Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem állítanak ízléses...

Miért nem állítanak ízléses Trianon emlékműveket? Ezeknek semmi művészeti értéke (giccsesek és rondák)

Figyelt kérdés

A legtöbb faluban, kisvárosban látok új max 10 de inkább 4-5 éves "trianon emlékhelyeket". Nekem semmi bajom a témával, tudom hogy ez is egy része a traumának, és a feldolgozásnak, de ami folyik azt viccnek tartom.

Komolyan az egy emlékmű hogy fognak egy követ/kopjafát és belevágnak egy Nagymagyarországot meg egy Kicsimagyarországot?


Vannak tehetséges művészek is a jobboldali mainstreamben, nem igaz hogy ez megy.



2017. jún. 4. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Pedig erről szól. A MAGYAR lakosság 1/3-a, a terület 2/3-a és az ország gazdasági- és katonai tönkretétele Trianon. Nem más. Mi mást lehetne kitenni, ami kifejezi ezt? Károlyi szobrot? I. Károly szobrot? Trianon palota kicsiben?
2017. jún. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
# 1 Hát azért egykoron a Szabadság téren eléggé jól meg tudták csinálni sokkal többől, mint Nagy Magyarországban egy csonka Magyarország térképet.
2017. jún. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Ha Egerben jársz a buszpályaudvarnál, mindenképp nézd meg a trianoni emlékművet.
2017. jún. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%
Nem a kötözködés vágya vezérel, de minek emelnek Trianon-emlékműveket? Valamit vagy kell tenni ha fáj Trianon (mert nyilván így is van) és kicsikarni a kárpótlást/-rendezést, vagy nyugtázni a veszteséget és a maradék országot végre rendbetenni és felvirágoztatni, Európával versenyképes állammá tenni. Szerintem ez a két út van. Nem az a baj persze hogy vannak emlékhelyek. De szerintem ez nem más mint kollektív kesergés. Ez a szubjektív véleményem, ne kövezzetek meg.
2017. jún. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem pedig ez olyan téma amit örökké napirenden kell tartani. Trianon önmagában súlyos dolog, de ami megrendítőbb, hogy azóta az a korszak letűnt, és mégis a mai napig semmiféle jóvátételben nem részesült Magyarország és a külhoniak, a szőnyeg alá van szépen rakva az egész történet és a kiszakított magyarság a mai napig lenézett és üldözött és erről sem szeret senki nemzeti és európai szinteken beszélni, se tudomást venni. És ezért leginkább mi vagyunk a felelősek és az olyan kormányok mint a mostani is. Akit annyiban érdekel az egész, hogy pénzen megvegye a szavazatukat. Valójában nagy ívben tesz rájuk és az egész lényegére is.
2017. jún. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mi bajod van a kopjafákkal. Jók azok.
2017. jún. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!