Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 4 millio magyar éhezik,...

Ha 4 millio magyar éhezik, hogy hogy nem ismerek éhezö magyart?

Figyelt kérdés
És hogy lehet itt a legmagasabb az elhizás?
2017. jún. 16. 09:38
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
51%
általában a szegények szoktak elhízni én úgy hallottam. Azzal magyarázták, hogy sok olcsó és gyors kaját esznek, meg zsíros laktatóakat, hulladék ételeket és ettől meghíznak. Legmagasabb itt az elhízás, ha körülnézel láthatod is, pedig a magyar nem az a gazdag fajta nép. Megnézed nyugaton pl vagy a Skandináv országokban sokkal kevesebb a kövér ember, mégis gazdagabbak és zabálhatnának, elhízhatnának de mivel minőségibb kaját eszik nem hízik annyira. Meg nyilván hozzájárul hogy mennyit sportol az illető. Ez az éhezés pedig hogy nem ismersz olyat, nem feltétlen arra értetendő hogy egy ember éhhalálán van és kilátszó bordákkal senyved hogy majd kilyukad a gyomra. Szerintem ez arra vonatkozik, hogy az emberek nem tudnak naponta többször étkezni és kevesebb jut az asztalra
2017. jún. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
86%

Azért nem találkozol velük, mert akkor olyan helyen laksz, ahol ez nem jellemző.

Az elhízáshoz meg nem az ételek mennyisége, hanem minősége számít. Mivel a szegényeknek nem sok pénzük van, így az egészségtelen kajákat tudják megvásárolni csak, aminek a fogyasztása elhízáshoz vezet. Ezek meg olyanok, hogy elég belőle keveset enni is az elhízáshoz.

2017. jún. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Tehát mégsem éhezik 4 millio magyar, csak igénytelen kaját eszik, mert kaja helyett cigire és piára költ. Értem.
2017. jún. 16. 09:48
 4/43 anonim ***** válasza:
41%

Na igen, ez meg a másik kamu.

4 millió éhező magyar :D

2017. jún. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
43%
Kérdezőnek nem erőssége a logika és szereti a gyors, egyszerű (bár félrevezető) megállapításokat. Valóban nem olyan helyen élsz és nem olyan közegben, ahol éheznek. A kenyértől meg a zsírtól lehet hízni, mert az olcsó élelmiszerek viszonylag kalóriadúsak. Aki szegény, az ritkában jár orvoshoz is. Ráadásul az ital csökkenti az éhségérzést és kevesebbe kerül, mint a jobb életkörülmények között levők drogfogyasztása stb.
2017. jún. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
42%

Mintha ez a kérdés már elhangzott volna párszor... ugyanebben a stílusban...


Kérdező, hol élsz? Borsodban? Nem? Gondoltam.


Értem és tudom, hogy mind a műszaki, mind a bölcsész szakok jók, de egy minimális biológiai ismeret ragadhatott volna rád. Talán nem tűnt fel, de a minőségi étel drága. Aki szegény, az a rossz minőséget fogja megvenni, ami viszont hízlal.

Gondolom lemaradtál bioszórán, de létezik olyan, hogy mennyiségi és minőségi éhezés. Magyarországon az utóbbiról beszélhetünk.

2017. jún. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Értem, szoval én ugy tudom, akinek van tbje annak ingyen van az orvos. Szoval a szegények szarnak az egészségükre, és azért isznak, mert az laktato??
2017. jún. 16. 10:05
 8/43 A kérdező kommentje:
700fotint egy kilo csirkecomb és 2000 forint egy kilo ocska felvágott, a minöségi étkezés döntés kérdése!
2017. jún. 16. 10:07
 9/43 anonim ***** válasza:
17%
Ühüm, ezt mondd annak is aki minimálbérből él. Érik lassan a kitiltásod, az összes kérdésed és válaszod kizárólag trollkodásból áll.
2017. jún. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Ugyan annyiba kerül egy kilo rizs mint egy kilo kenyér, és a rizs még laktatobb is! A csirkehus olcsobb, mint a minden szarbol készült felvágott. Csomo vidéki házban ásványviz tisztaságu csapviz folyik.

Cigire és piára viszont mindig van pénz, föleg a szegények körében..

2017. jún. 16. 10:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!