Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértenél a szavazati...

Egyetértenél a szavazati jogok változtatásval? 18-50 év között lehessen csak

Figyelt kérdés
bunkóság,de egy 70 éves ember már minek szavaz? fiatalokat hátráltatja, simán bevezetném ahogy 18 alatt úgy mittomén 50 felett ne lehessen szavazni
2010. máj. 17. 16:44
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem teljesen igazad van. Milyen jogon szól bele a jövőmbe egy nyugdíjas? Akár tetszik, akár nem ők állami eltartottak, már nem dolgoznak. Amikor dolgoztak szavaztak. Most speciel majdnem ránk szavazták a tandíjat. 8 évre ránk szavazták az MSZP, ergo velem pl. 8 évre kib*sztak, holott én fiatal vagyok, szeretnék normális jövőt, köszönöm nyugdíjasok..
2010. máj. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
28%
Ja és szerintem a korhatárt nem így kellene megszabni, hanem nyugdíjba lépéstől számítva ne szavazzon.
2010. máj. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
77%
Nekem, mint relative fiatalnak ég a pofám ezektől az emberektől. Megkövetek minden nyugdíjast.
2010. máj. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
83%

Ennyi baromságot!


Nem tűnik fel senkinek, hogy még ha minden egyes nyugdíjas elment volna szavazni és mindegyik az MSZP-re szavazott volna, akkor sem nyerhettek volna ők?


Nem kell mindent rájuk fogni.


Tényleg király, hogy nincs tandíj, most millió bölcsészt és egyéb használhatatlan "szakembert" képzünk, aztán meg siránkozunk a munkanélküliség miatt.

Tandíjjal és teljesítmény alapú ösztöndíjakkal el lehetett volna érni, hogy a sok egyetemista, aki csak bulizni jár be, és mindenből ötször megbukik, elmenjen szakmunkásnak, és csökkentse ezáltal a munkanélküliséget.

A tandíj segített volna átterelni sokakat a szakmunkás szakma felé, hogy ezáltal csökkenjen a munkanélküliség.


Aki olyan hülyeséget akar tanulni, mint a bölcsészek, az tanuljon, de ne az állam pénzéből!

2010. máj. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
49%

"A tandíj segített volna átterelni sokakat a szakmunkás szakma felé, hogy ezáltal csökkenjen a munkanélküliség."


Ez is egy idióta feltevés. Adóztassuk meg a tehetséges, ám szegény diákokat, hogy több szakmunkás legyen?


Ha csak az érdemeseket akarod egyetemre engedni, akkor nem egyszerűbb lenne a ponthatárok szigorítása a tandíj helyett?

2010. máj. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
26%
Na idefigyelj! Én egyetemista vagyok, kétszakos hallgató. Nekem ne akard bemesélni, hogy mi használhatatlan és mi nem. Én nem tudtam volna kifizetni azt a rengeteg tandíjat és a szüleim sem. Akkor nem kellett volna tanulnom hiába van eszem hozzá? Vagy mégis mi a francot képzelsz? Elárulom nem bölcsész vagyok és megjegyzem a régészetet is a BTK-n tanítják, valamint a nyelveket is. Undorodom az ilyenektől, gondolom szakmunkás vagy és irigyled mások diplomáját, hát tudod nem a mi hibánk, hogy te nem tanultál. Ja és egyszer sem voltam bulizni, pedig nem elsős vagyok....Bunkó vagy és fogalmad sincs az egészről. És itt a pont.
2010. máj. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Én IQ teszthez kötném,100 alatt hazaküldeném a tagot.Az nem látja át,hogy milyen következménye lehet ha megválaszt egy pártot.Meg lenne néhány politikai kérdés pl:Mi Orbán keresztneve?Melyik pártban van?Mi az ország államformája?

A maradék 0,5-1millió ember szerintem jobban el tudná dönteni az ország jövőjét!

2010. máj. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
34%

Öregek ne szavazzanak szerintem..

Legtöbb ember idős korára megbolondul.

2010. máj. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
92%

Kedves 23:24 és 23:27!


Idéznék magamtól:

"Tandíjjal és teljesítmény alapú ösztöndíjakkal el lehetett volna érni, hogy a sok egyetemista, aki csak bulizni jár be, és mindenből ötször megbukik, elmenjen szakmunkásnak, és csökkentse ezáltal a munkanélküliséget."


Teljesítmény alapú ösztöndíjrendszerekkel!!!

Ha a szegény, de tehetséges gyerek valóban annyira jó, mint mondják, akkor eléri a megfelelő átlagot, és nem kell tandíjat fizetnie, és pont ott tart, mintha nem lenne tandíj. Aki viszont lusta, vagy nem akar tanulni, az fizesse a pénzt, amiből pedig fejlődhet az egyetem, jobb berendezések, színvonalasabb oktatók, stb.


A személyemet ért sértegetéseidre (hogy valami tróger szakmunkás lehetek, vagy mi, nem emlékszem pontosan) nem is kívánok reagálni.

2010. máj. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
50%

Nem sértegettelek, nem trógereztelek le, annyit mondtam, hogy valószínű szakmunkás vagy, semmi jelzőt nem tettem elé, valószínű odaképzelted. Ha tudni akarod teljesítmény alapú ösztöndíj most is van, az kap, aki jól tanul, de tudod a vizsgajegyek az egyetemen nem mindig ugyanúgy működnek, ahogyan te azt elképzeled. Ez nem olyan, hogy megtanulod és bamm ötöst kapsz. Volt olyan tantárgy, amiből sokadjára sikerült 5-öst kapnom, holott minden alkalommal oda vissza tudtam az egészet. BÁRKITŐL kérdezhetnek olyat, nem fog tudni válaszolni, mert nem konkrétum, vagy a válasz önmagában megcáfolható, szóval ez sem lenne igazságos. Általánosan 60-70%-tól sikeres egy vizsga, vagyis onnantól 2-es, tehát teljesített. Ez bőven elegendő ismeret ahhoz, hogy valaki kiérdemelje az államilag finanszírozást, ráadásul jelenleg is felvételi ponthatárok vannak.


Egyébként pedig te voltál az, aki a bölcsészeket sértegette...(nem vagyok bölcsész, nem magamra vettem, csak idegesít, hogy mindenkit lehet csesztetni, aki továbbtanult, te is megtehetted volna).

2010. máj. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!