Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatni kell a multikat...

Támogatni kell a multikat adómentességgel, mert behozzák a pénzt az országba, és munkát adnak?

Figyelt kérdés
Nem gondolják át az emberek,hogy a multimilliárdos tőkés nem attól lett olyan gazdag,mert befektetett egy országba sok pénz,azt megfialtatta,aztán szétjótékonykodta?
2010. ápr. 28. 21:31
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

07.24:Pontosan mindenhol van valaki,aki egy adott gyár "képviselője" és az ellen lobbizik,hogy oda más nagyobb volumenű munkahely ne települhessen be,vagy megakadályozza a helyi iparosok,termelők térnyerését.(ha van önkormányzaton dolgozó ismerősöd kérdezd meg tőle)


Ennek igen egyszerű az oka:a fent említett személy megfizetése olcsóbb,mint a magasabb munkabér.

Pest,győr egyéb iparilag fejlett városokban lehet nem annyira erősen,de a vidéki kisvárosokban nagyon is létező jelenség.

Azt meg tudjuk,hogy Magyarország a vidékből is áll,és hiába mondja a győri,hogy letojja,neki van munkahelye,igen de a munkanélkülieket is eki kell eltartania az adójából és így kevesebb marad az eü-re,oktatásra stb...Érted?

2010. ápr. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Értem amit mondani akarsz, de ez szerintem csak összeesküvés-elmélet. A városnak nem érdeke és nem is lehet érdeke, még lobbi árán sem, hogy csak 1 nagyobb cég legyen jelen. Az emberek akkor a másik városba fognak elmenni dolgozni, esetleg el is költöznek, megnő a szociális kiadás a munka nélkül maradtak miatt. Hosszú távon semmiképp sem éri meg. Persze egy-egy "megfizetett" embernek lehet érdeke, de bízok abban, hogy az ilyet a közösség kiveti magából. Itt nálunk (30-40ezres város) több multi is van például. És szép számmal vannak magyar tulajdonú KKV-k. Viszont volt itt több nagy múltú magyar cég is, amelyik bezárt. Vajon a multik miatt? Nem igazán. A minőség miatt? Európai szintű gyár is volt közte, tehát ez se valószinű. Sokkal inkább az előállítási költség emelkedése és a távolkeleti import megjelenése "segített" nekik. Most egy multi zár be (új EU-s szabályozás miatt megszűnik a termék + a lehetséges módosítás távolkeletről olcsóbb). Drágák vagyunk, sajnos. Legalábbis az országban történő gyártás. Jól élnek az emberek? Nem, még így sem. Egy példa egy nálunk fejlettebb EU-s országból: egy terméket teljesen automata géppel állítottak elő, alig néhány ember kellett hozzá. Ugyanezt a terméket távolkeleten lényegesen olcsóbban tudja előállítani, még szállítással is. Nem tudom hol rontottuk el, vagy mit csinálnak arrafelé jól (jól?), de iszonyatosan a fejünkre nőttek. Ezek egy műszaki gyártó tapasztalatai.

Az élelmiszeripart sajnos tönkrették. Vele együtt a mezőgazdaságot is. Itt nem tudunk versenyképesek lenni, érthetetlen módon például a Szlovákokkal. A boltban persze az ember megveszi az olcsóbbat, mert neki az ott éppen jó. Én mondjuk megnézem mit veszek meg, mert megtehetem. De nagyon sokan nem. Olyanok sem, akik amúgy szintén megtehetnék. Mert azt megértem, hogy sajnos van akinek nem mindegy, hogy 119 vagy 120Ft 1 liter tej.

2010. ápr. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Nem összeesküvés elmélet,pl ahol én élek ez van.

Most ugye nem szívesen írom le hogy hol....

hasonló népességű városban lakó ismerőseimmel beszélgetve ugyanez a helyzet náluk is.

Mondom egy önkormányzati embertől érdeklődj.Most majd párat kirúgnak,úgyhogy nem fogják titkolni...

2010. ápr. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!