Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez nem irreális, hogy világsze...

Ez nem irreális, hogy világszerte a CEU mellett tüntetnek?

Figyelt kérdés

[link]

Úgy értem, lehet akár igazságatlan is. De ha nem Soros-hoz kötődne és nem lehetne tudni, hogy Orbán Soros ellen van, akkor nem lenne ilyen nagy visszhangja, ha akárhol a világban egy egyetem bezárna akármi miatt. Ráadásul tényleg nagyon úgy néz ki, hogy nem fog bezárni, már az elejétől látszott, hogy ez egy provokatív felhajtás. Én speciel kötődök a CEU-hoz, és az egyetemi élethez, de el sem tudom képzelni, hogy mondjuk Németországban, ha van egy egyetem, aminek nehézségei lennének egy új törvény miatt, akkor én kimennék tüntetni érte. Emögött kik vannak, a kinti magyarok, Soros-szimpatizánsok, vagy miért ilyen nagy a külföldi visszahang, miközben sok más fontos dolog miatt nem emelnek szót.



2017. ápr. 20. 20:50
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%

"57%-os,téged nem fenyeget a diplomás munkanélküliség,mert amekkora paraszt vagy a szakmunkásképző bizonyítványt is a Józsefvárosi piacon vetted."


Köszönöm szépen, én nagyon jól elvagyok a diplomáimmal. Nem kell aggódnod értem. És képzeld, még csak az Orbánhoz sincs közöm, még csak nem is rájuk szavaztam!


Fájnak a tények? Akkor ideje lenne végre felébredned a cukormázas, rózsaszín ködfelhős álmodból.

2017. ápr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
18%
Manapsàg egy egyetem nem attòl lesz vilàghírű,hogy nagyon szinvonalas az oktatàs, hanem attol,hogy mennyire felel meg a balliberàlis ideologiànak es a CEU ennek az èllovasa... egyèbkènt a CEUhoz hasonló licsi-pocsi szakokat Ado egyetemekről kerül ki a liberalis szoszatyàrok 90 szazaleka
2017. ápr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
73%

57%

akadémiai könyvtárról beszélünk, itt érhető el az országban a legtöbb online journal, mert a magyar egyetemeknek nincs rá pénze. Illetve el kell, hogy keserítselek, a tudás és a tudomány 2017-ben sem "kezd kimenni a divatból", hiába örülnél neki. Attól, hogy te képzetlen paraszt vagy, aki azt sem tudja mit jelent a peer reviewed publikáció, épp azt igazolja, hogy hülyeséget beszélsz a témában, és képtelen vagy felfogni a dolgok súlyát. Persze az egybites világképedbe remekül illeszkedik egy kiváló egyetem kicsinálása, utána mehettek könyveket égetni a haverjaiddal örömötökben.

Tudod, az a jó a tudományban és a tényekben, hogy attól még igaz marad, ha te nem hiszel benne, akkor is. Persze tudom, hogy a szemetekben a valóság és a tények már liberális ideológiai fertő.

Soros Gyurinak semmi köze ahhoz, hogy Harvard és Oxford professzorok hogyan és mit oktatnak az intézményben. Vagy azt gondolod, hogy egyesével leül a világ legjobb professzoraival, és megmondja nekik mit oktassanak?:D Hát nem. Ezt hívják akadémiai szabadságnak. Egyszer látogass el egy CEU-s programra, ha tudsz angolul, és ne csak a levegőbe dumálj. Irtam már azt is, hogy a legtöbb diák ösztöndíjjal tanul, oktatást, szállást és még zsebpénzt is kap a sulitól, szóval felesleges hangsúlyoznod ezt a fizetős egyetem dumát.

2017. ápr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
67%

# 14/22 Időpont tegnap 23:40


Öcsém, akkora retardált vagy, hogy rád nem is pazarlom a biteket. Igen, közgazdaságtan áltudomány... ha nem a Matolcsy-féle persze. :-D


Ha nekünk rózsaszín ködünk van, akkor neked meg a vörös meg a narancs keveréke...


# 22/22 Időpont ma 09:35


Te meg még rosszabb... igen, mindenki ballibsi. :-D Komolyan, te vagy a bizonyítéka, hogy túl lehet élni az agyhalált.

2017. ápr. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
67%

#22, 31%.

te is hülyeségeket beszélsz, gondolom egyetemet még kívülről sem láttál. Az egyetemeket nem az általad vizionált ballibsi ideológia alapján mérik, hanem több tucat objektív indikátorral (kutatás és oktatás színvonala, elhelyezkedési lehetőségek, stb), és ezek alapján rangsorolják őket.  A Times Higher Education lista és a QS a két legismertebb felsőoktatási ranglista. Előbbin a CEU 300. hely körül van, és talán 16. a fejlődő és átmeneti országokon belül, Kelet-Európában a legmagasabban rangsorolt intézmény. A QS nagy listáján nincs rajta, mert nincs BSc képzése, de a tudományterületeket kiátlagolva 130. helyen van (amivel még a Bécsi Egyetemet is veri), számos képzése a világ 50, Európa 10 legjóbbjában van, nem csoda hogy hatalmas rá a kereslet. A többi magyar egyetem 6-700. hely körül szokott mozogni. Van még kérdésed?

2017. ápr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

És a nagy Fidesz tagoknak milyen diplomája van?

Schmidt mindentaláíró Pál aki plagizált? Azóta se tisztázta magát és volt képe azt mondani,hogy ami jár az jár és felvette a milliós fizetést.

Aztán amikor Deutsch Tamást kijelölték sportminiszternek, de ő is csak akkor foglalhatta el székét, amikor sokadik nekifutásra lediplomázott.

Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezető-helyettese, a párt alelnöke, Debrecen polgármestere, rossznyelvek szerint a keleti végek ura kijárta ugyan a közgazdasági egyetemet, de csak az abszolutóriumig jutott el még 1988-ban, a diplomát azóta sem szerezte meg.

A vak komondort tartó Balogh Józsefnek, mezőgazdasági gépszerelő a szakmája, először a Független Kisgazdapárt, majd a Fidesz politikusa volt, jelenleg független.

2017. ápr. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

"(többek között hálózatkutatás, közgazdaságtan, politikatudomány, matematika, környezettudomány)"


kognitív tudományokból is világszinvonalú

2017. ápr. 21. 09:58
 28/34 anonim ***** válasza:
0%

"akadémiai könyvtárról beszélünk, itt érhető el az országban a legtöbb online journal, mert a magyar egyetemeknek nincs rá pénze"


És ez az emberek 99%-ának semmit sem jelent. Nyilvánvaló, hogy az a "tudás", amit itt felhalmoztak, hasonló ideológiai szűrőkön megy át, mint maga a CEU. Az 1%-on kívül senkinek nem fog hiányozni, megnyugodhatsz.


"Attól, hogy te képzetlen paraszt vagy, aki azt sem tudja mit jelent a peer reviewed publikáció"


Gondolod, hogy nem néztem utána mit jelent a számodra oly becses szakmailag lektorált publikáció? Veszettül nem érinti az emberek 99%-át, ez a "tudományos" munka. Továbbra is az a véleményem, hogy ezektől a publikációktól nem lesz jobb az országnak és a világnak. Nyilván az ország 99%-a képzetlen paraszt, mert nem foglalkozott peer reviewed publikációkkal. Atyaég, mekkora egy nyomorult suttyó vagy! "Tudományos", "értelmiségi" suttyó!


"képtelen vagy felfogni a dolgok súlyát"


A dolgok súlya az, hogy képes legyél megteremteni a családodnak a boldoguláshoz szükséges anyagiakat. Minden más csak rongyrázás.


"Persze az egybites világképedbe remekül illeszkedik egy kiváló egyetem kicsinálása, utána mehettek könyveket égetni a haverjaiddal örömötökben. "


Változtak az országban a szabályok, erről van szó. Az egyetemek alkalmazkodnak a szabályokhoz (azokhoz, amelyeket a nép által választott kormány hoz), nem pedig ők diktálják azokat. Senki sem akar könyvet égetni. Még csak be sem akarnak záratni egyetemeket.


"Tudod, az a jó a tudományban és a tényekben, hogy attól még igaz marad, ha te nem hiszel benne, akkor is."


Ez így van. Csakhogy ebből a kínálatból semmit nem tudok mondani, ami tényeken alapulna:


[link]


A történelem még csak-csak. De ugye tudtad, hogy a történelmet a győztesek írják?


"Persze tudom, hogy a szemetekben a valóság és a tények már liberális ideológiai fertő."


Miről beszélsz? Már megint nem vetted be a gyógyszereidet?


"Soros Gyurinak semmi köze ahhoz, hogy Harvard és Oxford professzorok hogyan és mit oktatnak az intézményben."


És nekünk mi közünk ahhoz itt Magyarországon, hogy a Harvard és Oxford professzorok mit oktatnak, kicsodák, milyen háttérrel rendelkeznek? Kellene ennek jelentenie valamit? Ugyan már...


"Vagy azt gondolod, hogy egyesével leül a világ legjobb professzoraival, és megmondja nekik mit oktassanak?:D Hát nem. Ezt hívják akadémiai szabadságnak."


Dehogy. Ha (!) bele akart szólni a dolgokba, akkor eleve olyan ideológiájú embereket juttattak (nyilván Gyuri bácsi nem egyedül dolgozik) a fő pozíciókba az évek során, akiket nem kell kézileg vezérelni. Ugyanis az macerás.


"Egyszer látogass el egy CEU-s programra, ha tudsz angolul, és ne csak a levegőbe dumálj."


Nem nagyon érek rá, tudod én dolgozok, hogy legyen miből ennie a családomnak. A nap fűt magától is. És fényt is ad. Egyelőre ez nem prioritás.


"Irtam már azt is, hogy a legtöbb diák ösztöndíjjal tanul, oktatást, szállást és még zsebpénzt is kap a sulitól, szóval felesleges hangsúlyoznod ezt a fizetős egyetem dumát."


Pedig ez egy fizetős egyetem, akárhogyan is ragozod, ez a fő profil. Az ösztöndíjasokról meg hallottam ezt-azt (nem tudom, hogy mennyire hiteles az infó), állítólag kemény ideológiai szűrőknek kell megfelelniük az ösztöndíjhoz, egy mezei átlag magyar esélytelenül pályázna ilyesmire.

2017. ápr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

"És a nagy Fidesz tagoknak milyen diplomája van?"


Őszintén, szerinted én becsülöm a mindenkori politikai hatalom képviselőinek "tudását"? A politika veszettül arról szól, hogy hogyan manipulálj és csapj be tömegeket. Bár ha úgy vesszük, hogy mások kihasználása és az élősködés tudomány, akkor tényleg elég jók benne.


Az, hogy milyen papírt szerzel egy iskolában, még semmit sem jelent. Attól még lehetsz tök hülye és tehetségtelen a szakmádhoz, ha elvégzel egy iskolát. A gyakorlatban derül ki, hogy mennyire tudsz érvényesülni vele.

2017. ápr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
67%

"Változtak az országban a szabályok, erről van szó. Az egyetemek alkalmazkodnak a szabályokhoz (azokhoz, amelyeket a nép által választott kormány hoz), nem pedig ők diktálják azokat. Senki sem akar könyvet égetni. Még csak be sem akarnak záratni egyetemeket."


Igen, csak pont véletlen hoznak olyan törvényt, aminek a CEU nem tud eleget tenni... vagy nagyon naiv vagy, vagy nagyon hülye. Egyelőre az utóbbi felé hajlok, a többi bolondságod alapján.

2017. ápr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!