanem érzelem. Bizony nekünk embereknek nem csak agyunk, hanem szívünk is van.

Tényleg nagyon nehéz ezt elmagyarázni. Próbáld meg megtanítani a 2-es számrendszert egy olyannak aki soha életében nem tanult még matematikát. Nagyjából ez is ilyen. Vagy próbáld megmagyarázni objektíven mérlegelve, tényadatokkal azt hogy mi értelme van a szeretetnek.

Nézz vissza egy kicsit az időben és keresd az egésznek a gyökereit. A nacionalizmus eredetileg a nemzetet mint egy 'nagy család'-ként definiálta. A testvériesség, és az összetartozás értékét hangsúlyozták.A jakobinusok hármas jelszava is ez volt: Szabadság (-->modern liberalizmus)Egyenlőség (-->modern szocializmus), Testvériség (-->modern nacionalizmus).

A nacionalizmus értelme mára teljesen eltorzult. Ma már nem arról szól hogy aki magyar, arra testvéredként tekintesz, hanem arról, hogy beleugrunk a tankjainkba, és lerohanjuk izraeltvagy kiírtjuk a cigányokat.

Nekem az írásodból az rí le hogy radikális individualista vagy. Magyarán;mindenki arra legyen büszke, amit maga elért.mint ahogy te is csak arra tudsz büszke lenni amit te értél el = te csak magadra tusz büszke lenni. képtelen vagy másra is büszkeének lenni. képtelen vagy vagy szeretni a nemzettársaidat 'csak azért' mert magyar. Te csak magadat tudod szeretni. Mondták már neked hogy kicsit önző/egoista vagy?

Miért nem tudsz büszke lenni pl. széchenyire vagy kossuthra? Amit ők tettek, azt a jövő magyarjaiért tették. Tehát érted [is!]. És te nem tudsz büszke lenni rájuk?.

Minden ember közösséghez tartozik. Meg kéne tanulnod nem csak magadra, hanem a közösségre is valamennyire büszkének lenned. Avagy a magyar kultúrára. Hiszen hányan haltak meg érte, hogy ez a kultúra életben maradjon? Minden ember egy kultúra aszimilálására való képességgel születik. ha te ezt a kultúrát te asszimilálod, akkor az a kultúra a te részed. érezned kéne, hogy hogyha téged ettől a kultúrától megfosztanának, akkor te már egy másik ember lennél. (bezzeg ez a dolg most neked teljesen értelmetlen,és közömbös. de ha mondjuk losoncon vagy aradon élnél, és látnád, hogy mi folyik ott akkor rögtön megértenél mindent. Megéertenéd, hogy mi értelme van magyarnak lenni.) de gondolom te ezt nem érzed. Ez olyan mintha belőled teljesen hiányozna maga az identitás. De gondolom nem hiányzik, mert ilyen lehetetlen. Tehát a te identitáésod részévé csak az válik, ami 'belőled jön ki', az nem ami 'beléd megy'.Magyarán te csak arra vagy büszke amit te alkottál, arra nem amit neked alkottak; ez a nemzet.


Hedamort

2010. máj. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 A kérdező kommentje:
Ha elolvastad volna amit írtam kiegészítésképp a kérdéshez,akkor nem irkálnál sok valótlan dolgot rólam,mert szeretem a hazámat,de még az egészséges módján.
2010. máj. 22. 20:40
 50/71 anonim ***** válasza:
83%
az lehet h szereted a hazádat de itt most asszem nem a hazaszeeretetről hanem a nemzet szeretetéről beszélünk
2010. máj. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!