Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez nem irreális, hogy világsze...

Ez nem irreális, hogy világszerte a CEU mellett tüntetnek?

Figyelt kérdés

[link]

Úgy értem, lehet akár igazságatlan is. De ha nem Soros-hoz kötődne és nem lehetne tudni, hogy Orbán Soros ellen van, akkor nem lenne ilyen nagy visszhangja, ha akárhol a világban egy egyetem bezárna akármi miatt. Ráadásul tényleg nagyon úgy néz ki, hogy nem fog bezárni, már az elejétől látszott, hogy ez egy provokatív felhajtás. Én speciel kötődök a CEU-hoz, és az egyetemi élethez, de el sem tudom képzelni, hogy mondjuk Németországban, ha van egy egyetem, aminek nehézségei lennének egy új törvény miatt, akkor én kimennék tüntetni érte. Emögött kik vannak, a kinti magyarok, Soros-szimpatizánsok, vagy miért ilyen nagy a külföldi visszahang, miközben sok más fontos dolog miatt nem emelnek szót.



2017. ápr. 20. 20:50
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
14%

"és a libsi jogvédők fel merik emelni a szavukat az érdekedben"


Haha, azt hiszem, hogy az a veszély engem nem fenyeget, hogy a "libsi jogvédők" felemeljék a szavukat az én érdekemben!!! :)


"Te meg szart se tudsz a CEU-ról."


Éppen eleget tudok ahhoz, hogy messziről elkerüljem! Semmi olyasmit nem tanítanak ott, ami szerintem hasznos lenne az életben (szociológia, politológia stb). Itt nevelik ki a jövő vérszívóit. És sajnálom azokat az embereket, akiknek a CEU a legnagyobb problémája az országban és ezért hajlandóak kimenni tüntetni (vagy azokat, akiknek ugyan van más problémája, de ezek mellett mennek ki tüntetni)...

2017. ápr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
67%

# 12/12 Időpont ma 23:20


Mondom én, hogy szart se tudsz.

[link]

2017. ápr. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
48%
13-as: Na ezaz, ezek mind áltudományok! Történelem....filozófia...fujj! Ilyen lipsi kreálmányokat egy Igaz Nemzethy Keresztyén országban ne tanítsanak!
2017. ápr. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
17%

"Mondom én, hogy szart se tudsz."


Azt vártad, hogy felsorolom az összes idiótaságot, amit ott oktatnak? Csak hogy pontos legyek, okoska? Nos, az általad megadott link tartalma tökéletesen fedi azt a halmazt, amit korábban leírtam: értelmetlen baromságok.


Ki az, aki arra teszi fel az életét, hogy ilyesmiket tanuljon? Aztán megy a sírás, hogy nincs szakmám, pedig diplomás vagyok! MESTER szakot végeztem! Bizony! Falra hányt borsó. Hogy lehet egyáltalán ebből a kamu tudásból megélni (most ne arra gondolj, hogy beállsz a gerinctelen politikusaink sorába és közpénzeket sikkasztasz, ez más kategória, ehhez ismeretség is kell)?


Legyen már napfűtő szak is, meg szépen néző tudományág. Kisebbségpolitika, eszem megáll... Veszett sok hasznunk volt eddig is az ilyenekből. Működőképes modell! Még több ilyent!


Ha ezekből vagy profi, sajnos el kell keserítselek, TE nem tudsz szart sem. Álomvilágban élsz. Értelmetlenségeken agyalsz.

2017. ápr. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
52%
Azt nem, de a szegénységi bizonyítványodat szívesen kiállítják.
2017. ápr. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
14%

"Azt nem, de a szegénységi bizonyítványodat szívesen kiállítják."


Apukám kifizette a diplomám a CEU-n, igazi diplomát kaptam, bizony! Nem szegénységit, te hazug! De ez az elmaradott ország nem hajlandó a fiataloknak munkát adni! Csak a buta mérnököknek meg a csókosoknak van munkája. De mit számít már egy mérnök diploma, azt mindenki meg tudja szerezni akár ingyen is, ha van esze! De ilyen diplomája, ami nekem van, az csak a felső rétegnek jár, bizony! Apukám megvette nekem, mert megérdemlem! Én vagyok az igazi értelmiségi! Én aztán tudom mi a tuti!

2017. ápr. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
33%
Nem, egyáltalán nem irreális.
2017. ápr. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
70%
57%-os,téged nem fenyeget a diplomás munkanélküliség,mert amekkora paraszt vagy a szakmunkásképző bizonyítványt is a Józsefvárosi piacon vetted.
2017. ápr. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
67%

57%-os, elég volt a hazudozásból.


A CEU fenntartja az ország legnagyobb, nyilvánosan hozzáférhető akadémiai könyvtárát, 20-21. századi történelmi archívumát, akadémiai kiadóját, napi szinten rendez nyilvános programokat világszínvonalú előadókkal és ezreknek ad munkát, több milliárd adót fizet. Ezen felül minden magyar, akinek csak egy kicsit is releváns az alapvégzettsége, jó tanulmányi eredménye, és - te jó ég - még angolul is tud, sikerrel pályázhat, és százával pályázik is CEU képzésekre, teljes finanszírozásra, ingyen szállásra és ösztöndíjra. Nyilván nagy a verseny, limitáltak a helyek, de legalább a lehetőség adott, hogy hazánkban hallgasson valaki olyan képzéseket (többek között hálózatkutatás, közgazdaságtan, politikatudomány, matematika, környezettudomány) amikért amúgy 130 országból utaznak ide a világ legtehetségesebb diákjai. Számos képzés a világ 50 legjobbja, Európa 10 legjobbja között van. Más magyar egyetemek a 700ba sem tudnak bekerülni. A CEU elképesztően sok kutatási forrást hoz be az országnak (többet, mint bármelyik másik intézmény) és ezt megosztja a helyi intézményekkel, kutatócsoportokkal. Ha jól tudom a magyar peer reviewed publikációk több mint harmada a CEU-hoz kötődik, többsége más intézménnyel kooperációban, azonban nagyjából ennyivel esne vissza az ország nemzetközileg versenyképes tudományos kapacitása, ha a kormány Bécsbe üldözné az egyetemet.



Egyébként a világ két legerősebb műszaki egyeteme, az MIT és a Stanford is teljes mellszélességgel kiállt a CEU mellett, úgyhogy ne húzd túl magasra az orrocskádat a mérnöki dumáddal. Nekem kitüntetett kiváló mesterdiplomám van a BME-ről (és neked?), és én sem teszem, ha társadalomtudományokról van szó. Ismét megjegyzem, a CEU-n ugyanúgy van matematika és hálózatkutatás is...

2017. ápr. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
32%

"A CEU fenntartja az ország legnagyobb, nyilvánosan hozzáférhető akadémiai könyvtárát, 20-21. századi történelmi archívumát, akadémiai kiadóját"


Igen, hallottunk már róla, hogy milyen szűrőt alkalmaznak ebben az "akadémiai" könyvtárban. Személyesen ugyan nem néztem meg, de amit hallottam, az éppen elég is volt. Amúgy meg 2017-ben a könyvtárak már kezdenek kimenni a divatból, nem hallottad? Szóval ezért sem kár.


"napi szinten rendez nyilvános programokat világszínvonalú előadókkal"


Aha, "világszínvonalú". Csak az a fránya ideológiai töltet ne lenne ebben a "világszínvonalban".


"Ezen felül minden magyar, akinek csak egy kicsit is releváns az alapvégzettsége, jó tanulmányi eredménye, és - te jó ég - még angolul is tud, sikerrel pályázhat"


És megfelelő az ideológiai beállítottsága. Állítólag ezt is szűrik. Persze, akiket elutasítottak és emiatt háborogtak, azok biztosan hazudnak.


"amikért amúgy 130 országból utaznak ide a világ legtehetségesebb diákjai"


Vagy az is lehet, hogy ez az 1,8 milla félévenként egy tőlünk nyugatabbra lévő ország lakójának aprópénz, ahhoz képest, hogy a külföldi fizetős egyetemek mennyibe kerülnek? Lehet, hogy nincs is köze a tehetséghez???


"Számos képzés a világ 50 legjobbja, Európa 10 legjobbja között van."


Hát ha Soros Gyuri bácsi áll az egyetem mögött, akkor nem is lehet ez másképp!


"A CEU elképesztően sok kutatási forrást hoz be az országnak (többet, mint bármelyik másik intézmény) és ezt megosztja a helyi intézményekkel, kutatócsoportokkal."


És persze fenntartják a jogukat arra, hogy ezeket a forrásokat az ÁLTALUK választott témákban kutatókkal és intézményekkel osszák meg. Tudod, én azért sem haragudnék, ha az CEU a kutatóival és a pátyolgatott kis intézményeivel EGYÜTT lelépne innen a francba, ha nem tetszenek nekik a magyar viszonyok. Nem kár értük. Nem fog megroppanni a gazdaság.


"Ha jól tudom a magyar peer reviewed publikációk több mint harmada a CEU-hoz kötődik"


Szuper, ezektől a peer reviewed publikációktól aztán jobb lesz az országnak és világnak. Ezt az egyet igazán hiányolnám!


"Azonban nagyjából ennyivel esne vissza az ország nemzetközileg versenyképes tudományos kapacitása"


"Tudományos kapacitás", értelmiségi, AZ! Hát, így jártunk akkor.


"Egyébként a világ két legerősebb műszaki egyeteme, az MIT és a Stanford is teljes mellszélességgel kiállt a CEU mellett"


Szuper, ezen miért nem lepődök meg? És ez mit igazol? Ugyan már, most le kellene borulnom a földre alázatomban...? Ha ők azt mondják, hogy a kaki finom, akkor kakit kellene ennünk? Tekintély elven próbálsz érvelni, de az MIT-nek és Stanford-nak veszettül nincs köze a magyar rögvalóságban élő emberekhez.


"Nekem kitüntetett kiváló mesterdiplomám van a BME-ről (és neked?)"


Szólíthatlak MESTERnek? Most mi lesz, össze fogjuk mérni a hímtagjainkat, kinek hosszabb?


"...ne húzd túl magasra az orrocskádat a mérnöki dumáddal...ha társadalomtudományokról van szó"


Nem erről van szó, hanem arról, hogy egy fizetős iskolával kapcsolatban vartyognak egyesek, hogy ők mennyire értelmiségiek, és mindenki mást lehülyéznek. Véleményem szerint fordítva ülnek a lovon. Az az én magánvéleményem és tapasztalatom, hogy Magyarországon nem nagyon lehet megélni ilyen szakmákból, ezért eleve hibás lépés ezt választani. Már ha valaki bérből és fizetésből szeretne megélni. Szóval nem túlzottan értelmes ezt választani. Hacsak azért nem, mert a kedves értelmiségieknek nincs másra kapacitása, mint egy fizetős "napnál fűtős" diplomát megvenni...


"Ismét megjegyzem, a CEU-n ugyanúgy van matematika és hálózatkutatás is."


De azért valljuk be, nem ez a fő profil, mint a képzések megnevezéséből is látszódik. Ne akarj már csúsztatni, Te is nagyon jól tudod, mi a helyzet!

2017. ápr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!