Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint rendőri brutalitá...

Bumbi02 kérdése:

Akik szerint rendőri brutalitás volt 2006ban, azok szerint mi lett volna akkor és ott a megoldás?

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 14:25
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
42%

Először: Tizstességes,józanul gondolkodó és tevő ember nem gyujtogat,nem veri szét a várost,nem töri össze embertársai kocsiját,és kirakatát,ilyesmit csak csőcselék tesz! Az ilyenekkel szemben határozottan lép fel minden állam rendőrsége! A mienk nem volt elég határorozott!

Másodszor: Orbánt előre figyelmeztették,hogy ne az Astóriánál tartsa a nagygyűlését,de hiába! Direkt játszott a tűzzel! Nem szervezte meg,mint pár héttel később,hogy a résztvevők védelme biztosítva legyen.

Aki pedig olyan ostoba,hogy a randalírozó,hőbőrgő emberek közé megy,akár csak kíváncsiságból is,az számoljon arra,hogy őt is csőcseléknek nézik.

Aki pedig a rendőrökre támad,megérdemli,amit kap! Biztosan volt olyan rendőr,aki túllépte a hatáskörét,ami nem engedhető meg. De ez volt az első ilyen akciójuk,és ők is emberből vannak: Nem mindenki tudta tolerálni,hogy sértegetik és kővel dobálnak rá.

Az lett volna az egyetlen jó megoldás,ha válogatás nélkül minden randalírozót bezsupplnak,és csak akkor engedik ki őket,ha bebizonyul,hogy ártalanaok ! Más országokban is így működik a dolog.

Nem az utcán kell kiélni a rombolási hajlamot. A problémákat pedig törvényes úton kell megoldani.

2010. máj. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:

mindenki azt mondja h a rendörnek mihez nem volt joga...


de az elején kezdjük a történetet: azok az emberek törtek zuztak, és nem lehetett öket megállitani annyival hogy kérem tessék abba hagyni...és hogy a rendörök brutálisak lettek volna? hát igen.. h ha engem kövel és téglával dobáltak volna, lehet hogy én is kicsit elvesztem a fejemet, és ugyanugy mint aki kövel dobált tul lépte a jogait, én is lehet tul léptem volna a jogaimat...


amugy igen, tényleg nem volt jó a kormányzás.. de ettől jobb lett? nem igazán...jobb lett a hazának?(sokan ezze védekeznek h hazáér tették) nem igazán, bekerültünk a bbc-re meg a cnn-re tökjó... innentől kezdve mi értelme volt az egésznek? tüntetésnek van békés formája kimennek, táblákon rajta van mit akarnak, teszem azt sztrájkolnak 1-2 napig, vagy tovább... azzal lehet célt elérni, törés zuzással? ezt lehet elérni hogy tovább mélyitsék a társadalmi konfliktusokat... a gyomrom felfordult mikor másnap azt kellett hallgatnom a buszon hogy az ÁVH-sok és az ÁVÓsok bántották a szegény tüntetöket....

2010. máj. 5. 17:25
 13/45 anonim ***** válasza:
61%
Jól van kérdező, veled teljesen felesleges vitatkozni. Egyáltalán nem érdekel téged a néped sorsa, inkább az a nyomorult Gyurcsány a fontos. Felőled éles lőszer is mehetett volna a tömegbe, meg gránát, tank, nem mindegy?Egyébként a "békés-tüntetés"-nek hívott szösszenet pont hogy nem jó semmire. Gyurcsány is megmondta, hogy majd megunják és elmennek.
2010. máj. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:

Ha a békés tüntetés nem jó semmire, akkor ezzel a randalírozóval mit is értek el konkrétan?

Gyurcsány, MSZP hamarabb lemondott?

Tudtommal nem ugyanúgy kihúzták a négy évüket.


Konkrétan, mi jót is csináltak a nemzetnek?

2010. máj. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
31%
még mindig gyökér vagy kérdező. nem fogod fel, hogy az emberek nem fognak ok nélkül törni zúzni és kimenni tüntetni.
2010. máj. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

nem tagadom hogy a kormány sz*r volt... de ez megoldás volt? elértek vele vmit is?

hogyha nekem nem tetszik az orbán kormány mondjuk akkor nekem van ahhoz jogom hogy kimenjek az utcára bedobjak 5 ablakot és felgyujtsak 4 autot? majd mikor a rendörök megmernek ütni kiáltsam azt h rendöri brutalitás???? nem igazán értem hogy lehet a 2006os történéseket arról az oldalról nézni... egy ilyen jellegü és nagyságu randalirozásnál még jó hogy nem csak felszólitották volna őket...láttam 1-2 videot a "rendőri brutalitásról"... a rendörök fel voltak szoritva a székház lépcsőjére és magukat védték... ezek után én is oda sóztam volna egykettőnek akinek csak akkor van nagy pofája hogyha kiszolgáltatott az ellenfele, viszont mikor az ellenfelének is van esélye ütni akkor má beszól h rendöri brutalitás és h ehhez nincs joga...

a rendörség feladat a rend őrzése (innen ered a neve is) szerintetek mit kellett vnaakkor tenniük? mer erre még senki se tudott válaszolni...

másrészt a rendörök parancsot kapnak... a parancsot követniük kell..ez a munkája, a rendet fenn tartani...

az orvostmér nem pereled be azért mert egy mütétnél meg vág? azért mer ez a munkája ezért van fizetve.. ugyanez a rendörnél...rendörzésért fizetik az adónkból őket nehogymár végig nézzék az egészet...

2010. máj. 5. 19:52
 17/45 anonim ***** válasza:
25%

Te kérdező egy akkora s*ggfej vagy. Nem értem mi a fenéért véded a Gyurcsányt, mikor semmi jót nem csinált. A rendőröknek nem kellett volna semmit sem csinálnia. Inkább segítettek volna Gyurcsányt fejbelőni, vagy börtönbezárni. De nem. Egy miniszterelnök beismeri hogy hazudott éveken át, DE NEEEEM a birka nép tűrjön... De érted ha a zavargással se váltották le, mégis mit tehettek volna? Mennek ki táblával kiabálni. Jah persze.


Hülye vagy kérdező, ostoba, egy barom.

2010. máj. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
53%

tényleg retardált vagy, enm igaz, hogy nem érted mit mondok.


lóf.sz sem beszél arról, hogy joga van bárkinek törni zúzni, vagy ez megoldás lenne.

de a vezetés a kormányzás ezt érte el, ezt provokálta ki, érted?


ez az eredménye annak ha a kormány szar.


szerinted a tibetiek mind bűnözők mert kimentek összecsapni a rendőrökkel?

a görögök mind bűnözők és szarok mert kimentek tombolni?


nem igaz, h nem fogod fel. nem mindenki tűri a földön ülve a szétcseszést érted?

2010. máj. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Ne személyeskedj hanem probálj vmi elfogadható alternativát adni. és olvasd el legalább az első mondatot amit irtam: nem tagadom hogy a kormány sz*r volt... ebbe hol védtem gyurcsányt? én nem gyurcsányt hanem azokat a rendöröket védem akik ott voltak.... persze álljanak a tüntetök oldalára... 100 hülye miatt 100 rendör legyen munkanélküli? gondolkodj néha...de továbbra is várok NORMÁLIS alternativát...
2010. máj. 5. 20:17
 20/45 anonim ***** válasza:

"szerinted a tibetiek mind bűnözők mert kimentek összecsapni a rendőrökkel?

a görögök mind bűnözők és szarok mert kimentek tombolni?"


Nyilván nem, ez egy reakció a kormány rossz működésére.

Viszont a rendőri brutalitás meg egy reakció a tombolásra és a gyújtogatásra.


Nem kell meglepődni a tüntetéseken és a balhékon, de azon sem, ha pár embert azért eléggé helyben hagynak a rendőrök. Akár itt, akár Görögországban, akár Tibetben.

Mondjuk kíváncsi leszek, hogy a 3 hely közül, valahol is elérnek-e valamit ezekkel?

Talán a görögöknek van a legnagyobb esélyük rá.

2010. máj. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!