A húsz éve elfogadott Munka törvénykönyv módosításának életbelépése esetén, az milyen megoldás lenne, hogy "aljas" munkahelyekre nem menne dolgozni senki sem?
A munkatörvénykönyv ilyen jellegű módosítása lenne aljas!Tegyük hozzá, a munkáltatók 90%-a is aljas módon kihasználja, becsapja , megalázza a munkavállalót és úgy látszik még ez sem elég nekik, vérszemet kaptak és már ingyen akarják dolgoztatni az embert a szó szoros értelmében látástól vakulásig!Palkovicsnak igaza van!
Nagyon remélem, hogy nem fogadják el a módosítást mert ilyen feltételekkel még normális munkát sem lesz érdemes vállalni, nemhogy alja munkát!
..." akkor semmi jelentősége annak hogy a munkavállalók jogai kissé csökkennek."
Már hogy a francba ne volna jelentősége?Kis jogcsökkenés is csökkenés!És azt is nagyon meg fogják érezni, hisz eddig is tulajdonképpen csak mondva csinált jogaik voltak, amit 100 munkáltatóból jó, ha egy figyelembe vett.Másrészt a munkavállalók érdekeivel sem törődik itt a kutya sem.Úgyhogy a további jogcsökkenés már semmilyen formában nem jogos!
Másrészt viszont ennek a munkatörvénykönyvnek a megváltoztatása tulajdonképpen azért is történik, hogy most törvényesen tehessék meg a munkáltatók a dolgozóval azt, amiket eddig illegálisan tettek, amiért jogosan jelenthette fel őket a dolgozó.Hisz eddig is volt fizetés nélküli túlóra és indokolás nélküli kirúgás.És voltak munkáltatók, akik kifejtették, hogy nőt, gyermekeset, 25 év felettit , stb, stb, nem vesz fel.És még sorolhatnám.Törvényessé akarják tenni a törvénytelenségeiket.
"A munkavállaló a munkaviszonyon kívül sem tanúsíthat olyan magatartást, amely a munkáltató szerint közvetlenül és ténylegesen alkalmas a munkáltatója helytelen megítélésére, jogos gazdasági érdekének, illetve a munkaviszony céljának veszélyeztetésére"
200 óráról 300 -ra növekszik a rendkívüli munkavégzés időtartama.
Erre az időszakra a munkáltató az 50%-os pótlékfizetés helyett szabadidőt adhat.
A munkaidő beosztást a munkáltató az adott munkanap előtt 72 órával is módosíthatja.
A munkaközi szünet (kötelező szünetek és ebédszünet) nem beszámítható a munkaidőbe.
A szabadság csak a 26. életévtől kezdődően nőne, a 20 napos alapszabadság, és csak az 51. életév után érné el a plusz 10 napot.
Nem lesz garantált bérminimum.
A gyermeküket, hozzátartozójukat ápolók, védett korban lévők (nyugdíj előtt állók), gyed-en, gyes-en, táppénzen lévők mostantól indoklás nélkül elbocsájthatók.
A munkáltató ezentúl nem az átlagfizetés, hanem a távolléti díj alapján fizetheti a végkielégítést.
Amennyiben a munkavállaló Munkaügyi Bírósághoz fordul és nyer, a munkáltató legfeljebb 18 havi távolléti díj fizetésére kötelezhető, nem köteles a munkavállalót visszavenni, sem teljes munkabért fizetni, az elmaradt bérjövedelemre sem.
Megszűnik a szakszervezeti képviselők munkajogi védettsége.
Munkahelyi baleset esetén a munkáltató nem köteles felelősséget vállalni.
A munkavállaló köteles egyhavi bérének megfelelő összeget letétbe helyezni, munkavállalói biztosítékként, arra az esetre ha a munkáltatónak, szerinte a munkavállaló hibájából bevétel kiesése vagy kára keletkezik. A kár nagyságát is a munkáltató dönti el.
Íme az intézményesített rabszolgaság törvénykönyve. Ha ezt meghozzák, Orbánt nem tojással dobjuk meg, mint a pszichopata Gyurcsányt - hanem féltéglával...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!