Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértenél a szavazati...

Egyetértenél a szavazati jogok változtatásval? 18-50 év között lehessen csak

Figyelt kérdés
bunkóság,de egy 70 éves ember már minek szavaz? fiatalokat hátráltatja, simán bevezetném ahogy 18 alatt úgy mittomén 50 felett ne lehessen szavazni
2010. máj. 17. 16:44
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
50%
Ja és a valószínű szakmunkás vagy mondatomat is azért írtam, mert mindennek elhordtad körülbelül a bölcsészeket, holott mondtam, közéjük tartoznak a történészek, nyelvészek. Nem hinném, hogy hasznavehetetlen hülyeség a tanulmányuk. Ne haragudj ez egyértelműen sértettségre vall, nap, mint nap elkezdi valaki mondani, hogy semmitérő minden diplomás ember, teljesen feleslegesen tanul. Mire jó ez az utálkozás???? A diplomások zöme van olyan intelligens, hogy nem nézi le a szakmunkásokat, mert mindenki munkájára ugyanolyan szükség van, ellenben te az
2010. máj. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Ja, de ha ennyire sértett akkor elnézést, nem volt megbántási szándéka..
2010. máj. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

Ok, semmi gond, szerintem kicsit félreértettél:).


Persze, nem azt mondtam, hogy egyetemen olyan húdekönnyű ötöst kapni. Nem az számít az én példám szerint, hogy most valaki önmagában ötöst kap, négyest, vagy hármast. Hanem, hogy a többiekéhez képest milyen lesz az eredménye. Tehát persze vannak nehéz tantárgyak, ahol mindenki kettes és hármas.

De aki szegény és tehetséges, de jobban tanul, mint a többiek, az a példám szerint az ösztöndíjakból fizetni tudná a tandíját, és akkor nem szorulhatna ki a szegény, de tehetséges gyerek az egyetemről. Ha ennyire tehetséges, akkor legyen benne az élbolyban, kapjon annyi ösztöndíjat, hogy fizetni tudja a tandíjat, és akkor őt tulajdonképp nem is érinti a tandíj.

Most persze attól eltekintettem, hogy lehet valakire pikkelnek, és akkor direkt rosszabb jegyet kap, meg ilyenek.


Én nem mondtam semmi olyat, hogy semmirekellő MINDEN diplomás ember. Persze szükség van mérnökökre, közgazdászokra, informatikusokra, biológusokra, vegyészekre, geológusokra stb. Jó nyelvészekre és történészekre is, meg persze tanárokra is, de azt Te is beláthatod, hogy vannak büfészakok, amik nem jók semmire, és a legtöbbjük munkanélküli lesz, aki elvégzi (mondjuk ilyen filozófia, szabad bölcsészet meg társai).

Nem általánosságban a diplomásokról beszéltem.


Arról beszéltem, hogy amíg egyes területeken hiány van a megfelelő szakemberekből, máshol meg túlképzés, akkor az nem jó állapot. Mert most mondok egy példát, az állam kiképez rengeteg közgazdászt és bölcsészt a saját pénzéből, majd mikor rájönnek, hogy rossz szakot választottak, vagy kaphatják a segélyt az állam pénzéből, vagy mehetnek egy másik szakra szintén az állam pénzéből.


Nem lenne célszerűbb, valahogy szabályozni ezt a kereslet-kínálat dolgot? Főleg ilyen költségvetési keretek és ilyen munkanélküliségi arány mellett.

Nem azt mondom, hogy szabjuk meg, ki mit tanuljon, de aki olyat akar tanulni, ami épp hiányszakma, amire épp van kereslet azt támogassuk, aki meg olyat akar, amire nincs, vagy telített a piac, azt legalább ne a mi pénzükből támogassuk.

2010. máj. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Kicsit emlékeztet az ókori római köztársaság rendszerére; a 18 év alatti még hülye, a 60 év feletti pedig már hülye. Végülis van benne valami :)
2010. máj. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
A 70 év inkább lenne reálisabb.
2010. máj. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Szerintem meg jó így ahogy van.
2010. aug. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!